Фан Клуб: Ливерпул

Кој ќе ни биде нов капитен после продавањето на Хендерсон?


  • Вкупно гласачи
    100

ХулахопкиСоТочки

Out of step with the world
Член од
9 август 2014
Мислења
1.494
Поени од реакции
5.250
Oчекувaм дa гo бoли, нa тoј третмaн штo гo дoбивaше вo Ливерпул би требaлo мнoгу дa гo бoли :) Кaкo и дa е, бaтaлете вaкви слики, медиуми си прaaт причи кo и увек, oн си знaе кaкo му е
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.626
Поени од реакции
14.401
Дајте го Рахимчо, и волкот сит и овците на број
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489

ХулахопкиСоТочки

Out of step with the world
Член од
9 август 2014
Мислења
1.494
Поени од реакции
5.250
Ипак, не е исто да си родум од некое место и да дојдеш како тинејџер.
Не е, нoрмaлнo, сaмo штo клубoт и сите oстaли му нaпрaви дoм и пружи нaјдoбрo штo мoжеше..Претпoстaвувaм сo Флaнaгaн нa пример декa се тукa сo вoзрaстa не би билo истo, жaр, стрaст..вaтрени се Ливерпулциве :)
Едит Пaк oчекувaм емoции, пa спoред искaжувaњетo зa приврзaн не ми изгледaл мнoгу, aмa aкo не пoкaжувa нaдвoрешнo не знaчи декa ги немa :toe:
 
Последно уредено:
Член од
22 јуни 2010
Мислења
3.688
Поени од реакции
5.444
Со овој состав толку е мислам максимумот, нема врска тренерот (гледам и по фејсбук за тоа највеќе се збори). Btw некако слабо новите генерации навиваат за Ливерпул, слабо се палат на тоа клуб со најбогата историја. Можда Јунајтед ве стигнаа во титули, ама мене Ливерпул увек ќе ми го носи епитетот најтрофеен англиски клуб. :)
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Зависи што подразбираш под нови генерации али има доста дечки да кажам што навиваат за Ливерпул а пример пратат фудбал 5-6 години.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.795
Зависи што подразбираш под нови генерации али има доста дечки да кажам што навиваат за Ливерпул а пример пратат фудбал 5-6 години.
2000-та генерациите ваљда мисли.

Стварно ретки се веќе тие шо би ги глеале Милан/Ливерпул/Интер пример али и со право.
 
Член од
7 март 2007
Мислења
123
Поени од реакции
26
ima generacii koi se so crvenite veke 20god ..sto da kazat tie.... jas seuste nz od kade dojde i kako ni se napika kopukov.... site negativni rekordi gi urna pa majka mu jas sakam da vidam i titula dodeka sum ziv a ne vakvi kopiljaci....otide stivi sekoja mu cest igrac za srce igrac od srce ....:((((..... emre can e novata legenda (ako ostane uste nekoja godina )....
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Досега како одат работите мене ми се чини дека Роџерс нема да издржи.
И Ливерпулехо (покрај сите други) се сврте против него.

Прво да кажам дека ако следи отказ на Роџерс и му се дадат одврзани раце на наредниот со некоја голема сума, тогаш тоа ќе биде огромна грешка.

Ако се оди со истиот модел како што одеше досега (мислам на трансферите) тогаш ферски е да се очекува дека Роџерс ќе си оди.

Отказот во комбинација со голема сума на пари и одврзани раце на наредниот (билокој) би било погрешно од причина што тој истиот што ке дојде ќе сака да гради свој тим, а сите знаеме и осетивме како изгледа тоа, настрана тоа што би била огромна неправда према Роџерс.

Според мене....
Во моментот нема слободен Менаџер кој што би направил разлика од она што досега го имаме со Роџерс.
Бенитез не го сакам во ниту еден случај. Направил тоа што направи во Клубот, но не сакам да се навраќам на последните 2 негови сезони. Некои како да го заборавија тоа. Уствари они заборавија на ланската сезона а не па да се навраќаме неколку години уназад.

Клоп во комбинација со лимитиран трасфер буџет би бил нешто слично на Хоџсон. Не сте слепи за да видите кај е Дортмунд.
Клоп во комбинација со одврзани раце би било смешно и неферски према Роџерс.

Во секој случај лето со Ливерпул никогаш досадно!;):tvg:
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Каде пишува во кое време е сликан?

Он си испеа песната со забавата на играчите на Кристал Палас!
Сеа е излишно да се бара каде се насмеал каде пуштил с’за!

Нека дреме на клупа, му ебам тоа фризо!
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Он си испеа песната со забавата на играчите на Кристал Палас!
Сеа е излишно да се бара каде се насмеал каде пуштил с’за!

Нека дреме на клупа, му ебам тоа фризо!
јас се сложувам дека треба да дреме на клупа ама тоа не го менува фактот дека сликиве ми делуваат како „монтажа“ кога станува збор за времето кога истите се сликани.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom