Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

DimceY

Jimmy
Член од
20 ноември 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
5.332
во очајна форма е Марсијал.. ништо не му оди од рака... Рашфорд добро би дошол на негово место...

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.504
Поени од реакции
6.132
Ќе кажам само едно - ТОНИ ! Какви продори, какви комбинации прави. Се повампирува на стари години. Ми прави највеќе ќејф сезонава.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.523
Поени од реакции
62.386
Не е лошо, им фалат утакмици.

На Фросе муабетот за Шо - Бејл све повеќе ми има смисла, батето е станат дупе во офанзива. Меѓу него и Блинд 5 пати поминаа.

На Валенсија му требало тренер кој ке му каже на што е способен.
 
R

red.devil

Гостин
Добар е Погба, колку топки пресече само, пола тим комбинирано не пресече толку. Марсиал ептен дефокусиран, а и Шо подзаспа на неколку ситуации, му се уфрлаа лесно од зад грб.

Фонте после натпреваров нека се качи во бусот на Јунајтед. :Д

Sent from my D6503 using Tapatalk
 

eternum

-- 21 incoming ? --
Член од
27 јуни 2007
Мислења
1.023
Поени од реакции
1.141
Да не чујам лош збор за прасето, многу поангажиран е од Марсијал, а тек е август!!!! :cautious:

Шала на страна, ама стварно почна да ми се свиѓа враќањето на брзиот фудбал кај нашиве. Време е Театарот на соништата да се разбуди од 3-годишниот сон.
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.560
Поени од реакции
1.019
во очајна форма е Марсијал.. ништо не му оди од рака... Рашфорд добро би дошол на негово место...

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
После шеесета минута , не чини да го вади сега ем имаме каква таква игра ем резултат . Може да му даде фазла време , има кредит од лани !
За Погба Блондинката треба време да се опули .
 
Член од
6 април 2009
Мислења
6.146
Поени од реакции
2.985
Ибра, Господ Бог. :cuc:

Мата џуџето го изгазија кутриот, топка едвај запира, ма да имаше и некој добар потег. Марсиал премногу лош, колку само топки погреши. Затоа и самиот велев за Депај, покрај ваков Марсиал треба да гризе како луд за тоа место. Нека влегува Рашфорд побргу, ептен е отсутен Ентони.

Погба е добар, се гледа квалитетот одма на терен. Тој и Ибра премногу делат од другиве, како вонземјани изгледаат покрај другиве. :ROFLMAO:
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.391
Поени од реакции
21.943
Марсијал нека ги остави домашните проблеми настрана и нека почне фудбал да игра,ниту една акција неможеше да искомбинира како да не е на теренот..
Прасето сега за сега одлично покрива назад ..

Златан е златен..:D
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Не знам што гледате, но Погба е одличен. Не 120, 240 милиони вреди она што Погна ќе го донесе во играта на Манчестер.

Мене најмногу ме радува што конечно му е најдено место на Фелаини каде што е корисен. Доаѓа противнички играч, му ја зема топката, му ја дава на Погба. Цар.

Денес и Руни е одличен, трча, се бори, центрира. Марсијал нешто послабо, очигледно е дека дечкото има приватни проблеми. Мислам дека е одлично што Мурињо инсистира тој да биде прва постава. Прво, заслужи со игрите од лани кога беше најдобар, друго, таков играч заслужува поддршка кога не му оди. Ќе проигра Марсијал за натпревар или два.

Туку, ме мрзи да го барам мислењето на @Nemanjici дека Ибра не е засилување. :icon_lol: Кој цар е Ибрахимович, кој победнички менталитет, неверојатно. Штета што помина неколку години во селска екипа како што е ПСЖ.
 
Член од
2 јуни 2016
Мислења
88
Поени од реакции
29
Dobar e ibra so mali ekipi, ke vidime kako ke se pokaze vo liga na sampioni godinava :))
 

DimceY

Jimmy
Член од
20 ноември 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
5.332
После шеесета минута , не чини да го вади сега ем имаме каква таква игра ем резултат . Може да му даде фазла време , има кредит од лани !
За Погба Блондинката треба време да се опули .
да даа на тоа мислев и јас ☺ не измена на полувреме ☺
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.908
Поени од реакции
10.539
играат онолку колку шо е потребно, без форсирање, лабаво
Погба добар се гледа дека сака да се докаже а и добро му иде, кај него и во Ибра кога е топката едно е јасно дека не ја губат


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
16 август 2009
Мислења
2.212
Поени од реакции
1.711
Друго е со Фелаини/Погба пред одбраната, лакти, клоци, одма неутрализираат. Од нападот најтивок Марсијал, ќе го смени за Мики/Рашфорд ама после 75та, Валенсија супер се уфрла, голот одличен, дебелио билда статистика а и не греши толку ко некни. Имаа некој удар Сотон, ама некако добро го контролираме мечот, ги нема тие ВБА/Норич орање по средина ко бавча шо не работеа...
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Погба ги измеша неколку пати три четворица и пресече доста топки. Не знам што сакате за да не е слабо. Кога ќе е слаб да разберам ама не е слабо ова.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom