Фан Клуб: Пелистер

Член од
30 август 2012
Мислења
3.294
Поени од реакции
5.496
Значи кога сме кај стадионот во Велес,јас не знам од кои причини е одбрано тој да биди прв стадион со УЕФА пари шо ќе се прави тревата.Ама изгледа најубо знат од ФФМ па ќе видиме од септември која е задната намера освен сега шо играле по некоја утакмица вмровчината...Инаку лично го видов шо е како е и значи тревата е прва лига (y) ама кога ќе го видиш погледот надвор од тревата е катастрофа :facepalm:...Значи не е како шо некој кажваја...Прво атлетската патека е цела со дупки,трибините се како Германски гробишта (тие од Битола) знат - уствари не ни има трибини на ништо не личи ,,,јас не знам каде ќе клават столчина то треба туркање и од корен нови трибини . Треви обраснати исто како Томасино шо сликаше во Битола...Значи и таму локалната самоуправа да ти била катастрофа....Па толку пари инвестирани во трева марем да пуштеја некој да искорни тревата и со некоја вреќа бетон да ги потсреди малце трибините...Греота е за парите шо се дадоа за тревата...Друго соблекувални не видов..Ама важно пишале на влезот на вратата дека се снима :pos:.Е сега во крајна фаза на преговори се Тетекс и Општина Велес со тоа што градоначалникот на Велес обеќал дека ќе постави 1000 столчина и ќе ги среди соблекувалните...Ако се оствари тоа Тетекс ќе игра во Велес, незнам цела ситуација како на крај ќе излези и како Тетовчани и Велешани ќе го прифатат то но можи Тетекс да се претопи во Борец :confused:...Како и да е тоа е друга тема..
А за нашата тема ... Според мене најдобро е Пелистер да функционира како општински клуб НО тој треба да го менаџира општина со способни луѓе.Ние во моментот тоа го немаме и тешко дека во иднина ќе имаме .Исто немаме никаква инфраструктура за да се понуди или да загризе некој сериозен а не овие истите коштаплери шо ќе местат утакмици...Власта ама ич не е заинтересирана за Битола не па за Пелистер и во оваа ситуација само Дедо Боже да ни е напомош бидејќи многу луѓе преку глава му е од све и не се замарат со ништо туку единствени чаре шо го барат е да му ја здувнат од државата.
А за протести прво ако се напрат чисто сумљам дека ќе бидат мирни,второ одма ќе се етикитират дека се партиски и трето ако се организират треба да бидат барање за отцепување од државата - оти ФК Пелистер е олицетворение како државата се однесува кон Битола :D....Ама за жал за ова третото максимум 200 луѓе за наша несреќа а среќа на државата го имат истото мислење и тоа значи Чорба Битолчанче :cool:
 
Д

Дуле Пацов

Гостин
Абе прајте си филм дека не се гради во другите градој...
Штип следен град кој ќе има реновиран стадион , Тетово во најава за реновирање ете Еколог запнал да го среди , договарат само детали...
ЕВе во Гевгелија нова сала Гевгелија со најмодерна кошаркарска сала во земјата
И ред други примери...
Исто и во Охрид подготвувале план за комплетно реновирање на стадионот , салата нив им е нова па нема потреба од санација.
Значи сегде се чепка се гради само во Битола не се прај ништо.
Зошто ??
Зато шо убедливо добива трет мандат глумецот а не заслужи ни втор . Ете зато бе другарчиња...
Виде тој какви овци живеат овде и зато удри вака на крадење.
Никој за ништо не се побунил . Градот е попара ...
27000 гласачи бе ЕЈЈЈЈ!!!!!:facepalm:
Па макар биле и од РЕК и од администрација , пак се премногу.
Шо е многу е многу.
Абе ако ништо друго сите шо го нејќат дури и од партијата , не успеаја да се побунат за да се предложи друг кандидат за градоначалник .
После ова шо се деси ова лето и никој не се осмели дури ни со изјава или со новинарски текст да го искритикува ова пустошење на спортот , јас тотално се разочарав .
Онај Зоки видете го шо прај -
Зошто Аргентина 21 година е без сениорски трофеј?
Зошто Пелистер е без инвеститор 21 година ?? Е таков текст треба бе внуче да напишиш а не за Аргентина. Не заболе нас за Аргентина.
Сите се во право шо не критикуваат на форумот ,освен фаранг кој покушава нешто цело време да вреѓа без потреба.[DOUBLEPOST=1405984925][/DOUBLEPOST]p.s
Бочевски го напушта Пелистер?
Барем отворено в лице им кажал на овие лоповите . Или пари извајте или нема фудбал.
Браво Боче(y)
 
Последно уредено од модератор:
Член од
17 ноември 2011
Мислења
887
Поени од реакции
360
http://www.youtube.com/watch?v=mfVXg8teWwY
Машки се зафатиле за работа....Како така бе???Полека не се фаќајте толку,2005 фк Пелистер не постоел и тие го испрајле,браво бе?Како знаевте тогаш,и шо демек и фудбалерите се задоволни?Каков глумец и лажов е чудо едно!Ни новинар ни ништо му нема вакви прашања поставено,Јанко убо го боцна во најболните теми и работи да одговори тикварот.Реновирале цела кровна инструкција ејјјј?!?!Ги реновираа со двајцата мајсторчиња крали марко горе на чатија шо пиеја (сигурно некој освен мене ги имаше видено)...Спортската сала ќе ја реновирале целосно за европски натпревари,кога?Дали нешто е почнато?Му кажале на докторот "упатените" како треба да се реновирала салата Малдост..Кој упатени бре?Кој е тој кадар неписмен во градот тебе шо ти кажва тебе ебаве неписмени!ЌЕ НАПРАВИМЕ СТАДИОН!4000 СО 4000 И ДВЕ СО ПО 2000 АНГЛИСКИ СИСТЕМ!ЌЕ БИДИ ДО ЗАВРШЕН ЦЕЛОСНО ДО КРАЈОТ НА МАНДАТОТ!Стадион во Битола ќе има! Дури и пред ТВ лажи не му е срам!!!! . Ќе напраеле спортски комплекс,сакале со личен пример да покажеле - ЖАБЕНИ!:facepalm::facepalm::facepalm: за греота,само нека му верват!Се отепа фалење со Манаки дека бил во лоша состојба и дека го средиле.Овај е болен чоек треба да ој да се лечи за се шо кажа за ЗАБЕНИ И СПОРТСКИОТ КОМПЛЕКС!
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.241
Поени од реакции
19.440
Стадион во Битола ќе има!!:mad:
Шо ќе има бе ало?Клубот го ебавте до кочанка......
Ќе има втора лига наредна година,то ќе има.....:facepalm:
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.873
Поени од реакции
7.257
Utre navodno ke objavele deka Cermat go zema klubot demek ke vlozvale nad 200 000 evra ke postavat nivna uprava trener igraci itn ...ama za toa duri ne vidam ne vervam a i da bidi taka ne znam so da recam osven ke bidi dobro sto ke ima privatnik pa neka go bara careto ama sumata e premala ako bide taa no sepak po dobro taka od kollku sega pod opstina kako sto e ne se znaj koj pie a koj plaka i so po mal budzet !
Vtora rabota za ovaj dvojce psihoptatot nema sto poveke da se zbora covekot treba da go zapalat-me na plostad ako ne napravi stadion i da bidi primer za site drugi politicari !
 
Член од
7 септември 2009
Мислења
126
Поени од реакции
86
Па шо пари се 200К бе.Пак најмал буџет ќе имаме,поарно ич нека не дават дали 50К,дали 200К ќе испадниме.
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.873
Поени од реакции
7.257
Nema smisla ova poke site bitolcani na kajgana forumot ste komunjari nisto ne vi cini :pos: dajte pofalete barem edna rabota na magistarot :sneaky:

Roko vistina e malku 200 ama do sega bea po malku plus drugo e ko ke bidi privatnik poke ke mu ja duma kako da gi vrati so znam mislam deka i opstinata ostanva so nivnata suma a demek sekoja godina cermat da zgolemva a opstinata da namalva i sredstvata da gi prenasoci za stadionot :vozbud:
Praen e muabetot deka so privatnik e mec so dve ostrici deka ako ne mozat da igraat play off a so toa da se borat za evropa mnogu normalno e ako ispagaat da mestat natprevari za da si gi vratat parite ...Sepak mislam deka e mnogu po dobro so privaten kapital i pomos od opstinata i drugi po mali firmi do kolku samo opstinata i elem no vremeto ke pokaze dali ima nesto ili se uste edna laga :cenzura: samo ne znam od kade ke najdat igraci i kako ke gi uigraat na po malku od dve nedeli do startot od prvenstvoto :confused: ova ako se desi trebase pred mesec dva da bide a ne sega :mad:
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.241
Поени од реакции
19.440
Абе сега од ко си најдоа сите играчи(оние шо вредат нешто) екипи ако сака и 1 милион нека вложва Цермат годишно....
И припреми поминаја,и уигравање и се...
Кај ќе барат сега играчи?по плажите во Бразил?
Ајде таму нека не мачкат очи,1 месец чекаја да помини од легендарниот случај "Бешикташ го презема Пелистер":tapp:,цела екипа си замина,ништо не зедовме,сите бегат од нас,и сега ќе го спасват Пелистер.
Засега единствена добра вест за мене ќе биди ако кажат во четврток дека ТРОЈЧЕ И СИТЕ НЕГОВИ ПИУНИ ЌЕ СЕ ТРГНАТ ОД ПЕЛИСТЕР ЕДНАШ ЗАСЕКОГАШ,НЕКА НЕ ДАВАТ ПАРИ,СЕ ВИДЕ ОД НИВНИТЕ ПАРИ...
НАЈДОБРО ЌЕ БИДИ ДА СЕ ШО ПОДАЛЕКУ ОД СПОРТОТ.....

Немало фудбал пред 2005,како не му е срам бе?демек пред него немаше ништо во градот....
Можи беше клубот испаднат,ама барем се знаеше нешто,два пати Европа излеговме,куп зедовме,едно трето место,од ко дојде Тројче со неговите мешетари да меша во клубот видовме само една добра сезона во клубот(2007/2008)и то беше се...
Тој ќе го спасел спортот,тој е гробарот на Битолскиот спорт,не само на спортот туку и на градот,Битола ја напрај град за мајтап....:facepalm:
Е нема секоја година избори да се смеј,додека пред избори ги фалеше Чкембарите демек најдобри биле:icon_mrgr:,по некој месец истите тие шо ги фалеше кај Јанко ги напрај хулигани,невистински навивачи,шо го нејќат Пелистер,за разлика од некои други(навивачи)кои ги влечкаше за сликање и тие ги претстави како вистинските...:facepalm:....
Се дури има 30 илјади луѓе да гласат за ваков чоек Битола бел ден нема да види,најмалку во спортот....
Гледајте шо изјави дава по телевизии:eek:,и ќе сфатите со каков чоек си имате работа,и од кој чекаме да напрај стадион?
Со овај ни протести помагаат,ни демонстрации,ни кршења,од се ќе профитира,ќе испадни жртва во очите на јавноста,а дури има овчички да му дават легитимитет ќе си прај шо сака....
Битола ти е како на времето,во турско кога еден град централните власти ќе го остаеле во рацете на БАШИБОЗУКОТ...
Шо сакат прат мува не ги лази,хаос во сообраќај,крш улици,само да ги види влезојте на градот чоек ќе знај кај влегва,напраја 3,4 кружни тека за цели 10 години владеење,и то е се,уништена железничка инфраструктура,дива лига со паркингот(уште Стентоно фалеше):pos:,диви такстисти на секој чекор,ко ќе помини странец по Широк Сокак ко ќе види по 10 реда маси изваени на сред улица од двете страни(луѓето по 10 минути чекат да поминат):pos:(од 10 метра широка улица има само 3 метра за врвење,посебно кај цане Боксеро:pos:)кој сака си вади маси,столици,и кај шо има дозвола и кај шо нема,хигиена во градот под нормала,град со уништена економија,без капитални инвестиции,наместо паметно да го искористат просторот од касарната тие уште појќе ќе го запустат градот..кој ќе купва станој онде ко пола град се исели?
И ред други работи,ова се само ситни пропусти....
И чекаме од овие стадион да напрат?
Тие најобични зафати во салата не превзедоја(16 месеци од емисијата кај Јанко поминаја)од ко се пофали докторо дека МАШКИ СЕ РАБОТЕЛО,видовме шо се работи...
Сега ко ќе дојди инспекција од ЕХФ за утакмицата со Чесите и ќе си играме во Охрид е дури тогаш ќе се види колку сработи...
Сработија то шо ќе го испаднат фудбалот,ќе го дозапустат ракометот и то шо со прст не мрднаја да ја спасат кошарката(дури имаше некоја управа КК Пелистер,ко можеше да се спаси нешто)..
Со ова екипа шо остана нема на шо да се надеваме освен на дирек испаѓање...:facepalm:
 
Член од
30 август 2012
Мислења
3.294
Поени од реакции
5.496
Јас озбилно Незнам кој ќе земи клуб на 2 недели пред почеток на првенство без играчи,без тренинзи , без припреми,без ништо и да фрли еве не 200.000 нека се 100.000 евра.Нешто ептен матна ми е работата,ама зато кристално јасно ми е дека испаѓаме
 
Д

Дуле Пацов

Гостин
Само играчите можат да ја спречат мизерната ситуација во која се наоѓа клубот.
Ако тие бојкотираат и да не излегват на терен , тогаш ќе се постигни подобар ефект дури и од бојкотот на навивачите.
Сега е моментот и тие да кренат глас и да престанат да бидат манипулирани од ова лоповска управа.

Ако читаат некој од фудбалерите овде, еве имате поддршка од нас да го сторите тоа.
Само тој е начинот да се спасиме од ова мизерија. Нека испадниме , не е воопшто важно веќе тоа.
Еднаш клубот да се исчисти од арамиите.


БОЈКОТ!!!!!
 
Член од
17 ноември 2011
Мислења
887
Поени од реакции
360
Само играчите можат да ја спречат мизерната ситуација во која се наоѓа клубот.
Ако тие бојкотираат и да не излегват на терен , тогаш ќе се постигни подобар ефект дури и од бојкотот на навивачите.
Сега е моментот и тие да кренат глас и да престанат да бидат манипулирани од ова лоповска управа.

Ако читаат некој од фудбалерите овде, еве имате поддршка од нас да го сторите тоа.
Само тој е начинот да се спасиме од ова мизерија. Нека испадниме , не е воопшто важно веќе тоа.
Еднаш клубот да се исчисти од арамиите.


БОЈКОТ!!!!!
То е се добро,пошто ќе биди прав потег и ќе одземи многу внимание во јавноста.Само друго е проблемот,на играчите највероајтно му е толку затната муцката шо ги третират како пиуни на власта!Па за нив е стадионот бре луѓе...Еден од нив не даде подршка за САКАМЕ СТАДИОН!Малку ми е чудно,не дека нешто ќе се смени или напрај,ама тие требаше да изреагираат,барем подршка да дат.Вака ,секој си гледа да си замини негде,нормално ако го земат во друг клуб,на лето ќе си се врати од одмор ќе си тренира со нашите после ајт у курац во друг клуб!Па ова не личи на професионален клуб веќе,не дека сме слаби туку ова е маалска екипа бре!Ниту дерби одам да гледам ниту ништо,ова е мизерија
 
Член од
2 август 2011
Мислења
1.137
Поени од реакции
1.314
Igracite treba da bojkotiraat no mora i nie da gi podrzime. Celosen bojkot do kompletno resenie, ako treba i 3 liga neka go vratat Pelister ama ednas da se resi situacijata dosta improvizacii, ke vlezel cermat ne znam koj nema sansi cermat da vlezi, dvojce kupuva vreme nisto poveke, ke ja svrti topkata posle i krivi ke mu bidat drugi oti cermat se otkaza.
 
Член од
30 август 2012
Мислења
3.294
Поени од реакции
5.496
Само играчите можат да ја спречат мизерната ситуација во која се наоѓа клубот.
Ако тие бојкотираат и да не излегват на терен , тогаш ќе се постигни подобар ефект дури и од бојкотот на навивачите.
Сега е моментот и тие да кренат глас и да престанат да бидат манипулирани од ова лоповска управа.

Ако читаат некој од фудбалерите овде, еве имате поддршка од нас да го сторите тоа.
Само тој е начинот да се спасиме од ова мизерија. Нека испадниме , не е воопшто важно веќе тоа.
Еднаш клубот да се исчисти од арамиите.


БОЈКОТ!!!!!
Абе кој бојкот на играчите џабе е то...И неколку шо бојкотират ќе ги избркат и нема да му додат платите а ќе си најдат фудбалерчина со партиска книшка ќе ги ушалтоват ,секако ќе испадниме барем ќе ја дотуркат сезоната...Овде само палење општината и та гнасата иселвање Кичево
 
Д

Дуле Пацов

Гостин
Абе кој бојкот на играчите џабе е то...И неколку шо бојкотират ќе ги избркат и нема да му додат платите а ќе си најдат фудбалерчина со партиска книшка ќе ги ушалтоват ,секако ќе испадниме барем ќе ја дотуркат сезоната...Овде само палење општината и та гнасата иселвање Кичево
Не прајме муабет за неколку , туку сите играчи да бојкотират .
Ќе најдат жими курот ќе најдат... Тие неможат 2 играчи цела година да донесат , ќе најделе 11 играчи.
Само то е решението... Посекако навивачите се фатени во тесно , неможат да кренат глас , барем играчите се тие шо нема шо да загубат , во спротивно само можат да добијат.
Да ги тргниме резултатите настрана . Нека се испадни и 3та лига , само еднаш да се реши ситуацијата. Посекако испаѓаме , та 200 или 500 К да иаме ништо не менва.
И милион да имат сега испаѓат.
Ќе ја прежалиме ова сезона и другата во втора лига , ама мора еднаш да престани ова лудило.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom