Фан Клуб: Ливерпул

Кој ќе ни биде нов капитен после продавањето на Хендерсон?


  • Вкупно гласачи
    100
Член од
11 март 2015
Мислења
1.117
Поени од реакции
982
Па не може да се критикува кога играме безпрекорно ама кога Барнли не' трескаат од земја, нормално е да критикуваш.
Брат Клоп не е супермен, нормално е да се киксне некогаш јебига...И Сити ќе имаат такви киксови и Арсенал и Јунајтед и Челзи и сите...Не може да очекуваме да завршиме сезоната со 35 победи и 3 нерешени! Башка што и со Барнли играа добро офанзивно, али јебига некад и малце среќа ти треба
 
Член од
10 мај 2009
Мислења
1.879
Поени од реакции
1.970
Треба да ни дадат медал за примање на најглупи голови, малце фалеше у 93та да ни го забиберат, сепак имавме на крај среќа.. уште неаме изиграно утакмица без примен гол ццц.

Како и да е, во прво полувреме Свонси изиграа одлична одбрана, високо не напаѓаа и тешко им идевме до гол. Прв шут у гол ни беше у 48ма мин. Сепак у 2ро ги исцепавме, страшен напад иаме, лесно ствараме шанси. Денес Кутињо маестрален, везеше по теренот, и во одбрана изигра добра утакмица, Мане секогаш опасен кога е кај него топката. Засилување на сезоната пиши уште сега. Стариџ одкако влезе некако исфрустрирано, на 2 пати беше во одлична позиција, но не му подадоа, пред се мислам на онаа шанса на Милнер, кога го избра Мане место него. Клајн страшен. Едино Милнер неможеше денес да погоди ниеден центаршут.

3 бода. Сега на раат може викендов да се прати ПЛ :icon_mrgr:
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Леееееееееееееееее во последна минута, што на куров правеа Матип, Ловрен, Кариус и Клајн? ШТО?!

Кутињо каква маестрална партија, бреј, искина, играше во линија со Хендо цело второ, #prenajubo.
Сепак, фирмата мен оф д меч, барем според мене.
 
Член од
20 јули 2010
Мислења
909
Поени од реакции
2.228
Првото полувреме, било па се не поновило, дури поочајно и од цела утакмица со Брнли. Како да не им се играше во прво.
Живот крати утакмицава. Среќа добро заврши!
Овај Клајн, од мајка црнка од татко коњ е изгледа, кизни каква журка има бидено, нема застанато чоекот, само трча :)

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 
Член од
1 септември 2014
Мислења
5.148
Поени од реакции
7.850
Партали ни е нападов, се додека даваме 2+ гола ќе се пројде преку фаличната одбрана.
 
Член од
22 октомври 2011
Мислења
1.281
Поени од реакции
798
Prvo poluvreme dupka bevme,Lovren i Matip izigravaa zadnji vezni sredinata ja nemase nikade prvo,ali vtoro kakov maestralna igra od Kutinjo sekade go imase i zaedno so Klajn spored mene najdobri deneska bea...
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
Ваквите натпревари на крајот од сезоната можат да се испостават како клучни за крајниот пласман.[DOUBLEPOST=1475346369][/DOUBLEPOST]
Леееееееееееееееее во последна минута, што на куров правеа Матип, Ловрен, Кариус и Клајн? ШТО?!

Кутињо каква маестрална партија, бреј, искина, играше во линија со Хендо цело второ, #prenajubo.
Сепак, фирмата мен оф д меч, барем според мене.
Клајн го избрале за МОТМ.
 
Член од
11 март 2015
Мислења
1.117
Поени од реакции
982
Второ полувреме беше резултат на прво полувреме...У прво грдиве пајчиња играа јак пресинг и нашиве не мрднаа напред, али затоа у второ веќе беа изморени и им се деси потоп...Тешко некој да може кондициски да издржи така да лупа пресинг 90 мин.
Јас сум најрадосен што Хендерсон се враќа у форма и покажува авторитет над целиот тим...Конечно Ливерпул е тим, а не резултат на индивидуалци!
 
Член од
11 март 2015
Мислења
1.117
Поени од реакции
982
Да не беше Лалана ќе го видев Клоп што ќе праеше.[DOUBLEPOST=1475573689][/DOUBLEPOST]

Остави тим Роџерс,незнам што не е јасно. :D
Мене моментално Милнер ми е идол...Лалана е у страшен подем, ама кога ќе го видам оној дриблингот позади него кога ќе ја пикне топката ме потсеќа на еден дебил од маало и ме вади од кожа!
 
Член од
7 март 2007
Мислења
123
Поени од реакции
26
Еве гледам и реприза од утакмицата со свонси...Матип е тешко царче:) :) може комотно да биде организатор на средина
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Тешко царче, со потег што ќе не чинеше 2 поени во последни 2 секунди од текма.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom