Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
9 октомври 2012
Мислења
2.922
Поени од реакции
1.479
Fala mu na boga edno vreme nema da go gledam Murinho edno 7-8meseci, a koga ke pocnam pak se nadevam deka ke bide nabrkan..
 
A

apidrone

Гостин
Ќе речев не ми се верува дека 20 милиони фунти годишно му нуделе, ама после ми текна дека фукнаа 35 за 19 годишен анонимус.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.503
Поени од реакции
62.309
Пеп ке зима толку у Сити. А и на Мендеш е ова клиент, така да...
 
Член од
9 октомври 2012
Мислења
2.922
Поени од реакции
1.479
Ajde raduvajte se na Mouriinho gledate ime a ne gledate kakva igra ima I sto ne napravil nisto konkretno od 2010ta godina
 
S

silmarillion

Гостин
Радувал не радувал, мојата емоција е скроз небитна за одлуките на менаџментот :) Уште да биде фејл и да дојдеш на форумов и со прст према нас ВИ КАЖАВ!!! Божем ние го потпишавме или смр консултанти на Ед.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.503
Поени од реакции
62.309
Ajde raduvajte se na Mouriinho gledate ime a ne gledate kakva igra ima I sto ne napravil nisto konkretno od 2010ta godina
Гледаш и дека нема некоја еуфорија. Овен во ПЛ темата, каде што мислат дека во Мурињо го гледаме Месијата и најдобриот тренер на светот.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Едно радување што да ти кажам еве два саата се мислам во која кафана да одам
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.651
Поени од реакции
9.229
Ако е вистина сето тоа, Мурињо си направи паметен потег со тоа што ќе не зема од Јули. Ќе си го скоцка тимот како што сака и после тоа ќе му се суди, а доколку сега се одлучеше за тоа и продолжеше сивилото без негов избор на играчкиот кадар пак ќе се зголемеше притисокот кон него и би имало контра ефект...Со оглед на назначувањето на Пеп на Сити мислам дека изборот на Мурињо не беше прашање.

Инаку Покетино и мене ми е креативен менаџер, но преголем е влогот од следната сезона да се експериментира повторно со недокажани менаџери на високо ниво. Не дека Мурињо гарантира успех, но се надевам дека овој пат би дал 200% од себе да го обели образот кој го извалка годинава.
 
Член од
22 ноември 2009
Мислења
1.687
Поени од реакции
2.257
У моментов и Гоце Седлоски да го стават тренер на Јунајтед ќе бидам среќен не па Мурињо. Само пијаницана веќе да на ја гледам на клупа. Страшно антипатичен лик ми е.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom