Фан Клуб: Ливерпул

Кој ќе ни биде нов капитен после продавањето на Хендерсон?


  • Вкупно гласачи
    100

Johnny B

Психопат
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.095
Поени од реакции
9.690
Чек сеа, Ален си оди а Лукас останува? Не знам, можеби Ален не сака да седи на клупа, а Лукас сака, може за Лукас нема да извадат ни неколку милиони...ама лично не ми се свиѓа ова. На страна сите заебанции за Ален, и те како се наоѓа како резерва.
Сака да игра Ален[DOUBLEPOST=1469113762][/DOUBLEPOST]
Вајналдум може и како BTB :)
Знам. И за така е изгледа планиран. Ама мислам дека е подобар понапред
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Нормално дека Вајналдум нема да биде у стартна 11ка. Барем не на почеток, ќе мора да се избори. Засега нема покажано некаков посебен квалитет па да добива првотимски статус базирано врз тоа.

У негова полза едино иде фактот што сите играчи што ни ги продал Рафа досега биле топ.

Кутињо од Интер, Стариџ од Челзи, па сеа он.
 

CELTIK

magionicar
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.909
Поени од реакции
839
dosega marko ni e najdobroto zasiluvanje ,si prodolzivme so sauptemtonovci od po 30 m ,a za ovoj posledniot od newcastle totalno sum protiv da platis 30 m za igrac od cempionsip e malku premnogu plus i tie mu lupnale lani na PSV a ovoj so nisto ne opravdal ,okolu ragnar mislam deka klop tuka napravi mudar poteg toj skrtel aber nemase nz kako se zadrza tolku dolgo vo pull ovoj ragnar e dobar igrac go imam gledano ali ne moraja 3 godisen dogovor da mu dadat so ogled na godinite trebase da odat so 1+1 ,ne sum zadovolen so transverive daj boze da me demantiraat so igra novajliive ali koga gledam sto kupuva "konkurencijata "a sto nie iskreno nie pak ke sme sauptemtonovci ,ke se borime za LE godinava pak .
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
CELTIK Нострадамус.
 

Johnny B

Психопат
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.095
Поени од реакции
9.690
dosega marko ni e najdobroto zasiluvanje ,si prodolzivme so sauptemtonovci od po 30 m ,a za ovoj posledniot od newcastle totalno sum protiv da platis 30 m za igrac od cempionsip e malku premnogu plus i tie mu lupnale lani na PSV a ovoj so nisto ne opravdal ,okolu ragnar mislam deka klop tuka napravi mudar poteg toj skrtel aber nemase nz kako se zadrza tolku dolgo vo pull ovoj ragnar e dobar igrac go imam gledano ali ne moraja 3 godisen dogovor da mu dadat so ogled na godinite trebase da odat so 1+1 ,ne sum zadovolen so transverive daj boze da me demantiraat so igra novajliive ali koga gledam sto kupuva "konkurencijata "a sto nie iskreno nie pak ke sme sauptemtonovci ,ke se borime za LE godinava pak .
Како бе не оправдал Вајналдум? 15 го платија Њукасл и им беше еден од најдобрите играчи. Сега ни јас не сум ќејфови 25 што фрламе ама тоа е. Сега кога не се можи класа докажани играчи битно е да се вклопат да заиграат. Клајн е од Саутемптон па ништо не му фали. :coffee: Јбг требаше барем еден салам играч да земат али шта је ту је. Нема веќе ни за каде да се зeми играч освен лев бек и тоа Родригез. А пошто нема да го земиме него туку некој копиљ толку од годинешниов пазар
 

CELTIK

magionicar
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.909
Поени од реакции
839
Како бе не оправдал Вајналдум? 15 го платија Њукасл и им беше еден од најдобрите играчи. Сега ни јас не сум ќејфови 25 што фрламе ама тоа е. Сега кога не се можи класа докажани играчи битно е да се вклопат да заиграат. Клајн е од Саутемптон па ништо не му фали. :coffee: Јбг требаше барем еден салам играч да земат али шта је ту је. Нема веќе ни за каде да се зeми играч освен лев бек и тоа Родригез. А пошто нема да го земиме него туку некој копиљ толку од годинешниов пазар
pisav daj boze da me demantiraat na terenot ,ali so ovie nema titulce vo vitrinceto ,jas kazav moja zelba bea Pajet , Marez ,Hektor drugo imame se i otpojke + sakav da go prodajme kutinjo oti vo finaleto od LE izigra ko pice pod kosulce isto moreno ,alenn ,skrtel duri se preradvav so go sitnaja ,za Ajb pa do nebo skokav ,iskreno golem remont ni treba ,
 
Член од
12 март 2012
Мислења
191
Поени од реакции
146
pisav daj boze da me demantiraat na terenot ,ali so ovie nema titulce vo vitrinceto ,jas kazav moja zelba bea Pajet , Marez ,Hektor drugo imame se i otpojke + sakav da go prodajme kutinjo oti vo finaleto od LE izigra ko pice pod kosulce isto moreno ,alenn ,skrtel duri se preradvav so go sitnaja ,za Ajb pa do nebo skokav ,iskreno golem remont ni treba ,
Сигурно не си сериозен за Кутињо...
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
И најголемото фудбалско име во фудбалскиот свет Алекс Манингер, се очекува да потпише денес.
 
Член од
11 март 2015
Мислења
1.117
Поени од реакции
982
Пуштиле муабет за овој Макс од Шалке! Сакам да го летнат Лалана и малиов да добие шанса!
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Како бе не оправдал Вајналдум? 15 го платија Њукасл и им беше еден од најдобрите играчи. Сега ни јас не сум ќејфови 25 што фрламе ама тоа е. Сега кога не се можи класа докажани играчи битно е да се вклопат да заиграат. Клајн е од Саутемптон па ништо не му фали. :coffee: Јбг требаше барем еден салам играч да земат али шта је ту је. Нема веќе ни за каде да се зeми играч освен лев бек и тоа Родригез. А пошто нема да го земиме него туку некој копиљ толку од годинешниов пазар
Никако не ни треба штопер, со Клаван, Сако, Матип и Ловрен сме ептен сигурни.[DOUBLEPOST=1469178930][/DOUBLEPOST]
Кај има за ова? Јас би ја чувал осмицата уште некое време, за Ројс хехе.
Па планирана беше за него и за Геце, двајцата ќе ја носеа ама изглеа не смее така и затоа не дојдоа.
 
Член од
1 септември 2014
Мислења
5.148
Поени од реакции
7.850
Лево беГче уште и толку ќе биде од трансфер периодов така да може да се биде задоволен од сработеното. Лукас како стопер ќе игра 100% сезонава, и онака е тепачка на средина. Многу голема конкуренција ќе има и во средина и во напад, сите играчи се отприлика со исти квалитет и нијанси ги делат што е добро за конкуренцијата. Бентеке ќе си оди, некако да успеат и Хендерсон да го увалат за 30 милиончиња некаде по селава ќе биде сан летње ночи, иако нема теорија тоа да се деси.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Ќе си оди Хендерсон, заедно со Стариџ, првиов пошто Ловрен мора да биде капитен а вториов пошто е црковен фанатик и педер и не смее да игра фудбал. Исто и на Сако ќе му раскинат договор.
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
А Лалана како ќе го избрка ќе видиш, ко куче. И одма истиот ден ќе го официјализираме Ројс. Тој е готов трансфер само се чека продажбата на Лалана.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom