Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
27 мај 2013
Мислења
3.470
Поени од реакции
4.623
Зошто има муда да го наследи Сер Алекс.
Зошто игра напаѓачки фудбал како Јунајтед.
И зошто е светска класа на менаџер, а не коњ глуп ко овој претходниов.
Stv mislite deka mozno e da si odi od real i da dojde vo junajted?

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489

Cassaro

Паразит
Член од
15 февруари 2012
Мислења
3.306
Поени од реакции
10.320
Добар тренер е ,ама мене не ми е фаца за у јунајтед.Башка беше у Челзи тури му пепел,боље Мурињо лани да го донесеа и да останеше цел живот.Море што сакаат нека праат , само тој што ќе потпише да биде обврзан кагава догодина да изигра минимум 20 утакмици стартер.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.144
Поени од реакции
25.570
A zasto Real bi dozvolile Carlo da zamine?
Затоа што Реал. :D Кога правеле тие нешто логично? И Шустер и Капело ги избркаа заради некои нивни причини, зошто со Анчелоти би било различно? :D

Е сега ако сме сериозни, мали се шансите Реал да сака да го пушти Анчелоти. Шансата на Јунајтед е ако овој е незадоволен што добри 500 луѓе таму, вклучително и „асистентот“ Зидан се побитни од него, па да сака да си замине.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Оти фановите на Манчестер така си замислиле :icon_mrgr:
дете оди глеј си го Бонера > Видиќ и не замарај, пак по потписи ќе те носат ќе плачеш да ги тргнат.

@Inglourious Basterd Огден ќе напише кај и да е што е проблемот со Карло и Реал кога ќе ја добие информацијата од врската. јас сум повеќе за нездравиот мада нема да ми пречи и Карло, како што рече ти кога од Малуда извади толку голови и асистенции...
 
2

~2A

Гостин
Добар тренер е ,ама мене не ми е фаца за у јунајтед.Башка беше у Челзи тури му пепел,боље Мурињо лани да го донесеа и да останеше цел живот.Море што сакаат нека праат , само тој што ќе потпише да биде обврзан кагава догодина да изигра минимум 20 утакмици стартер.
Што ако бил во Челзи? -Во Челзи уште првата сезона ја освои лигата со 100тина голови постигнати ми се чини, и куп. Истотака во то време се врткаше нешто ко... "More than special". :LOL:
За мене е океј тренер, сеа зависи од него и од луѓето околу него колку ќе се прилагоди и соработува.[DOUBLEPOST=1398255086][/DOUBLEPOST]
Ја би Гигс , Сколс, Невил, и Бат за тренери т.е стручен штаб и нека тераат, почиста работа здравје, они ако не разбираат и ако немаат авторитет и разбирање незнам кој има...


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ова не е ништо поразлично од ризичен потег како што постапија со Мојс и неговата тајфа од тренери.
 
Член од
15 февруари 2012
Мислења
2.680
Поени од реакции
1.805
зошто? па Карло му викал на Вудвард дека е незадоволен таму, зошто да не сме озбилни? Не го измисливме ние ова.
Тебе Ед ти го кажа ова лично па што сте толку сигурни?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Тебе Ед ти го кажа ова лично па што сте толку сигурни?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Не, во Мерцедесот сабајле праеа муабет на телефон.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom