Фан Клуб: Ливерпул

Кој ќе ни биде нов капитен после продавањето на Хендерсон?


  • Вкупно гласачи
    100
Член од
23 август 2010
Мислења
38.034
Поени од реакции
106.826
Така си е, они ја ебаа, поготово Кутињо што им отвори контра, пишав и погоре ама не знам како може кога одбраната е неконсолидирана да бараш ти од едниот штопер да прави офсајд замка, зошто не бил во линија со другиот а овој другиов, невиновниот цела одбрана ја остава на цедило со тоа што кај останува на 20 метри, не се ни враќа назад, него крева раце. Морено блокира шут, Клајн се повлекува (тука на сликата се глеа демек се во линија, па Томи запнал праеле офсајд замка, што нема врска, трчаат во спротивен правец), Сако останува сам со тројца во линија, противнички играчи секако и он бил крив, не праел офсајд замка. Како бе брат? :)
Јакиот играч Кутињо хехе
 

ХулахопкиСоТочки

Out of step with the world
Член од
9 август 2014
Мислења
1.494
Поени од реакции
5.250
Кoјa гoдинa пo ред се пoврзувa сo нaфтaши? :Д
Не декa имaм прoтив, aмa фсг не би си јa прoдaле сегa злaтнaтa кoкoшкa,бaш стaнувa интереснo :)
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
Вечер треба да се излези со најјак состав, прво оти е Мерсисајд дерби, второ оти дури за 8 дена играме со Виљареал. А со Њукасл за викендот да излезе сличен тим како оној против Борнмут. Очекувам во следниве 2 меча и Бранаган да добие шанса. Го отепа од фалење Клоп на последниве 3-4 прес конференции.
 

legend

legend is back
Член од
25 април 2008
Мислења
1.518
Поени од реакции
224
Доминација!!! Само повредата на Ориги да не е сериозна.
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
13000302_1044880965573820_7783146674980150381_n.jpg

Не знам дали е дозволено вака дури е некој игра да се смее? :confused:
Доминација. Самодовербата на играчите е до небо. Само да нема повреди до крај на сезона, скоро сум убеден дека со оваа форма ќе го пројдеме Виљареал.
 
Член од
1 септември 2014
Мислења
5.148
Поени од реакции
7.850
Може ли еднаш, абе само еднаш, играч што игра во добра форма да не ни се повреди?
 
Член од
1 септември 2014
Мислења
5.148
Поени од реакции
7.850
Уште Торес нека почекаат да се пензионира, па и него нека го прават амбасадор, почесен член, нека им дадат функции во клубот и сите бенефиции. Да ти ебам бескичмењаците.
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
http://www.liverpoolecho.co.uk/sport/football/football-news/jerzy-dudek-secret-code-used-11222045

Carra was the most excited. He pushed me, got right into my face and shouted at me. ‘Jerzy, try to do something to put them off. Do you remember Grobbelaar? Be like him, he irritated everyone! Do the wobbly legs! Move around on the goal-line! Distract them!’

‘Okay Carra, okay, okay! But leave me alone, let me focus on the penalties!’

“Remember! Do something. You have to do something! Remember Grobbelaar! You have to!” I just kept saying “okay” to Carra as I really wanted to speak about the penalties with Jose Ochotorena, our goalkeeper coach, but I kept what he said in mind. Maybe it was worth a try.



We had won the Champions League. We were champions of Europe. After being 3-0 behind at half-time. And I had made the crucial penalty save. It was beyond my wildest dreams!

While we were waiting for the presentation, Benitez came over to me on the pitch and, without displaying any emotion, said to me: ‘Tell me, Jerzy, why did you dive in completely different directions than we showed you?’

He was right. I think I dived three times in the opposite direction than I should have done according to the signals that were being made on the touchline for me from Scott and Ocho. Unlike the incredibly serene Rafa, I hadn’t thought of that in the midst of all the celebrations, but I’m glad I did dive the opposite way!"

Многу добро четиво за финалето 2005 и како тоа Дудек се спремал и ги бранел пеналите против Милан.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom