Фан Клуб: Ливерпул

Кој ќе ни биде нов капитен после продавањето на Хендерсон?


  • Вкупно гласачи
    100

stormspeaker

Бекрија
Член од
4 октомври 2008
Мислења
1.858
Поени од реакции
1.343
Еве најкротко и најкратко. Преку глава ми е од вакви муабети. Сите тројца работиме и сепак одвојуваме по неколку часа од денот за да ги доловиме најбитните информации за клубот. Ако не ти се свиѓа како работиме и тебе а и на секој друг, секогаш постои копче dislike. Не знам која е потребата од коментари, ако не ти се свиѓа нешто не го следи повеќе и готово. :)
Не знам која е вашата (на админите) идеја за тоа како треба да изгледа и функционира страната, ама коа веќе се прави муабет на темата овде би искористил да кажам некои мои забелешки, според моите замисли околу тоа како јас ги замислувам страните како “Маседониан редс“.

Мене не ми се свиѓаат субјективните мислења напишани од страната. Мислам дека додека пишувате од профилот на страната, чија улога би требало (според мене) да биде информатор пред се, а воедно и да ги обедини фановите на Ливерпул од тука, треба да одбегнувате пишување сопствени мислења и да се испуцувате на одредена тема (нешто што често се случува). Имате супер можност да им отворате теми за дискусија на луѓето кои ве следат, да предизвикувате размислување, да ја модерирате дискусијата да не избега од контрола... Чим сте админи на фб страна, значи имате и личен фб профил, кој можете да го користите да го истакнете вашето лично мислење како и сите останати.

Да не испадне дека само критикувам, да кажам и дека ја ценам вашата работа и придонес за ние останатите фанови да бидеме подобро запознаени со случувањата околу клубот.

У однос на коментарите од типот “ако не ти се свиѓа нешто, не го следи“.. ако вас не ве интересира мислењето на луѓето што ве следат, тогаш зашо го правите тоа? Зашо се замарате на другите да им пренесете нешто, ако не ве интересира колку се тие задоволни од тоа? Баш поради таквите ваши ставови, страната се повеќе ја доживувам како личен блог на кој можам да најдам нечии лични мислења, отколку како некаков информатор или нешто што мене ме поврзува со останатите фанови на Ливерпул од земјава (а ко што можам да приметам и од подалеку).
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Погрешен е ставот „ако не ти се допаѓа, имаш дислајк“, свесен е и Томи за тоа само мора да ги разберете админите дека секој ден се соочуваат со коментари кои содржат навреди а не е речение истите тие луѓе да бидат банирани од страната.

Во врска со тоа дека знаат да бидат искажани лични ставови, се слагам и разговарано е истите ако не да се искоренат, барем да се намалат.

Сепак тоа е официјален пејџ на бренчот кој фунцкионира 6 години и има 7000 лајкови.[DOUBLEPOST=1455191132][/DOUBLEPOST]Се разбира, лајкови кои не се добиени по пат „лајкнете го овој пејџ за тоалети од Малезија“, при што и тие би го шерувале нашиот :D
 
Член од
7 март 2007
Мислења
123
Поени од реакции
26
moram da te demantiram i sam znaes deka ne si vo pravo gledaj go arsenal i ke svatis kolku sme zad niv vo transverite ,4 godini kupuvaat po 1 igrac so se vika, kako ja sklopi venger ekipata prvo ozil ,pa zuru so ne i bas naj naj pa sancez pa ceh i etegi stalno se vo top 4 stalno se borat za titula lupaat na eden proveren i ekstra klasa igrac mnogu pomalku pari trosat od nas imaat prodadeno edna miljarda funti (vo igrci )nie sekoja sezona nosime po 5-6 prosecni sautemptonovci a prodavame nesta kako suarez vecerva ja gledav utakmicata so west ham ako izgubivme ic ne mi bese maka dovolno bese da go vidam staridz nekolku potezi nekolku dodavanja se gleda fudbal vo negovite noze se gleda deka pravi razlika ,i vikas deka ne treba da platime 90 - 100 mil za igrac ,ite kako treba da platime ,ne ni trebaat 5-6 sauptetomovci ni trebaat 2 super igraci od kalibarot na suarez na ter stegen toni kros toa ni treba ,so deka imame 15 igraci za vrska koga ni eden adekvatno ne moze da ni go zameni gerard,so deka imame 15 napagjaci koga ni eden ne moze da go smeni suarez ,toa e toa vremeto e minlivo klasata e vecna nie nemame klasa igraci so cesen isklucok na 3 -4 zaoa sme na ova deredze dojdeni i fakt e deka ne moze vo 1 sezona da kupime 5 super zvezdi ke morame da se krpime so del od drvava no ako se donesat 2-3 a morame da se otarasime so 7-8 mozebi so klopov i nesto ke napravime
Ter stegen i toni kros klasa igraci of mori majko mila ...
 

ХулахопкиСоТочки

Out of step with the world
Член од
9 август 2014
Мислења
1.494
Поени од реакции
5.250
И идеме:
Секој ден се поголема е поддршката за Љамче од неговите фанови. Пристигна поддршка од повеќе делови од Скопје, па дури и надвор од Скопје.

Љамче Фанс - Автокоманда:
Цел ден навиваааааааам,
пијам пиво и сум надуваааан,
тоа сум јааас хулигаааан,
и за ЉАМЧЕ навивам
ЉАМЧЕ ФАНС

Љамче Фанс - Аеродром:
Не ми треба мене титулааааа
за Љамче верно јас да навивааааам
и живот јас би дал, само за тебе
за тоа свето име Благојчеееееееее

Llamçe Fans - Cair:
Te duam
pergjithmon
te duam pergjithmon Llamçe Jon
ty te kam
gjithqka n jet
ne zemren time ti ke mbet
ooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo
oooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo
oooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo
oooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo
Llamçe

Љамче Фанс - Тетово
Женати ја ебе Љамчевскииииииии, Љамчевскиииииии, Љамчевскииииии

Љамче Фанс - Неготино
Си го сакам Љамчевски оле оле
си го сакам Љамчевски оле оле

Се очекува поддршката и од другите краеви на Македонија во наредните денови.
Љaмче фaнс -Ливерпул
Oooohh Ljamceee
Ooohh aaahh
I wanna knoow-oh
How you scored that goal
(U stilot za Riise pesnata) :giggle:
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
Не знам која е вашата (на админите) идеја за тоа како треба да изгледа и функционира страната, ама коа веќе се прави муабет на темата овде би искористил да кажам некои мои забелешки, според моите замисли околу тоа како јас ги замислувам страните како “Маседониан редс“.

Мене не ми се свиѓаат субјективните мислења напишани од страната. Мислам дека додека пишувате од профилот на страната, чија улога би требало (според мене) да биде информатор пред се, а воедно и да ги обедини фановите на Ливерпул од тука, треба да одбегнувате пишување сопствени мислења и да се испуцувате на одредена тема (нешто што често се случува). Имате супер можност да им отворате теми за дискусија на луѓето кои ве следат, да предизвикувате размислување, да ја модерирате дискусијата да не избега од контрола... Чим сте админи на фб страна, значи имате и личен фб профил, кој можете да го користите да го истакнете вашето лично мислење како и сите останати.

Да не испадне дека само критикувам, да кажам и дека ја ценам вашата работа и придонес за ние останатите фанови да бидеме подобро запознаени со случувањата околу клубот.

У однос на коментарите од типот “ако не ти се свиѓа нешто, не го следи“.. ако вас не ве интересира мислењето на луѓето што ве следат, тогаш зашо го правите тоа? Зашо се замарате на другите да им пренесете нешто, ако не ве интересира колку се тие задоволни од тоа? Баш поради таквите ваши ставови, страната се повеќе ја доживувам како личен блог на кој можам да најдам нечии лични мислења, отколку како некаков информатор или нешто што мене ме поврзува со останатите фанови на Ливерпул од земјава (а ко што можам да приметам и од подалеку).
Субјективни мислења, барем од моја страна се трудам да нема ако не се лажам мој последен субјективен пост беше лани за Ловрен кога го промаши пеналот против Бешикташ. И другите мислам дека се добри околу оваа тема (освен Игор, кој знае некогаш да се изгуби и да извреѓа 5-6 играчи и 3-4ца од стручниот штаб :D ). Ние и сме договорени својот личен став да го даваме преку нашите профили, ама ете некогаш се случува и ќе ја загубиш објективноста.
Јас се трудам секој можен чекор на страната да биде попрофесионал што може. Е арно ама некој тоа не ти го вреднува и искрено мака ми е. Да бидам уште поискрен, да не беше Игор, ќе имав минимум 50-60 луѓе + банирао од сега заради овие работи. Пошто многу често знае некој да претера и во интерес на страната мора да се правиш "помал" и да не враќаш на навреди или провоцирачки постови.
 
Член од
7 октомври 2011
Мислења
3.831
Поени од реакции
3.616
decata od fb stranata super odrabotuvaat jas sekogas gi sledam kolku tolku ni davaat nekoi informacii za klubot prenesuvaat vesti BRAVO decki prodolzete ponataka

Дупи си ги :D:D[DOUBLEPOST=1455234852][/DOUBLEPOST]Добри се Маседониан редс ,децата си газат. Редовно купуваат Македонски спорт,располагаат со информации .:D:cool:


Шала на страна И ЈАС СУМ ЛИВЕРПУЛ се најголеми мажишта. Го нема Роџо ,нема забава. Тоа е тоа.Згасна страната ради идеал и убедување.
Пример за љубав. Ромео и Јулија стајл . :D

Последни кои искрено сакаа. :(

Алал,за почит.
 
Последно уредено:
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Дечко, оди шерувај индонезијци на твојата, за да собираш лајкови :D

Не, шала на страна, врвот го достигна кога пред месец дена го цитираше Шенкли „ако не не поддржувате кога губиме, не не' поддржувајте и кога победуваме“ а 3 години под водство на Роџерс маме ебаваше и пцуеше сфе и сфашта поврзано со клубот и играчите :D[DOUBLEPOST=1455236864][/DOUBLEPOST]Него, ако изгубиме финале, толку ни се способни играчите. Доколку го добиеме, Клоп е заслужен, он ги кренал играчите на повисоко ниво, ги напраил поквалитетни, макар и за 90 минути.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom