Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

R

red.devil

Гостин
Ај за убо нека е, нема веќе филозофии.

Само, криво ми е за Хоек, требаше да се договорат некако да остане. Ѕвер е!
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Ај за убо нека е, нема веќе филозофии.

Само, криво ми е за Хоек, требаше да се договорат некако да остане. Ѕвер е!
Наводно ни Де Геа не бил во најдобри односи со него според Митен

It wasn't just Van Gaal but also his staff. Coach Albert Stuivenberg irritated the players so much on the training ground two weeks ago that he was lucky there wasn't a physical confrontation. David De Gea has had better relationships with goalkeeping coaches than he had with Frans Hoek.

цела статија
http://www.espnfc.com/club/manchester-united/360/blog/post/2878316/louis-van-gaal-failed-to-meet-manchester-united-expectations
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.504
Поени од реакции
6.134
За Стивенберг уште во декември пишав дека е иритантна фаца. Можам да замислам на играчите како им било секој ден ако и карактерот му е како фацата. :D
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.618
Поени од реакции
10.875
Не знам дали пишал некој или не за тоа, ама сигурно приметивте во саботата кога пехарот одеше од рака во рака додека дечкиве паѓаа во транс, Ван Гал последен кон избркан од дома, исфрлен од плима, и фрлен ко улошка чекаше да му го подадат да го крене. Фацата му е никаква, се гледа дека нема повеќе авторитет нити па комуникација со играчите, него по една сугестија на Мата мислам кон Де Геа овој му го подава пехарот као ај дигни го и губи се, греота е, види го опинок итн...Класичен пример за интровертно дете во друштво каде сите се смеат а овој ко ретардиран не комуницира со никој. Го дига со кисела фаца, никој не го ферма два посто и кој го ебе уствари. Претходно принц Вилијам го изигнорира за медал, па мораше он да пушта рака и да вика. Седи бе, за вакви психологии имам докторат, дечково дефинитивно никој не го есапеше последниве месеци, очигледно беше. Ван Гал испадна типичен пример за куче што лае не каса, фален кур не ебе и слични додавки, бидејќи од толку зборење се испосра, исто ко владава наша.
Прецедникот страни уназад напишал колку било добро да се гледа Јунајтед. Прецедниче, знаеш дека те поштуем од секад, ама немој да бидеш ко овие ЦЕЛАДАЈЕ супер е се, пошто очигледно е дека тимов и фудбалот што го играа за кур не ги биваше,а и 100 милиони фанови секој викенд заспиваа после првите 15минути очобол. Да бидеме реални сепак ЧД
 
Член од
16 април 2008
Мислења
2.509
Поени од реакции
2.348
Ќутете конечно нема да го гледаме атомскиот фудбал од претходнава сезона...
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.909
Поени од реакции
10.540
Значи сонов со Ибра ке ми се исполни
следно е со Јунајтед да освои ЛШ и доста му е може у пензија


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
24 јануари 2015
Мислења
1.742
Поени од реакции
1.168
Значи сонов со Ибра ке ми се исполни
следно е со Јунајтед да освои ЛШ и доста му е може у пензија


Sent from my iPhone using Tapatalk
А како тоа ќе освои аЛШ, кога следнава сезона ќе играат во ЛЕ.

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
 
Член од
28 март 2015
Мислења
5.428
Поени од реакции
11.336
Само пополека со славење момци има педери на форумот што уште од сега се спремни за евентуалниот кикс на Мурињо. :D
 
Член од
10 февруари 2007
Мислења
4.773
Поени од реакции
2.082
Убаво ви викаше тандерот..чекајте го Мај.. сигурно за овој ден е зборувал :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom