Фан Клуб: Македонија Ѓорче Петров

Член од
2 јули 2007
Мислења
465
Поени од реакции
39
Нема друг Алексовски, во напад/средина го имаме Андреј Ацевски кој е на позајмица од Вардар.
 
Член од
13 септември 2012
Мислења
59
Поени од реакции
8
Има негде видео снимка од вчерашните голови ?
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
темава мртва веќе подолго време,ај да ја живнеме малце.

Имаме нов тренер,според мене доста солиден,како што Пелистерци го викаат македонскиот Мурињо :D

Еве и подетално.

- Откако вчера нашата екипа остана без тренер, денес Марјан Секуловски е назначен за нов шеф на стручниот штаб и од утре ќе и се приклучи на екипата.

- Јасмин Мециновиќ е нашето ново и последно засилување во зимскиот преоден рок.Мециновиќ доаѓа од унгарскиот клуб Папа и игра на централната одбранбена позиција(штопер).
-Пред него нашата екипа се појача со уште тројца играчи, Антонио Грујовски(среден ред), Наум Вељаноски(одбрана) од Еуромилк и Кирил Трајковски(напад) од Металург.
па ако ги склопи коцките како што треба,верувам дека ќе го избориме опстанокот оваа сезона.

Во Недела против Напредок на домашен терен,шанса за прва победа
 
Ф

Флеш

Гостин
Има нешо ново од Македонската Ла Мансиа :D Почит до ЏорЏтАун ..... Се вадат и се ваделе македонски таленти :)
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Дали сте го гледале Антонио Илиевски,и ако да,што мислите за него ?

Пред месец дена пишуваше дека Хајдук го купиле, но не сум сигурен дали беше официјално.
 
Член од
30 мај 2012
Мислења
1.966
Поени од реакции
2.876
Ќе го видиме во недела мурињо :D и јас се надевам барем до крај да биде неизвесно и некако да избориме опстанок иако шансите ни се мали. :)
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Дали сте го гледале Антонио Илиевски,и ако да,што мислите за него ?

Пред месец дена пишуваше дека Хајдук го купиле, но не сум сигурен дали беше официјално.
треба да е официјално во скоро време бидејќи успешно ја прошол пробата во Хајдук,сите биле задоволни од него.
Македонскиот Видиќ може да биде детево во иднина,најперспективен млад играч моментално во клубот.
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
треба да е официјално во скоро време бидејќи успешно ја прошол пробата во Хајдук,сите биле задоволни од него.
Македонскиот Видиќ може да биде детево во иднина,најперспективен млад играч моментално во клубот.
Свака му част,уште од 6-7 одделение замина во Ѓорче колку што знам.Играше добро уште тогаш,само малце себичен беше.Нормално на маалски фудбал.:icon_mrgr: Право животно е(јака градба),се надевам ќе успее.(y)
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Игра Ѓорче како Интер под Мурињо :icon_lol:

Лесна победа против Напредок денеска,Спорт лајф ја блокираше утакмицата јас кога уплатив,едно пола саат пред почеток.Дојдов некаде околу 25 минута,веќе водевме со 1-0.Играта како за почеток беше ок,прва утакмица под водство на македонскиот Мурињо (уште се смеам на ова :pos: ),играчите со огромна желба за победа,цело време напаѓаа додека гостите преку контра напади пробуваа да го загрозат нашиот гол.Средниот ред заспиваше во одредени моменти при што им отвараше можност на противниците лесно да развијат контра.Како и да е,многу важна победа за нас за кревање на моралот,обезбедување на опстанокот.Следно коло ако не се лажам против Пелистер во Битола играме.
 
Член од
30 мај 2012
Мислења
1.966
Поени од реакции
2.876
Баш и јас мислев да пишам збор-два за денешнава утакмица али ти беше побрз. Следно коло идеме во Битола на победа :icon_mrgr: Имаме шанси за опстанок доколку следно коло ''изненадиме'' што не би било баш изненадување гледајќи ги квалитетите на двете екипи со оглед на тоа што Пелистер не е нешто појак тим од нас, а и зимскиов преоден рок го продадоа Жуниор првиот голгетер на тимот.
 
Член од
27 јуни 2011
Мислења
225
Поени од реакции
42
Marjan sekulovski e mn dobar trener e sega kolku ke ja spasi sezonata nzn
 
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.498
Поени од реакции
2.779
Marjan sekulovski e mn dobar trener e sega kolku ke ja spasi sezonata nzn
Добар е ама џабе со местачи неможе ништо да направи.
Утре со Вардар во Ѓорче. Ако ја наместат пак како првата 1 у 2 и последниве две со Пелистер не заслужуваат човек да им стапне на стадион да ги гледа.
 
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.498
Поени од реакции
2.779
Машка игра. Цела утакмица со 10 играчи. 2 гола со 10 играчи даваме. ЛАВОВИ :D.
И на помошникот судија на крај у 92 минута што досуди офсајд а можеше да прогледа низ прсти зошто у линија беше нашиот со последниот од нивната одбрана, се да му е**м!
 

acermk

лавот во сенка
Член од
18 јуни 2009
Мислења
1.920
Поени од реакции
826
Дојдов на второ и буквално ништо не се случи само по една шанса на двете страни...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom