Фан Клуб: Манчестер Сити

Член од
5 април 2011
Мислења
1.915
Поени од реакции
924
јас дали два пати го имам гледано фабиан делф
може некој да ми каже што играч е, како играше у вила?
гледам капитен му станал и знам дека беше огромен талент додека беше во лидс и отиде у астон вила и имаше уште у старт тешка повреда али изгледа се соземал и станал солиден играч
и очигледно е дека мора да се полни квотата со англиски играчи... се надевам само дека нема и на делф да му се уништи кариерата во сити како некои англиски играчи кои беа купувани од што мора :)[DOUBLEPOST=1437189413][/DOUBLEPOST]http://www.skysports.com/football/news/11679/9916023/man-city-are-acutely-aware-of-their-lack-of-youth-says-stuart-pearce
 
Последно уредено:
Член од
5 април 2011
Мислења
1.915
Поени од реакции
924

новиот играч голем потенцијал бил дечково од фулам е земен има 18 години
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.931
Губиме 0-2 од вештачкиве Реал и од Крофнитез :( :busi:
 
Член од
5 април 2011
Мислења
1.915
Поени од реакции
924
не ми е јасно шо е финтата со називите вештачки и природен клуб
јас како што знам сити играше во премиер лига и беше од 8 до 15-6 место на табелата и имале еден трофеј од 60тите во прва лига (премиер) .... што го прави вештачки тим? па многу нормално е во овој свет да имаат богат газда и да фрлаат многу пари на трансфери
еве на пример јас за милан сум многу среќен што во тимот влезе богата инвестиција и полека би требало да се враќа на старите патеки

тоа што ги нарекувате некои тимови вештачки ви е чист излив на љубомора :)
 
Член од
25 јануари 2005
Мислења
5.274
Поени од реакции
4.156
не ми е јасно шо е финтата со називите вештачки и природен клуб
јас како што знам сити играше во премиер лига и беше од 8 до 15-6 место на табелата и имале еден трофеј од 60тите во прва лига (премиер) .... што го прави вештачки тим? па многу нормално е во овој свет да имаат богат газда и да фрлаат многу пари на трансфери
еве на пример јас за милан сум многу среќен што во тимот влезе богата инвестиција и полека би требало да се враќа на старите патеки

тоа што ги нарекувате некои тимови вештачки ви е чист излив на љубомора :)
Ако има некоја табела за рангирање на вештачко, со сигурност Реал ќе им бега на вториот тродупло.
Го уништуваат фудбалот од 2000 па навака и они кажуваат за вештачко :D omg.
Какви не играчи.. какви не ѕвезди се уништиле таму. А и легендите ги шиткаат као ѓубре. Али секако дека нема дискусија, каков клуб, такви навивачи. Тоа е све врзано.
 
Член од
8 февруари 2007
Мислења
2.931
Поени од реакции
249
Ако има некоја табела за рангирање на вештачко, со сигурност Реал ќе им бега на вториот тродупло.
Го уништуваат фудбалот од 2000 па навака и они кажуваат за вештачко :D omg.
Какви не играчи.. какви не ѕвезди се уништиле таму. А и легендите ги шиткаат као ѓубре. Али секако дека нема дискусија, каков клуб, такви навивачи. Тоа е све врзано.
Koј губи има право да се лути..
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.931
Удри јако утре против пластичниве!!! ГГМС
 

Kajgana Shop

На врв Bottom