Фан Клуб: Ливерпул

Кој ќе ни биде нов капитен после продавањето на Хендерсон?


  • Вкупно гласачи
    100
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Не дека не пратам репрезентативен фудбал ама младински репрезентации скоро ич па ме интересира, шо чоек е оној што ќе го постават?
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Не дека не пратам репрезентативен фудбал ама младински репрезентации скоро ич па ме интересира, шо чоек е оној што ќе го постават?

Освен видето од горниот пост...појма неам за него.

Оваа статија до некаде ги разбиструва работите...

http://www.thisisanfield.com/2015/06/sean-odriscoll-the-lowdown-on-liverpools-new-assistant-manager/
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Освен видето од горниот пост...појма неам за него.

Оваа статија до некаде ги разбиструва работите...

http://www.thisisanfield.com/2015/06/sean-odriscoll-the-lowdown-on-liverpools-new-assistant-manager/
Толку убав ден денес, со ова ќе се напињам.
Бара искуство, боље мене да ме земеше.

O’Driscoll’s Management Timeline

Bristol City: 14 Jan, 2013 to 28 Nov, 2013
Nottingham Forest: 20 Jul, 2012 to 27 Dec, 2012
Crawley Town: 16 May, 2012 to 20 July 2012
Nottingham Forest (assistant manager): 19 Jan 2012 to 16 May 2012
Doncaster Rovers: 08 Sep, 2006 to 22 Sep, 2011
Bournemouth: 19 Aug, 2000 to 10 Sep, 2006
 
Член од
11 март 2015
Мислења
1.117
Поени од реакции
982
Не дека не пратам репрезентативен фудбал ама младински репрезентации скоро ич па ме интересира, шо чоек е оној што ќе го постават?
Па кога ќе го видиш успехот на младинците на Англија, и не е баш нешто за фалење.Затоа и прашање е каков човек донеле !
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Толку убав ден денес, со ова ќе се напињам.
Бара искуство, боље мене да ме земеше.

O’Driscoll’s Management Timeline

Bristol City: 14 Jan, 2013 to 28 Nov, 2013
Nottingham Forest: 20 Jul, 2012 to 27 Dec, 2012
Crawley Town: 16 May, 2012 to 20 July 2012
Nottingham Forest (assistant manager): 19 Jan 2012 to 16 May 2012
Doncaster Rovers: 08 Sep, 2006 to 22 Sep, 2011
Bournemouth: 19 Aug, 2000 to 10 Sep, 2006

И Пејпин и О Дрискол се одбрани само поради филозофијата за фудбал.

Со овие двајца треба да се решат дилемите околу тактиката.....а таа е дека останува иста...4-3-3 пас енд мув!
На Редит некаде читав....

Пејпин е донесен за индивидуалните тренинзи.....како и работата со младите а имаме прилично млад тим.
О Дрискол е донесен како огромен тактичар ама имал проблем со авторитетот.

Во секој случај не е тоа што сите го очекувавме...
Сите очекувавме да се донесе квалитет и пред се искуство...ние донесуваме непроверени.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Ние донесовме некои на кои што ќе им се стресат мадињата у Европа Лига.
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Па кога ќе го видиш успехот на младинците на Англија, и не е баш нешто за фалење.Затоа и прашање е каков човек донеле !

А каков е успехот..... што не е за фалење?
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Ние донесовме некои на кои што ќе им се стресат мадињата у Европа Лига.

На Пејпин не верувам да ми се тресе нешто воопшто....човекот е млад , мислам дека нема ниту 35.
Млад тренер кој веќе работел со едни од најголемите школи во Порто и ПСВ....од она што сум причитал нешто.

За О Дрискол...може

Во секој случај...поентата е што немаа искуство.....за квалитет не знам...тек треба да се проверува![DOUBLEPOST=1435651492][/DOUBLEPOST]
Па не се сеќавам дека постигнале некој поголем успех, ако грешам поправи ме :)
Успех се постигнува со сениорски репрезентации...
Успех се постигнува на клупско ниво...

Успех не се постигнува во млади категории....посебно во составите под 19 години.
Таму нема голем простор за да покажеш успех.

Таму влијаат огромен број на фактори ...генерацијата....и достапноста за млади фудбалери!
 
Член од
11 март 2015
Мислења
1.117
Поени од реакции
982
Успех се постигнува со сениорски репрезентации...
Успех се постигнува на клупско ниво...

Успех не се постигнува во млади категории....посебно во составите под 19 години.
Таму нема голем простор за да покажеш успех.

Таму влијаат огромен број на фактори ...генерацијата....и достапноста за млади фудбалери!
Во право си апсолутно...Но баш тие категории се оние кои ја хранат сениорската репрезентација со свежа крв.Од тука играчите се продаваат во големи клубови и се развиваат во целосни играчи.
А го знаеме успехот и на сениорската репрезентација, вусшност освен англиските тимови кои имаат половичен успех во европа, репрезентативниот фудбал им е катастрофа во сите категории !
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Во право си апсолутно...Но баш тие категории се оние кои ја хранат сениорската репрезентација со свежа крв.Од тука играчите се продаваат во големи клубови и се развиваат во целосни играчи.
А го знаеме успехот и на сениорската репрезентација, вусшност освен англиските тимови кои имаат половичен успех во европа, репрезентативниот фудбал им е катастрофа во сите категории !
Англиските тимови ...составени од НЕ англиски млади играчи
Англиските репрезентации (млади) .....составени од млади англиски играчи кој што се безгласна буква во англиските тимови...реално!

Се крстат у Стерлинг кој е од Јамајка!
 
Член од
11 март 2015
Мислења
1.117
Поени од реакции
982
Англиските тимови ...составени од НЕ англиски млади играчи
Англиските репрезентации (млади) .....составени од млади англиски играчи кој што се безгласна буква во англиските тимови...реално!

Се крстат у Стерлинг кој е од Јамајка!
да да...и плус стави го само Кејн и тоа е околу англиската младина
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
Јас Одрискол го знам од времето кога беше менаџер на Донкастер, и ако добро се сеќавам, Донкастер играа атрактивен фудбал, и плус завршија во топ 10 на крајот од една сезона (а тие беа екипа која требаше да се бори за опстанок). Но, без разлика на се, тој не е човекот кој требаше да се донеси како асистент. Нема никакво искуство ни во Премиер Лига, за Европски фудбал да не ни правам муабет. Како што пиша Пица погоре, Одрискол е донесе, бидејќи филозофиите со Брендан му се поклопуваат. Времето ќе покажи дали сме во право (дај боже да грешиме), но мислам дека Шон и не е баш правилен избор.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom