Фан Клуб: Лацио

Член од
15 јануари 2012
Мислења
88
Поени од реакции
21
Член од
23 ноември 2010
Мислења
1.836
Поени од реакции
2.104
Извинете што не е преведено. Интересен текст од дебата меѓу навивач на Лацио и Реал

Koja je draž navijati za klub od kojeg očekujes da pobedi apsolutno svaku utakmicu?
Ne možete me ubediti da Real i Barcu volite istom emocijom kao što mi volimo italijanske klubove.
SVAKI italijanski klub je doživeo ogromne uspone i ogromne padove i tu se prepoznaju pravi navijači.
A ne razmažena stoka koja zviždi svom timu koji je osvojio Ligu Šampiona pre par meseci. Taj isti tim.

Ti kao Madridista nikada neces znati kakav je osecaj kada čekaš početak utakmice i znaš da šanse nisu na vašoj strani,ali se nadaš da će izginuti i dati sve od sebe. Jer možeš samo da dobiješ, ništa da izgubiš. Gadite mi se i Realovi i Barsini navijači, nemaš pojma koliko uživam kada vas nakanta neki drugi klub.
Sad ćes ti reci da ja kao Lazial možda i nikada neću znati kako je biti prvak Evrope. Ni ne treba mi, jer mi Flokarijev gol Juventusu u poslednjim sekundama znači mnogo više. Jer mi Kloseov gol u derbiju protiv Rome u 93' znači jos vise...

Gubili smo tolike utakmice od autsajdera, raspadali se po šavovima i evo gde smo sad. BAM! Potpisujem ti da radost Madridista ako opet osvojite LŠ neće moći da se meri sa euforijom Laziala ako završimo 2. na kraju sezone. I onda se vidimo sledece godine u LŠ. Ako vas slučajno pobedimo imaćemo legendu koja će živeti zauvek! FORZA LAZIO!
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Убава вест за Лациалите!
FA7 (ФЕЛИПЕ АНДЕРСОН) ГО ПРОДОЛЖИ ДОГОВОРОТ СО ЛАЦИО ДО 2020, ЌЕ ЗАРАБОТУВА 1.5 МИЛ. ПЛУС БОНУСИ!
FORZA LAZIO!

http://lnx.lazialita.com/2015/03/21/felipe-anderson-i-dettagli-del-nuovo-contratto-guadagnera-15-milioni-fino-al-2020/
:eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek: Какво играчиште и зима само 1,5 милиони? Комотно може над 3 милиони да зима..
 
Член од
23 ноември 2010
Мислења
1.836
Поени од реакции
2.104
:eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek: Какво играчиште и зима само 1,5 милиони? Комотно може над 3 милиони да зима..
Momentalno so noviot dogivor ima 1.1 milion, so toa sto do 2018 ke porasne do 2 milioni po sezona.[DOUBLEPOST=1428255923][/DOUBLEPOST]Баста, Де Фрај, Пароло, Фелипе, Клосе и Биља во тимот на месецот.
Браво секоја чест :cuc::cuc::cuc:
http://www.whoscored.com/Regions/108/Tournaments/5/Italy-Serie-A#
 
Последно уредено:
Член од
23 ноември 2010
Мислења
1.836
Поени од реакции
2.104
По стапките на сениорите
Финале на примавера куп
Лацио Рома 2:0 (0:1) уште еден куп против рома освоен
 

Attachments

Член од
18 октомври 2010
Мислења
1.824
Поени од реакции
6.093
Со одбранава не знам шо ќе се праи, и Бастош и Валас се трагедија невидена, скоро сите голови ради нив се примени, и тоа со директна асистенција на противнички играч. Само Де Фрај е добар, ама очигледно ќе го земе некој (Јуве, Интер кој и да е).
Се спомнало ли нешто за појачување у тимов или кур му е-двор му е на Лотито?

Мора да го пофалам Луис Алберто, каков тандем се со Чиро, свака част (y)
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.094
Поени од реакции
16.291
Со одбранава не знам шо ќе се праи, и Бастош и Валас се трагедија невидена, скоро сите голови ради нив се примени, и тоа со директна асистенција на противнички играч. Само Де Фрај е добар, ама очигледно ќе го земе некој (Јуве, Интер кој и да е).
Се спомнало ли нешто за појачување у тимов или кур му е-двор му е на Лотито?

Мора да го пофалам Луис Алберто, каков тандем се со Чиро, свака част (y)
Овај Бастош 3 години со ред секој трансфер период се поврзваше со Јуве, секој ебан трансфер период се до моментот кога Конте рече дека не го сака оти е мрза невидена и наместо него го зедоја Елија :icon_lol: и се усреќија.
 
Член од
18 октомври 2010
Мислења
1.824
Поени од реакции
6.093
Овај Бастош 3 години со ред секој трансфер период се поврзваше со Јуве, секој ебан трансфер период се до моментот кога Конте рече дека не го сака оти е мрза невидена и наместо него го зедоја Елија :icon_lol: и се усреќија.
Чоекот е погубен скрос..
Иначе јас мислев нешто за Де Фрај си ми пишал како ќе го зимате :), баш коментаторот на Арена вчера спомна дека и Барса наводно го сакале, агент му бил истиот шо му е на Вермален, изгледа за жал на Лотито ќе си оди како слободен на лето, нема да му извади кеш..
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.097
Поени од реакции
5.767
Подобро да остане до крај на сезона и да му помогне на тимот да се пласира во ЛШ, па да си оди како слободен играч, отколку сега да се продаде за некоја смешна сума, па до крај на сезона одбраната да биде уште поголема трагедија.
 
Член од
18 октомври 2010
Мислења
1.824
Поени од реакции
6.093
Подобро да остане до крај на сезона и да му помогне на тимот да се пласира во ЛШ, па да си оди како слободен играч, отколку сега да се продаде за некоја смешна сума, па до крај на сезона одбраната да биде уште поголема трагедија.
Нормално, целосно се слагам, само се зезам за Лотито алчниот шо ќе остане без кеш :icon_lol:
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.094
Поени од реакции
16.291
Чоекот е погубен скрос..
Иначе јас мислев нешто за Де Фрај си ми пишал како ќе го зимате :), баш коментаторот на Арена вчера спомна дека и Барса наводно го сакале, агент му бил истиот шо му е на Вермален, изгледа за жал на Лотито ќе си оди како слободен на лето, нема да му извади кеш..
Читам и Интер гризат за него и Барса. Ма да мислам ние сме најнапред ако се верва на гласини. Вервај ова на Лотито мислам дека унапред муе калкулирано, не за кеш работата. Луѓе ко Лотито однапред си рачунат и ризик и ќар и зијан :)

Мислам најголема грешка е непродажбата на Фелипе Андресон кога се нудеа сумишта...
 
Член од
18 октомври 2010
Мислења
1.824
Поени од реакции
6.093
^ Според мене, подобро искочи шо остана, не дека ги исполни целосно очекувањата, ама добро е што го имаме у тим, до пред некој месец долго време беше повреден, мислам дека може да си поврати дел од формата, Инзаги уште не го форсира, полека го уклопува..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom