Фан Клуб: Ливерпул

Кој ќе ни биде нов капитен после продавањето на Хендерсон?


  • Вкупно гласачи
    100
Член од
10 мај 2009
Мислења
1.879
Поени од реакции
1.970
Колку само дува од страната на Александар-Арнолд страшно нешто. 2 чисти шанси промашија Саутемптон. Кариус скина чист зицер. Овие назад како играат секоја им чест. До гол не им се иде, нема шутеви надвор од 16. Ништо, тапа!
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.598
Поени од реакции
38.749
Затоа им ги изнакупивте играчите. :ROFLMAO:

Сериозно, ај тепајте барем во овој небитен куп ривалството да ни има некаква битност. Мизерна ми е сезонава. :notworthy:
нема небитни купови, секој трофеј си има некакво значење
 
Член од
1 септември 2014
Мислења
5.148
Поени од реакции
7.850
Затоа им ги изнакупивте играчите. :ROFLMAO:

Сериозно, ај тепајте барем во овој небитен куп ривалството да ни има некаква битност. Мизерна ми е сезонава. :notworthy:
Шала на страна, поголеми шанси има Ливерпул да победи со Барселона него со Сотон. Тоа е веќе 2-3 години уназад.
 
Член од
10 мај 2009
Мислења
1.879
Поени од реакции
1.970
Подобро 2ро полувреме но џабе. Имавме 3 добри прилики. Даниел промаши нешто што можеби јас би го дал. Кутињо промаши цела топка. Тоа е тоа. 3 натпревари по ред на овие гол неможеме да им дадеме.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.598
Поени од реакции
38.749
Во право си, и пејнт трофи купот што се игра за лиги до четврта девизоја си има некакво значење...
мешаш баби и жаби сеа, ама ајде немам време да се расправам. Кога ќе го освои Манчестер немој да го рачунаш пошто нели небитен е.
 
R

red.devil

Гостин
мешаш баби и жаби сеа, ама ајде немам време да се расправам. Кога ќе го освои Манчестер немој да го рачунаш пошто нели небитен е.
Не бе, и кога го освоил сум викал дека е небитно ако не се остварат таргетите за сезоната. Не се секирај, не сум од оние што една сезона ќе го викаат Мики Маус а следната ќе дркаат на него. ;)
 
Член од
7 март 2007
Мислења
123
Поени од реакции
26
Срамота е чичо клоп да биде прочитан како буквар веќе 5та утакмица...бункер не се разбива со стариџ напред со милнер на бек со деструктивци во средина...после голманот не чинел во одбраната промаја дувала...нема оправдување дека МАНЕ е на афрички...ОЏО да играше на крило по креативни ке беа вака има уште недела за некој трансфер и опоравање пред челзи..
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.598
Поени од реакции
38.749
Нема да има никакви трансфери, а и Клоп у тој поглед не ми се свиѓа, на лето ќе донесе некој од таму од бундес, место саглам некои играчи, Он е многу добар тренер само вкусот за играчи му е очаен, освен Мане, ниеден од овие не ми прави мерак што ги донесе
 
Член од
1 септември 2014
Мислења
5.148
Поени од реакции
7.850
Уште на Ингс да се чекаше да го оправи нападот..
Лев беГ и еден нормален стопер за да биде партнер со Матип, и една класична 9ка.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom