Фан Клуб: Пелистер

Член од
7 август 2010
Мислења
3.518
Поени од реакции
5.385
Минчето не е под 21? Добар беше, сега не знам во шо форма е, повреди некои имаше.
 

|gor

Шмрчем амфетамин
Член од
12 јануари 2010
Мислења
1.421
Поени од реакции
2.503
Многу ви е лош голманот. Тоа што го зборевте цело време, тоа и се оствари. Заради него губите бодови. Многу паметно би било да ви го пратиме Алексовски на позајмица. Ем ќе добиете (по)добар голман ем ќе се кали детето и после некоја сезона ќе гази.
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.004
Поени од реакции
7.705
Многу ви е лош голманот. Тоа што го зборевте цело време, тоа и се оствари. Заради него губите бодови. Многу паметно би било да ви го пратиме Алексовски на позајмица. Ем ќе добиете (по)добар голман ем ќе се кали детето и после некоја сезона ќе гази.
Имаме ние подобари два голмани ама овај е капитен и тој шо сака си прај :D то е ко немаме салам тренер да си напрај режим и тој да го има главниот збор...
 
Член од
30 август 2012
Мислења
3.244
Поени од реакции
5.358
Акo пoсле oнa сo Ѓoрче пaк Пaшетo ни брaни знaчи oвие се скрoз будaли.
Туку и тaкa Пaчaтa вo Вaрдaр пoќе немa дa зaбрaни a и тaкa е битoлчaнец нaјубo тoј дa гo земиме нaзaд сo пoлa - пoлa плaтa кaкo шo беше муaбетoт сo Стoјкoв.
Сегa сo Рaбoтнички ќе се види дo кaј сме.Акo сaкaме нештo пoќе oвa гoдинa мoрa дa ги тепaме.

Sent from my LG-H440n using Tapatalk
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.004
Поени од реакции
7.705
Акo пoсле oнa сo Ѓoрче пaк Пaшетo ни брaни знaчи oвие се скрoз будaли.
Туку и тaкa Пaчaтa вo Вaрдaр пoќе немa дa зaбрaни a и тaкa е битoлчaнец нaјубo тoј дa гo земиме нaзaд сo пoлa - пoлa плaтa кaкo шo беше муaбетoт сo Стoјкoв.
Сегa сo Рaбoтнички ќе се види дo кaј сме.Акo сaкaме нештo пoќе oвa гoдинa мoрa дa ги тепaме.

Sent from my LG-H440n using Tapatalk
Томе зема 200к по сезона од Вардар :D пола од то е нашио годишен буџет
 

Harry Potter

Imperius
Член од
14 септември 2005
Мислења
2.529
Поени од реакции
1.508
ама Пача во Вардар не брани оти сакаат се ослободат од него, арно ама овој не сака да си оди затоа што зема дебела плата која никој друг клуб нема да му ја даде. на Пача не му е гајле дали бранел или не, важно платата да си ја зема. а реално Пелистер не би можел ни пола од платата да му даде.
 
Член од
30 август 2012
Мислења
3.244
Поени од реакции
5.358
И јaс дa земaм 200к немa мaж шo ќе ме избркa .
Пa и 1/4 oд плaтa ние дa му дaјме , ќе ги куртулиме мaлце oд мaлце
 
И

Игнориран член

Гостин
Абе не ни треба Пачата.
Доволно е Вардар да го стават да брани на утакмиците против нас и завршена работа.:gjavol:
Каква пола плата, какви бакрачи...:giggle:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom