Фан Клуб: Ливерпул

Кој ќе ни биде нов капитен после продавањето на Хендерсон?


  • Вкупно гласачи
    100

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
* Insert - ритам од "he scores when he wants" и идеме:

Не постоиме!
Не постоимеееееее!
Ливерпул ФЦ!
Не постоиме!
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Кој дудлач станал овој Рики, за пола сезона драгонски ќе го стигне :)[DOUBLEPOST=1429474064][/DOUBLEPOST]Чист гол ама не е никакво оправдување.
 
Последно уредено:

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Пред три месеци го дудлаше со менталитети, сега го дудлаш со непостоење :D
Ама реално да гледаме брат, црно ни се пишува. Ако не се пласираме у ЛШ сезонава, последниве три сезони буквално паѓаат у вода, на тоа нели требаше се да се базира, и сам кажа. А три сезони, време и пари фрлено у вода, не е лесна работа, некој ќе мора да сноси одговорност, огромна.

А кога сме кај менталитетот, Тони Берет е со мене :D

 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Јас се согласувам со тебе дека непласман во ЛШ ќе биде голем степ бек за клубот ама сеуште верувам во Роџерс и верувам дека ќе остане и следна сезона на чело на клубот. Од тоа како ќе се одвива следната сезона ќе дознаеме после 31ви август.

Во врска со Тони Берет, не, не е со тебе пошто ти викаше дека имаме менталитет, за разлика од Тони :)

Роџерс ги изгуби сите битни натпревари во овие 3 сезони, буквално. Челзи лани, Базел и Астон Вила годинава.[DOUBLEPOST=1429485896][/DOUBLEPOST]Исто и Бешикташ. Едноставно, подобро игра кога нема притисок, што е ужас. Време му е да почне да се носи со притисокот а не да праи почетнички грешки, како денешнава формација. Почнувајќи од формацијата со тројца штопери, до играњето на Стиви.[DOUBLEPOST=1429485917][/DOUBLEPOST]Пушти си го со лажна деветка, ќе ги прекршеа ама тоа е.
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
Brendan Rodgers admitted that the better team won after Aston Villa ruined Liverpool's hopes of lifting the FA Cup with a 2-1 victory at Wembley.

"You can always lose a game, but you'd hope you can play well and give yourself an opportunity. I thought we were second best today, to be honest. They were better than us. We had some chances but Aston Villa were better than us today.
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Јас се согласувам со тебе дека непласман во ЛШ ќе биде голем степ бек за клубот ама сеуште верувам во Роџерс и верувам дека ќе остане и следна сезона на чело на клубот. Од тоа како ќе се одвива следната сезона ќе дознаеме после 31ви август.

Во врска со Тони Берет, не, не е со тебе пошто ти викаше дека имаме менталитет, за разлика од Тони :)

Роџерс ги изгуби сите битни натпревари во овие 3 сезони, буквално. Челзи лани, Базел и Астон Вила годинава.[DOUBLEPOST=1429485896][/DOUBLEPOST]Исто и Бешикташ. Едноставно, подобро игра кога нема притисок, што е ужас. Време му е да почне да се носи со притисокот а не да праи почетнички грешки, како денешнава формација. Почнувајќи од формацијата со тројца штопери, до играњето на Стиви.[DOUBLEPOST=1429485917][/DOUBLEPOST]Пушти си го со лажна деветка, ќе ги прекршеа ама тоа е.
Се слагам со све, и јас верувам дека ќе остане. Ама не верувам ВО него, т.е во неговите способности како менаџер. Не знам сеа за тебе, дали ти веруваш во него дека ако остане ќе го биде, ама мене досега све ми изгледа како празни зборови. Откако е дојден збори, ова ќе направиме, она ќе направиме, а ништо не остварува. Може не однесе една сезона во ЛШ, ама тоа за мене не е речиси ништо. Размислувам вака, гледајќи унапред, по 10 години отсега, ако не се пласираме и сезонава во ЛШ, јас досегашните три негови сезони нема ама баш по ништо да ги памтам, никаков успех, никаква радост, изгубено време и пари. Не знам кој би ги памтел. Се сили на зборови цело време, а не успева да ги одржи, затоа само повеќе губам доверба у него. Не само што губам, ја изгубив више. Ај да е некој лабав да речеш, полека и мирно да си работи, ама овој р'жи на сите страни, а само шамари пие од истите, а ние фановите патиме ради тоа.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Брендан е менаџер што ржи на сите страни? :)

Дај бе брат, те молам...
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Брендан е менаџер што ржи на сите страни? :)

Дај бе брат, те молам...
Како не р'жи бе, на Вал Гал му викаше тешка е Премиер Лигата, за Тотенхем викаше дека ако потрошиш 100 милиони треба да ја освоиш лигата, сега за Сити викаше дека се мал клуб... јаде бурек на сите страни а он бетер е.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Како не р'жи бе, на Вал Гал му викаше тешка е Премиер Лигата, за Тотенхем викаше дека ако потрошиш 100 милиони треба да ја освоиш лигата, сега за Сити викаше дека се мал клуб... јаде бурек на сите страни а он бетер е.
Не е тешка премиер лига?
Не е срамота ако потрошиш 100м и не освоиш пл?
Не се Сити условно кажано мал клуб?

Ржење е ако на почеток на сезона кажеш дека освојуваш два купа, стигаш најмалку до полуфинале во ЛШ и зимаш домашно првенство.
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Не е тешка премиер лига?
Не е срамота ако потрошиш 100м и не освоиш пл?
Не се Сити условно кажано мал клуб?

Ржење е ако на почеток на сезона кажеш дека освојуваш два купа, стигаш најмалку до полуфинале во ЛШ и зимаш домашно првенство.
Не е фората дали е точно или не тоа што го кажува. Проблемот е што за првото се курчи како „јас знам стари, слушај сеа вака“, второто го кажува, он троши повеќе од тоа и го следи буквално иста судбина, а третото, им јаде бурек на тие што лани му го плеснаа у фаца, клуб кој така му зеде титула од пред нос не може да се нарече мал. Егоцентричен е и самобендисан, исти беа и Мурињо и Фергусон, али они кога ги правеа муабетиве имаа некаква подлога, имаа право да се курчат и тоа што го збореа успеваа да им го напикаат на противниците. Овој едноставно нема пошто колку повеќе збори, толку повеќе сам себе се заебува.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Не е фората дали е точно или не тоа што го кажува. Проблемот е што за првото се курчи како „јас знам стари, слушај сеа вака“, второто го кажува, он троши повеќе од тоа и го следи буквално иста судбина, а третото, им јаде бурек на тие што лани му го плеснаа у фаца, клуб кој така му зеде титула од пред нос не може да се нарече мал. Егоцентричен е и самобендисан, исти беа и Мурињо и Фергусон, али они кога ги правеа муабетиве имаа некаква подлога, имаа право да се курчат и тоа што го збореа успеваа да им го напикаат на противниците, овој едноставно нема пошто колку повеќе збори, толку повеќе сам себе се заебува.
Не се курчи, доаѓа Ван Гал да го наследи мисирот наречен Дејвид Мојс и он коментира дека ќе има огромен притисок и дека ПЛ е најтешка лига во светот. Не гледам ништо погрешно. Ај ако не да биде Зоран Стратев, да мава ракија во „кај жабарот“ и да си оди само на тренинзи ако не...

Второ, коментира дека ако потрошиш 100м треба да освоиш, што е во право. Ги троши парите и не го прави истот. Излезе да се правда? Не, зошто нема простор за правдање.

Трето, не збори за моменталната јачина на Сити туку за тоа дека историски не може да се споредува со Ливерпул и Јунајтед.

Четврто, кога ќе почне некој да ми збори за Фергусон, поготово за неговите почетоци афтомацки јајцата ми паѓаат до глуждови и ми се влечат по земја. Од кај знаеш ти што зборел Фергусон на почеток и каков бил и ако бил егоистичен/еготрипер (а бил, пошто влетал со шамари у соблекувална) дали бил смешен или одма му се исплатело?
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Не се курчи, доаѓа Ван Гал да го наследи мисирот наречен Дејвид Мојс и он коментира дека ќе има огромен притисок и дека ПЛ е најтешка лига во светот. Не гледам ништо погрешно. Ај ако не да биде Зоран Стратев, да мава ракија во „кај жабарот“ и да си оди само на тренинзи ако не...

Второ, коментира дека ако потрошиш 100м треба да освоиш, што е во право. Ги троши парите и не го прави истот. Излезе да се правда? Не, зошто нема простор за правдање.

Трето, не збори за моменталната јачина на Сити туку за тоа дека историски не може да се споредува со Ливерпул и Јунајтед.

Четврто, кога ќе почне некој да ми збори за Фергусон, поготово за неговите почетоци афтомацки јајцата ми паѓаат до глуждови и ми се влечат по земја. Од кај знаеш ти што зборел Фергусон на почеток и каков бил и ако бил егоистичен/еготрипер (а бил, пошто влетал со шамари у соблекувална) дали бил смешен или одма му се исплатело?
Мене сите тие работи ми се курчење, курчење кое он го прави, а самиот е бетер од тоа што пробува да го омаловажи.

А за Фергусон не знам нормално, не сум бил ни у план кога тој почнал да ги води manure, али знам дека Роџерс се понаша како тој што се понашаше кога веќе беше и те како успешен, институција. Ваљда знаеш за она што у првата сезона на играчите им рекол дека на ливчиња напишал имиња на три играчи кои мисли дека ќе го разочараат сезоната, ливчиња кои уствари биле празни, истото што го направил и Фергусон порано.

Муабетот ми е, ги имитира, се понаша ко нив на сите страни, а може комотно од рука да им јаде (на Мурињо дури и буквално од рука му има јадено). И сега од една страна се сили пред сите, и на прес и на соблекувална, па и на приватен живот жена му си ја остаи за друга му ебам (добро, реално бољи избор му беше вторава али пак :D ), а од друга страна губи се повеќе и повеќе поддршка, тимот оди во надолна линија, играчите еден по еден сакаат да си одат пошто гледаат дека не бива, за играта веќе да не збориме, тики-така, пресинзи, тоа одамна е заборавено, и треба да му се даде поддршка? Нема шанси, некаде мора да се пресече, за мене тука е моментот.
 
Член од
7 октомври 2011
Мислења
3.831
Поени од реакции
3.616
Дај бе у кафана да идеме да се разбереме ко луѓе :D



Општо за ситуацијава.
Стварно не гледам ниедна причина како Роџерс би си ја задржал работава во Ливерпул. Да влезе во 4та сезона,газдите тоа да го дозволат би било страшно.
Друго,кој се играчиве бе. Цел тим Кутињо и Стерлинг го држат и пробуваат нешто од нешто да извадат цела сезона. Срамота бе.Ливерпул еј. Двајцата заедно се 1.90м високи и имаат 60 кила.
Хендерсон не го видов,Ален не го видов,Џерард му чуе више ќе си иде, Морено центаршутеви сељачки ми лупа ко Кануте да го бара во напад а не Стерлинг,одбранава лудории. Тактика 0,мотивација 0,игра 0.карактер 0. Влар го напраивме Рамос човече.Бентеке го напраивме Бензема. Гивен еј 4164 години има, ко Ноер за нас.
Замена 75 минута губи 2-1 и го става Џонсон ,играч од одбрана а вади средина. Леле.
Незнам како да го опишам тоа што му се случува на клубов.

Дај бре летово нека бркаат се ,еден динамит и од почеток. Нек си ебат.

Скапана Вила за 60 минути да ти напрви пресврт и да немоеш да и шутнеш на гол.[DOUBLEPOST=1429492113][/DOUBLEPOST]
Крајно несериозно е да се плашиш да го извадиш Капетанот!

.
Од што се плаши ?
Со Реал не го стави во ЛШ без причина некоја. Сега ем ќе си оди Џерард ем му се плашел. Дај не заебавај. Не станува збор за никаков страв.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom