Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
12 декември 2010
Мислења
9.892
Поени од реакции
10.517
Абе човече бе хахахахахха па Меси ако го прошол и одма слаб е а? https://www.youtube.com/watch?v=SzGHSmjTtiY[DOUBLEPOST=1435435243][/DOUBLEPOST]
Еве разгледај малку да видиш Рамос како се снаоѓал со Меси,а тоа шо викаш за парите никој не ги даваме од џеб ама не значи дека треба Реал да не прават будали
реков никад не наседнал толку, има разлика!
ке не прават будали кога знаат дека ни гори под нозе а кога нема да е така ке биде полабаво па и нема да мора по секоја цена да се купува ;)
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.410
Поени од реакции
42.663
И на Рамос himself му досадивте веќе, па најверојатно затоа ќе не одјебе и ќе си потпише нов договор со Реал, за помала плата.

Добро, и оти @Red John е за Јунајтед.
 
Член од
16 април 2008
Мислења
2.509
Поени од реакции
2.348
SCHNEIDERLIN AGREES UNITED DEAL

Southampton holding midfielderMorgan Schneiderlin is on the verge of joining Manchester United on a four-year contract, reports L'Equipe.

However, the Red Devils must still agree a price with the south coast club, with the Saints understood to be holding out for a fee of £21m for the France international.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.410
Поени од реакции
42.663
Колку релевантни се овие Лекип? Гледам од и Еуроспорт пренесуваат, па најверојатно е поозбилно. :)
 
Член од
21 ноември 2008
Мислења
1.651
Поени од реакции
1.597
Нека го земат што поскоро, кризираме...
 
Член од
6 ноември 2013
Мислења
215
Поени од реакции
50
1,15 е квота за Морган за да премине во Јунајтед
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.442
Поени од реакции
20.190
Не ми беше поентата дали Ди Мариа се исплати,туку поентата ми беше дека и вие купувате од Реал Мадрид што е чист показател дека клубовите имаат одлични односи и секако дека кога ќе бидат во состојба ќе си разменуваат играчи...и тоа дека еден играч можи да донеси титули во фудбал можиш да му кажуваш приказни на малите деца.....

Е сега да ги споредуваш Роналдо со ДИ Мариа е малце бесмислено со оглед дека се работи за двајца различни играчи со различни предиспозиции каде играат на различни места и со различни задачи...ти да не очекуваше Ди Мариа да биди како Роналдо кај вас?..

Плус јас не сум фан на Реал Мадрид ниту пак ме интересира за нив па за да ги спомнуваш во трето лице како небаре татко ми игра за нив или јас да ги поседувам...ние сме само обични фудбалски фанови од Македонија каде си дискутираат на интернет преку тастатура,не си прави дотолку филмови како да си дел од клубот или живееш во Лондон...олабави се малце
така да утре ајде дојди ја ќе ти продадам фичо за 65 милиони евра пошто нели цената го диктира квалитетот на она што ти го продавам и верувај топ ќе ти биде иако за тој ќеш можеш да купиш 650 модели на ламбурџини. Цената што ја зеде Реал за Ди Марија не е реална, исто како што Реал го зеде Роналдо за нереална цена т.е. 100 милиони зашто реално гледано вредеше 300 .. тоа е таа разлика кога едниот е реален а другиот нереален и пумпа цени , а да не праиме муабет дека за нив Де Геа вреди 15 милиони фунти, играч кој решава утакмици и носи бодови како да е напаѓач кој дава по 3 гола секој натпревар. Почнаа да се понашаат премногу и тоа е факт, сепак Јунајтед не се шестолигаш од авганистан туку еден од најдобриоте тимови на светско ниво.
Ди Марија нема никогаш да успее во Манчестер а тоа може да се види од само една сезона помината во клубот, играч кој има квалитети за балетански лиги и не може да се носи со физички посилни играчи од него па макар тие имале и 15 години.
 
Член од
21 ноември 2008
Мислења
1.651
Поени од реакции
1.597
Има ли некое инфо за Чичарито? Ќе го шиткаме ли? Линдегард голманот што ситуацијата доведе да не биде есапен за жив но сепак не си најде нов клуб, што со него? Еванс? Јанузај?

Слабо ни оди шиткањево, идиотите што си заминаа за џабе си заминаа, пак остануваат некои паразити...
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.503
Поени од реакции
62.309
Рамос никад толку не наседнал колку твојов талент, ова му доаѓа нешо налик она коа Шаќири му го збрца на Симан од корна па чоекот заврши како шо заврши...
Хумелс послем повредата не е истиот, шо не е јасно?[DOUBLEPOST=1435435035][/DOUBLEPOST]
од каде е докажан Отаменди по една сезона? со лопата да ги ринеш има такви (мислам на играчи што една сезона само топ изиграле) али ок си запнал да биде било кој освен Рамос
а за цената чисто сумљам дека толку е, какви ти не шпекулации излегоа а искрено не давам пари од џеб па да му ја мислам
A бе, не си у право, не ти кажувам против како и кој, зашто шишаркава ке го набаци тоа како аргумент во некоја наредната трол сесија.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Има ли некое инфо за Чичарито? Ќе го шиткаме ли? Линдегард голманот што ситуацијата доведе да не биде есапен за жив но сепак не си најде нов клуб, што со него? Еванс? Јанузај?

Слабо ни оди шиткањево, идиотите што си заминаа за џабе си заминаа, пак остануваат некои паразити...
Chicha sekako ide vo out, kako i ovie sti gi spomna osven Adnan vo kogo Van Gaal gleda idnina, ama prvo treba da se sredi pazarenjeto. Prodavanje spored mene vo avgust :)
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.126
Поени од реакции
35.059
А со Гарај што бидна, нели беа едно време заинтересирани, башка добар дефанзивец е...или се лажам? :D
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.834
Поени од реакции
10.147
Кире Стипсава пак заспа и ви го остави Шнајдерлин на тацна....
Играчиште ќе земите
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.503
Поени од реакции
62.309
Не е до Венгер. Венгер лани јако загризал за него, али од Саутемптон го блокирале трансферот ради егзодусот што ги имаа лани. Може да се каже дека ливерпул ви го тури капчето.
Проблемот искрснал со агентот на Шнајдерлин годинава.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom