Фан Клуб: Ливерпул

Кој ќе ни биде нов капитен после продавањето на Хендерсон?


  • Вкупно гласачи
    100

ХулахопкиСоТочки

Out of step with the world
Член од
9 август 2014
Мислења
1.494
Поени од реакции
5.250
Да си лев бек и на твое место да игра играч што не е лев бек и му е неприродна позиција треба да си стаиш прст на глава..или бланш во случајов. Изгледа Клоп дигнал раце од него :)
 
Член од
1 септември 2014
Мислења
5.148
Поени од реакции
7.850
Еве ти што има Кара да каже, нешто со што се согласувам со него. Не е битно место кој ќе игра Милнер во средина туку кој ќе игра лев бек кога Милнер ќе пресиса.
“Milner would become back up and it wouldn’t be too bad then. I must say he’s done very well but at this stage of his career it is not easy, but I don’t think it could last for a full season and I am sure Klopp and his team are scouting for a left-back. Because you can see he has no time for Moreno.”
И јас се согласувам со ова, мислам дека во зимскиов преоден рок ќе проба да пазари лев бек.
 
Член од
12 март 2012
Мислења
191
Поени од реакции
146
Овие озбилно добро играат :) од прв до последен,само Груич малку да се опушти.И не ми се верува дека и Морено беше многу добар,посебно офанзивно.

Сеа ако ја ебат со Хал гангрена да фатат до еден,
 
Член од
1 септември 2014
Мислења
5.148
Поени од реакции
7.850
Интересно ќе е да се види како ќе се вклопи Чан во формација и игра.[DOUBLEPOST=1474442164][/DOUBLEPOST]
Пак ќе проба Хектор да го земе.:angel:
Го зема Левандовски за шпиц, сега уште Лам ако ви го земе како лев бек... :D
 
Член од
28 октомври 2014
Мислења
329
Поени од реакции
144
Гледам Macedonian Reds импресивно известуваат од пресови, анализи итн.
Една работа ми недостасува. Кога ќе игра Ливерпул во некоја утакмица со неатрактивен противник како завчера со Дерби, да се посвети внимание да се сподели добар, квалитетен стрим.
И така сите гледаме на стримови, барем да го усовршиме некако тоа, никој нишо не збори.

Јас обично Премиер гледам на Bloodzeed преку Ace Stream. Линкови земам преку reddit.com/soccerstreams или livetv.ru. Сопкаст неам инсталирано пошто не е баш добар последно време.
А кога некој ќе сподели стрим од 480p, ни ми се гледа ни утакмица ни ништо.

Така да претпоставувам дека со Хул во Сабота ќе нема многу стримови, и не е лошо да се пушти некој добар линк на Macedonian Reds, верувам дека ако посветат исто внимание за барање на стрим колку за превод на пресовите на Клоп ќе биде многу добро.
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
Гледам Macedonian Reds импресивно известуваат од пресови, анализи итн.
Една работа ми недостасува. Кога ќе игра Ливерпул во некоја утакмица со неатрактивен противник како завчера со Дерби, да се посвети внимание да се сподели добар, квалитетен стрим.
И така сите гледаме на стримови, барем да го усовршиме некако тоа, никој нишо не збори.

Јас обично Премиер гледам на Bloodzeed преку Ace Stream. Линкови земам преку reddit.com/soccerstreams или livetv.ru. Сопкаст неам инсталирано пошто не е баш добар последно време.
А кога некој ќе сподели стрим од 480p, ни ми се гледа ни утакмица ни ништо.

Така да претпоставувам дека со Хул во Сабота ќе нема многу стримови, и не е лошо да се пушти некој добар линк на Macedonian Reds, верувам дека ако посветат исто внимание за барање на стрим колку за превод на пресовите на Клоп ќе биде многу добро.
Цел пост имаше поставен за стримови. Кога критикувате барем критикувајте ако нешто фали.
 
Член од
28 октомври 2014
Мислења
329
Поени од реакции
144
Цел пост имаше поставен за стримови. Кога критикувате барем критикувајте ако нешто фали.
Па ја имам и активирано нотификации да ми стасуваат и све, и не сум видел.
Поентата ми е, кога пишувате најави пред утакмица, пуштете го најдобриот стрим барем вие на кој шо ќе гледате ако не друго
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Цел пост имаше поставен за стримови. Кога критикувате барем критикувајте ако нешто фали.
Не е критика, не се пали, дава предлог. Никаде не те нападна дека правиш нешто како што не треба :)[DOUBLEPOST=1474560970][/DOUBLEPOST]
Па ја имам и активирано нотификации да ми стасуваат и све, и не сум видел.
Поентата ми е, кога пишувате најави пред утакмица, пуштете го најдобриот стрим барем вие на кој шо ќе гледате ако не друго
Не може да се знае кој е најдобар стрим, зошто не може да се суди само по квалитетот а некој и нема доволно јак интернет да гледа нешто што е 1500кбпс.
Идејата ти е супер, ќе гледаме да ја практикуваме, со стримови во коментар на постот за натпреварот. Ќе му спомнам на Игор, зошто најчесто тој и Томи пишуваат а Томи веќе и тука има прочитано :)
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
Па ја имам и активирано нотификации да ми стасуваат и све, и не сум видел.
Поентата ми е, кога пишувате најави пред утакмица, пуштете го најдобриот стрим барем вие на кој шо ќе гледате ако не друго
Брат, во стримот јас кој го пуштам имаш добри 15 стрима. И од Acestream, Sopcast до некој катастрофа стрим.[DOUBLEPOST=1474571578][/DOUBLEPOST]
Не е критика, не се пали, дава предлог. Никаде не те нападна дека правиш нешто како што не треба :)[DOUBLEPOST=1474560970][/DOUBLEPOST]
Не може да се знае кој е најдобар стрим, зошто не може да се суди само по квалитетот а некој и нема доволно јак интернет да гледа нешто што е 1500кбпс.
Идејата ти е супер, ќе гледаме да ја практикуваме, со стримови во коментар на постот за натпреварот. Ќе му спомнам на Игор, зошто најчесто тој и Томи пишуваат а Томи веќе и тука има прочитано :)
Не се палам, туку очигледно дека не видел дека сум постирал пост за стримови и одма се напаѓа.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom