Фан Клуб: Ливерпул

Кој ќе ни биде нов капитен после продавањето на Хендерсон?


  • Вкупно гласачи
    100
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Никој не го спомна дебито на Ингс вчера. Настрана црвениот картон што го изнуди, играта живна од моментот тој кога влезе во игра. Како се движи без топка, колку ги тормози дефанзивците, буквално цело време им диши во врат.
Напалена сељачина, не престанува да трча :)

Иначе, фрка беше цела утакмица, од нервоза на пола и повеќе не ми ни текнува.
 
Член од
8 јуни 2007
Мислења
6.102
Поени од реакции
12.199
Рики, ако се согласуваш со Малколм, зошто админски сте го одстраниле дечкото од групата? :)
Liçni navredi normalno deka ne se toleriraat. Za toa ne stanuva zbor.

Ama vo moe vreme rečenicata "da ti ebam glata trula" upatena kon Riise posle autogolot so Čelzi beše sasvim normalno.
I tn
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Liçni navredi normalno deka ne se toleriraat. Za toa ne stanuva zbor.

Ana vo moe vreme rečenicata "da ti ebam glata trula" upatena kon Riise posle autogolot so Čelzi beše sasvim normalno.
I tn
Уште е нормално ама ако јас пишам дека сакам Роџерс да остане а ти ми вратиш со „еби се бе“, не е во ред :)

Primer, jebi
ga.
 
Член од
8 јуни 2007
Мислења
6.102
Поени од реакции
12.199
Уште е нормално ама ако јас пишам дека сакам Роџерс да остане а ти ми вратиш со „еби се бе“, не е во ред :)

Primer, jebi
ga.
Pa nikako ne e vo red de. Se soglasuvame.

Isforsiranata korektnost ja spomnav pošo gledam deka ne trebalo da pcueme po... Lovren рецимо :p
 
Член од
7 октомври 2011
Мислења
3.831
Поени од реакции
3.616
Никој не го спомна дебито на Ингс вчера. Настрана црвениот картон што го изнуди, играта живна од моментот тој кога влезе во игра. Како се движи без топка, колку ги тормози дефанзивците, буквално цело време им диши во врат.
Брат....
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Што ли ќе правиме со штоперите? :sick:
Не смее да инвестираат таму со оглед на тоа што двајца платија од по 20 милиони.
Како знаат нека ги средуваат.

Мене искрено ме плаши тактичката поставеност.... Ама ај преќутувам дека иаме 3 нови стручни луѓе таму па треба добро да де испеглаат работите.
Некако ми се чини дека премногу зависиме од Кутињо а не се работи со крила ниту пак со бековите. Се е оставено на Кутињо и нозете на Хендерсон и Милнер.
Дури сега Роџерс не смее да губи време во оправање, мора да направи резултат со манчестер инаку ќе има огромен притисок иако е рано за тоа.

Xperia M2
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Две недели за припреми има, плус се враќаат играчи од повреда. Ако и таа ја изиграме мизерија, шукурац бајо мој.
 

Johnny B

Психопат
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.097
Поени од реакции
9.695
Што ли ќе правиме со штоперите? :sick:
Ако има мадиња и мозок ќе седни еден од нив на клупа, а зошто да не и двата. Пуштај ги таму Гомез и Сако па у курац нека фатат сегашниве команданти. Ловрен да би можел сега ќе го шитнам дури не е завршен пазарот. Две грешки за гол направи досега, среќа еден не признаа. До крај на сезона двоцифрен број ќе има
 
Член од
1 септември 2014
Мислења
5.148
Поени од реакции
7.850
Роџо нека не глуми Мурињо па да тера инает на управата со форсирање на своите играчи а тие што бордот ги купил да ги држи на клупа. Стави Гомез и Сако штопери, Морено и Клајн и пичи си.
 
Член од
1 септември 2014
Мислења
5.148
Поени од реакции
7.850
Дај нека се губи проклетово жабарче веќе, ќе му го памтам тоа одбивање од 14м фунти (14м ФУНТИ за факинг БОРИНИ) од Сандерленд пошо сакал да се докаже и да се бори за место. За тие 14 плус уште 6-7 ќе донесеш одличен играч, а не овој да глуми hardworking талент. Се тоа фино и убаво, ама не у Ливерпул. 8+2 и не е така лошо за ваква тиква.
За твитерашот сеедно ми е, и онака не постои дечкото, ни милион не вреди моментално.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom