Фан Клуб: Ливерпул

Кој ќе ни биде нов капитен после продавањето на Хендерсон?


  • Вкупно гласачи
    100
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
pa tolku kostaat be top igracite 70-90 mil koi mozat da napravat razlika vo igrata i da resavaat natprevari momentalno i sami gledate kolku cenata e pokacena ovie sto kostaat po 30 -40 se prosecni igraci kakvi sto imame na kup so ke nise uste sakate saumptentonovci pa sakajte be zato ke tapkame negde okolu 10 mesto
Лани ДиМарија кошташе 70м, глеам колку правеше разлика.
 

ХулахопкиСоТочки

Out of step with the world
Член од
9 август 2014
Мислења
1.494
Поени од реакции
5.250
Мекдоналдс,Хербалајф,Мона,Зара и келнер у Крчма .
Кекеке гoспoдин Чисткa у јaнуaри се чекaше :D
Три биле у пл, зa еднoтo е кaжaнo декa е Свoнси штo би сooдејствувaлo сo Хербaлaјф, зa другите не се знaе :д
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
Составов ни е крпен живот. Најстрашна ми е средината. Стјуарт и Чиривела, барем Бранаган здрав да беше. Ми се свиѓа Стјуарт не е лош играч, доста е снажен, ама дали и колку ќе се справат со мечкине Кујате и Антонио, не сум сигурен баш. Ако сакаме победа мора нападот да проработи денес.
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
За што ли го плаќаат овај Ориги вашиве ? Не се замара човекот на утакмицава Вест хем напаѓа тој стои на 2-3 метра од играч и не оди да го нападне да му ја земе топката ..
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
Гол од центаршут, гол од прекин. Да бидам искрен едвај чекам сезонава да заврши. Толку се немам фрустрирано не знам од кога. Џабе и шанси и се кога ниедна не реализиравме. Еве ова очекувам да го играме со Клоп но сосем е друга приказна кога во тимот имаме брзи напаѓачи. Бентеке :facepalm:

А и Лукас, џабе можда беше играч на натпреварот кога го направи најглупиот фаул на мечот после кој го примивме голот. Се разбирам дека е 120та минута и дека концентрацијата паѓа, ама еден куп онакви непотребни фаули направија а сите знаеме само од што можи да примиме гол од Вест Хем.
 

Ливерпул

Red Scouser
Член од
18 февруари 2010
Мислења
965
Поени од реакции
830
Искрено ич не му замерувам на Lucas, како што рече 120 мин концентрацијата паѓа итн. се има случено и на многу подобри играчи од него. Она што ми пречеше е тоа што не ја решивме многу порано а можевме уште пред продолженијата. Измените исто така ми беа крш, требаше Ibe да излезе уште на полувреме а не да игра до крај катастрофа е моментално, а да останеше Teixeira. Со двојната измена загубивме многу на средината и нападот беше одсечен.
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
Не е дека му замерувам на Лукас, се случува. Искрено само ми е мака на начинот на кој загубивме а по се изгледа сезонава фа купот Клоп го жртвуваше. Исто криво ми е за младинците. Дадоа се што имаат во овие 4 натпревари.
 

Ливерпул

Red Scouser
Член од
18 февруари 2010
Мислења
965
Поени од реакции
830
Да да посебно Chirivella и Stewart одлични беа и ја држеа средината против првиот тим на West Ham. (y)
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
Да да посебно Chirivella и Stewart одлични беа и ја држеа средината против првиот тим на West Ham. (y)
Посебно Стјуарт ми фати око. Не верувам да е материјал да игра за Ливерпул (со оглед на тоа шо има 22 години), ама може да има Премиер Лигашка кариера. Ама јас сум импресиониран од Смит. Многу енергија, еден куп шпринта напред, може да се изделка играч од него. Ако ништо друго, барем наредна сезона може да биде солиден бек ап на лев бек.
 

Ливерпул

Red Scouser
Член од
18 февруари 2010
Мислења
965
Поени од реакции
830
Како и да е во моментов ептен загрижувачка е формата на Benteke, нит си да го играш нит си да го продаваш. Уште еден напаѓач кој заедно со Balo и Carroll е тотално различен тип на играч од она што му треба на Liverpool а се платени огромни суми. Не дека го мразам или слично, само мислам дека нема да успее кај нас. Дури и мислам дека на лето можно е да оди на позајмица ако продолжи до крајот на сезоната со ваквата форма, за потоа да биде продаден - исто како и со Balo и Carroll.
 
Последно уредено:

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
Бентеке мора да почне да дава голови наскоро ако сака да си ја продолжи кариерата во Ливерпул. Покрај шансата мислам дека одлично делуваше покрај Стариџ, на неколку пати одлично се разигруваа двајцата. Дали ќе успее или не ќе видиме, ама голема маана е тоа шо не знае да одигра пресинг, ама со тек на време се учи тоа.
 

Ливерпул

Red Scouser
Член од
18 февруари 2010
Мислења
965
Поени од реакции
830
Убаво е тоа што си оптимист и даваш подршка, и јас сум по природа таков. Ама како дежа ву ми е ситуацијава со него и претходно споменатите :icon_lol:. Искрено не верувам дека ќе научи пресинг, многу е неподвижен, исто и во напад незнае кај тера. Имаше ситуација кога стоеше повеќе од метар во офсајд и бараше топка. Добар играч е, ама не и за тим кој игра со брза транзиција и многу трчање.
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Ова ѓубрево емигрантско Бентеке нејќам у живот да го видам више.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom