Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
14 април 2012
Мислења
31.518
Поени од реакции
62.366
Абе цената си е онолку колку што ќе си ја процени клубот кој продава и колку ти ќе платиш и го добиеш, нема тука што филозофии тешки. Не се диктира цена од еден играч до друг ситуација ајде де ама цена не, зависи од договор на траење, до дали е на продажба, до бонуси во договорот, парите кои ги зема агентот.

Иначе јас си дојдов да си прашам за Сантон никој не цитираше нити почна за видал без причина или не знам нешто слично, веќе неподносливо е да неможи чоек еден совет или мислење да понуди без некој да дојди да треси зелени онака оти му е интересно или нема што да право си времето.
Веројатно Блинд ке го земеме, дечкото е како глина, секаде пополнува.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.149
Поени од реакции
25.591
Дали ако играчот вреди 1 милион и договорат плаќање на 4 рати по 250.000 клубот кој го продава играчот може да ги користи тие 1 милион одма или треба да чека да му ги исплатат сите рати ?
Не е битна сумата, ама едно плаќање на рати, повлекува друго. На пример, ако Јунајтед го договори Видал за 50 милиони фунти и договорат да го платат 20 милиони веднаш, 10 милиони во јануари, кога некој спонзор му префрла пари на Јунајтед и уште 20 милиони на крај сезона, тогаш многу е веројатно и Јувентус замената да ја плаќа на сличен начин со слични рокови.

Всушност, цел свет во сите сектори функционира по тој принцип. Да беше толку едноставно, немаше да има потреба од финансиски директори, менаџери и цели тимови на правници. ФМ стил на трансфери може да ги води и еден човек. :D
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
[GraemeBailey, Sky Sports] Will Keane and Tom Lawrence both putting pen to paper for Manchester United - both top talents.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.096
Поени од реакции
16.291
Е алелуја, мене тоа ми беше муабетот :)
Да ама кај нас и кај вас има некои што сакаат да си лечат, нерви, комплекси или не знам само за да се интересни што рушат било каква интелегентна или па не знам било каква дебата и комуникација. Па затоа е форум немора да се согласиш со нечие мислење, едноставно разменуваш мислења или ај ако не се совпаѓа со твоето земи спали го ко Инквизиција :D. Разбирам шестока дебата ама навреди и глупи зборови и провокации се детска игра. И јас сум пишал некое глупо мислење тука кај вас или на револт или слично нормално е ама сега да провоцираш цело време само за тоа не е чоечки а баш сите грешиме. Него го преживеавте ПП бе? Нема ништо на фб загрижвате :D


Веројатно Блинд ке го земеме, дечкото е како глина, секаде пополнува.
Јас него само на светското го гледав и ми остави впечаток на неуморлив тркач, како цела Холандија :) Убаво е да имаш таков играч ама едно е Jack of all trades master of none друго е чист лев бек :)
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Да ама кај нас и кај вас има некои што сакаат да си лечат, нерви, комплекси или не знам само за да се интересни што рушат било каква интелегентна или па не знам било каква дебата и комуникација. Па затоа е форум немора да се согласиш со нечие мислење, едноставно разменуваш мислења или ај ако не се совпаѓа со твоето земи спали го ко Инквизиција :D. Разбирам шестока дебата ама навреди и глупи зборови и провокации се детска игра. И јас сум пишал некое глупо мислење тука кај вас или на револт или слично нормално е ама сега да провоцираш цело време само за тоа не е чоечки а баш сите грешиме. Него го преживеавте ПП бе? Нема ништо на фб загрижвате :D




Јас него само на светското го гледав и ми остави впечаток на неуморлив тркач, како цела Холандија :) Убаво е да имаш таков играч ама едно е Jack of all trades master of none друго е чист лев бек :)
има бе, прочепкај по профили мада не се сите материјали ставени :D
 
Член од
10 февруари 2007
Мислења
4.773
Поени од реакции
2.082
Веројатно Блинд ке го земеме, дечкото е како глина, секаде пополнува.
Не знам кој беше од форумот.. ама најдобра споредба даде за Блинд... ПУР ПЕНА :pos:
 

The Edge^

the force
Член од
11 јуни 2011
Мислења
2.882
Поени од реакции
2.397
Ех Вил да ја немаше таа гадна повреда по која отсуствуваше цела сезона сега сигурен сум дека од него ќе имавме по 10-15 гола по сезона.
Договоров ми дава надеж дека сеуште може да успее.
 
Член од
5 август 2008
Мислења
6.007
Поени од реакции
5.324
Вил Кин и Вилсон.. И двајцата супер таленти. Нека се калемат уште година две, и може еден од нив двајца да ни го предводи нападот во иднина.
 

The_Red1

значи фактички
Член од
18 септември 2009
Мислења
4.209
Поени од реакции
4.756
Немојш да ме слушаш на форум си пишиш. Се понашаш ко детенце некое од 14 години, секој 2 пост тие за Јуве и милиони фунти колку си само опседнат па чоечки не е. Ти пишал некој нешто и од шо неможиш да прифатиш туѓо мислење се вртиш во круг ко некоја расипана касета едно 50 пати во текот на денот. Немам ништо против ако си платите 50-60милиони евра и да си го земите, толку бар вреди во мој очи ама ти скроз психички растроен делуваш.
Па класа играчи има Јуве бе, CAROOT, Чак Норис, овие другиве какви имиња им имате дадено? Министер, Бог, Принц, Свето тројство, Тутор, Патер фамилијас....освен портпарол, пошто ти си портпаролот во Јуве, ти кажуваш што и за која цена да се продадат.
Знаеш колку ме заинтересира мислењето твое? -Уште малце па ич.
Тука е тема за Јунајтед и што сакам ќе пишувам за Јунајтед и играчи кои мислам да се донесат во Јунајтед, а ако тебе ти смета, ти пречи, не ти се чита можеш слободно да фатиш лево.
И ако кажа да си платиме 50-60 мил и наш е тогаш што мора на секое да повторуваш и да ме цитираш кога нигде не сум те спомнил?

Ај иди сеа спремај се, во 7 има вести, ќе треба да известуваш што се случува Inside Juve. ;)
Одкако ќе ја завршам Френдс. Следна на листа ми е The Suits. Добра серија е?
Добра е. 3 сезони се излезени,не се целосни, а на 5-6 месеци пуштаат сезона. Ако ти се гледа со гоооолеми паузи таман е.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.096
Поени од реакции
16.291
Па класа играчи има Јуве бе, CAROOT, Чак Норис, овие другиве какви имиња им имате дадено? Министер, Бог, Принц, Свето тројство, Тутор, Патер фамилијас....освен портпарол, пошто ти си портпаролот во Јуве, ти кажуваш што и за која цена да се продадат.
Знаеш колку ме заинтересира мислењето твое? -Уште малце па ич.
Тука е тема за Јунајтед и што сакам ќе пишувам за Јунајтед и играчи кои мислам да се донесат во Јунајтед, а ако тебе ти смета, ти пречи, не ти се чита можеш слободно да фатиш лево.
И ако кажа да си платиме 50-60 мил и наш е тогаш што мора на секое да повторуваш и да ме цитираш кога нигде не сум те спомнил?

Ај иди сеа спремај се, во 7 има вести, ќе треба да известуваш што се случува Inside Juve. ;)
.
Кога не те интересира не ме цитирај и не провоцирај, али пошто последниве 2-3 дена пишуваш само Јуве Јуве Јуве, Царот, Видал, итн ти ја оставам таа работа тебе очигледно таман си за Inside Juve. Ти ја оставам тебе честа Red имаш точно 18 минути, ама не се секирај според пишаното спремен си можиш да певап за Јуве ко Цеца на Маракана :)

EDIT: Ако ти сметаат моите мислење не ги читај и да темата е за Јунајтед ама не е твоја па ти да кажваш кој кај да оди и шо да прај последен пат кога проверив беше forum.kajgana.com а не forum.thered1.com
Ај остани ми поздравен
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.615
Поени од реакции
10.869
Продавам чилеански репрезентативец, со хронична повреда на десно колено, тетовиран по цело тело и со фризур ала баци. Ако го купите во првите 24минути добивате и гратис 1 годишен третман за коса кај рамбо во шутка а и воедно брат му нани. Заинтересирани во инбокс, минимална цена 47м еуриќи.
Шифра : лопов.
 

The_Red1

значи фактички
Член од
18 септември 2009
Мислења
4.209
Поени од реакции
4.756
Кога не те интересира не ме цитирај и не провоцирај, али пошто последниве 2-3 дена пишуваш само Јуве Јуве Јуве, Царот, Видал, итн ти ја оставам таа работа тебе очигледно таман си за Inside Juve. Ти ја оставам тебе честа Red имаш точно 18 минути, ама не се секирај според пишаното спремен си можиш да певап за Јуве ко Цеца на Маракана :)

EDIT: Ако ти сметаат моите мислење не ги читај и да темата е за Јунајтед ама не е твоја па ти да кажваш кој кај да оди и шо да прај последен пат кога проверив беше forum.kajgana.com а не forum.thered1.com
Ај остани ми поздравен
Ептен си блиску до лудило, ама не во позитивна смисла.

Извини што те цитирав прв, стварно извини еј.

Морам да ти ги читам пошто ме цитираш алоо.

По ова гледам дека имаш оштетен орбито-фронтален кортекс на малиот мозок и сериозни проблеми со амигдалата.

А сега:
giphy.gif
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom