Фан Клуб: Ливерпул

Кој ќе ни биде нов капитен после продавањето на Хендерсон?


  • Вкупно гласачи
    100
Член од
7 октомври 2011
Мислења
3.831
Поени од реакции
3.616
Него, го прашав Бодо конкретно зошто според него никогаш не смее да се оди против легенда на клубот :)
Не смее да се руга легенда а не да се каже дека не се согласуваш.

Едно е да кажеш дека не мислиш како него а друго е да правиш АЈДЕ БЕГАЈ ТАМО доскочици:)
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
CQldt2sUkAAyOh9.jpg

Santa Klopp is coming...to town!!! :D

Ајде потпишувај бре, се да ти ебам. :D
 
Член од
1 септември 2014
Мислења
5.148
Поени од реакции
7.850
Тајмс пишува дека до крај на неделава потпишува на 3 години со одврзани раце за трансфери.
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
http://sabotagetimes.com/football/25-hilarious-jurgen-klopp-quotes-to-get-liverpool-fans-excited

20. On dealing with Dortmund losing their best players: "I got more in life than I was ever supposed to get – family, money, football. None of my teachers, or my parents, ever believed this would happen to me. So how can this perfect life of mine be spoilt because they take our players?"

10. On the challenges of competing with Bayern Munich: "We have a bow and arrow and if we aim well, we can hit the target. The problem is that Bayern has a bazooka. But then Robin Hood was quite successful." :pos:[DOUBLEPOST=1444084149][/DOUBLEPOST]
Тајмс пишува дека до крај на неделава потпишува на 3 години со одврзани раце за трансфери.
Цк, тешка работа дека ќе има одврзани раце. Баш заради тоа Клоп е толку посакуван од ФСГ бидејќи и во Дортмунд немал 100% контрола над трансферите.[DOUBLEPOST=1444084259][/DOUBLEPOST]Sky Sports News HQ ‏@SkySportsNewsHQ 4m4 minutes ago
BREAKING: Sky Sources understand talks are progressing well between @LFC and Jurgen Klopp and there could be an appointment by the weekend.

На сите можни портали има вакви инфа.
Ваква хистерија ме нема фатено уште од времето кога Кени стана менаџер. :)
 
Член од
1 септември 2014
Мислења
5.148
Поени од реакции
7.850
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.502
Поени од реакции
6.128
Ако некој може да го врати Ливерпул на вистинските патеки тоа е Клоп.

Искрено се надевам ќе пропаднат преговорите меѓу двете страни. :D
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Не смее да се руга легенда а не да се каже дека не се согласуваш.

Едно е да кажеш дека не мислиш како него а друго е да правиш АЈДЕ БЕГАЈ ТАМО доскочици:)
Па јас не се согласував со Стиви кога тврди дека може да игра секоја утакмица. Не се согласував со Кени, не значи дека го дисам, хејтам, непочитувам итн итн :)
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Е шо да биде анкетата бе Томи?
Кој ќе ни биде нов менаџер?
- Јурген Клоп
- Клоп
- Јурген
- Клоп Јурген

Пред 2 саати си објавил дека е пред 3 годишен договор :D[DOUBLEPOST=1444094760][/DOUBLEPOST]Ај сеа пиши ми „абе мислев дали сме задоволни“, зошто како што можеш да приметиш на сите ни е сеедно, дури има и напнати фанови, ко Сем Алардајс да го зимаме :D
 
Член од
11 март 2015
Мислења
1.117
Поени од реакции
982
Уште да повлече немацов некој дефанзивец од Дортмунд и топ ќе биде :) И нормално да го даде на позајмица Џо Ален!
 
Член од
7 октомври 2011
Мислења
3.831
Поени од реакции
3.616
Ама агресивен е ,не сме заинтересираме. Лажат медиумиве,Пирс кажа дека не иде.:D
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
Е шо да биде анкетата бе Томи?
Кој ќе ни биде нов менаџер?
- Јурген Клоп
- Клоп
- Јурген
- Клоп Јурген

Пред 2 саати си објавил дека е пред 3 годишен договор :D[DOUBLEPOST=1444094760][/DOUBLEPOST]Ај сеа пиши ми „абе мислев дали сме задоволни“, зошто како што можеш да приметиш на сите ни е сеедно, дури има и напнати фанови, ко Сем Алардајс да го зимаме :D
Добро бе дечко, извини. :D
 
Член од
7 октомври 2011
Мислења
3.831
Поени од реакции
3.616
To je ljeto kad sam ostavljena bila
pamtit ću te suze 200 godina
platila za sve a nisam bila kriva
ovo mi je kazna jer sam voljela

To je ljeto kad sam ostavljena bila
pamtit ću te suze 200 godina
generale moj ti pucaš u civila
gledaj me u oči kad me ostavljaš.


rodjo.jpg
 

Kajgana Shop

На врв Bottom