Фан Клуб: Карпи Ф.К. 1909

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.099
Поени од реакции
16.298
A match-fixing scandal erupted when Frosinone found a suspect note to the referee after a 3-3 draw with Virtus Entella.

дали ќе му ја олесни или отежни работата кој знај со оглед дека Лотито

Frosinone were already on edge after Lazio President and FIGC counsellor Claudio Lotito was recorded in a phone call claiming it would be “a disaster” if minnows Frosinone and Carpi were promoted to Serie A.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.099
Поени од реакции
16.298
Карпи поразен од Пескара, додека Болоња само нерешено со Модена. Авелино и Фросиноне ја стигнаја Болоња, почнува да им жежи под нозе, ќе биди интересно.
 

Harry Potter

Imperius
Член од
14 септември 2005
Мислења
2.533
Поени од реакции
1.515
Фрозиноне може само да ја сонува А, без разлика што моментално се на 4 бода од Болоња немаат тим за таков голем потфат. ниту пак Ланчано. напротив, обрнете внимание на Виченца и Авелино. Болоња има страшен тим за во Би, ама некако слабо се разигруваат. овде би требало да се убедливо прво, ама ете нешто не им штима. во секој случај не очекувам да паднат под второ место.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.099
Поени од реакции
16.298
Фрозиноне може само да ја сонува А, без разлика што моментално се на 4 бода од Болоња немаат тим за таков голем потфат. ниту пак Ланчано. напротив, обрнете внимание на Виченца и Авелино. Болоња има страшен тим за во Би, ама некако слабо се разигруваат. овде би требало да се убедливо прво, ама ете нешто не им штима. во секој случај не очекувам да паднат под второ место.
Скаутот на Емполи и на Милан ми рекоја дека Винченца и Пиаченца се едни од најбогатите клубови ( е сега дали акцентот беше повеќе на Пиаченца или Виченца) ама не му се исплаќало да играат прва лига иначи имале и те како финансии.
 

Harry Potter

Imperius
Член од
14 септември 2005
Мислења
2.533
Поени од реакции
1.515
Пјаченца игра во Серие Ди, четврта лига. нема теорија тие да се пребогати а да скапуваат таму. за Виченца не знам какви амбиции има, ама играат добро со оглед на тоа што беа испаднатаи од лига и на два дена пред почетокот на сезонава ги вратија во Би бидејќи Сиена ја казнија со префрлање во Ди.
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
Пјаченца игра во Серие Ди, четврта лига. нема теорија тие да се пребогати а да скапуваат таму. за Виченца не знам какви амбиции има, ама играат добро со оглед на тоа што беа испаднатаи од лига и на два дена пред почетокот на сезонава ги вратија во Би бидејќи Сиена ја казнија со префрлање во Ди.
со пјаченца имаше скандали нешто, местења иначе додека беа во серија б имаа добро склопено тимче, играа сосема одлично но се заебаа гадно.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
богами, може ова да ни биде темата за Би... Само ќутете нека не знаат модераторите.. И така не ги занима фан клуб Карпи :icon_lol:
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.099
Поени од реакции
16.298
Карпи со нова победа :D ја зголеми предноста пред Болоња која пак извади нерешено o_O[DOUBLEPOST=1427028702][/DOUBLEPOST]Виченца на еден бод зад Болоња.
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
Следната Карпи - Виченца ќе биде многу јака утакмица :)
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.099
Поени од реакции
16.298
Ете го долго очекуваниот дуел Карпи - Болоња. Линкој има на
http://livetv.sx/en/eventinfo/292813_carpi_bologna/[DOUBLEPOST=1427936625][/DOUBLEPOST]Карпи ги уништи Болоња 3-0 тотална доминација сега се на +12
 
Последно уредено:

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
по ова што го гледам, Болоња доминирале али Карпи си давале голчиња, 3 шута 3 гола хахаха
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.099
Поени од реакции
16.298
Член од
7 јуни 2011
Мислења
4.179
Поени од реакции
3.153
Пјаченца игра во Серие Ди, четврта лига. нема теорија тие да се пребогати а да скапуваат таму. за Виченца не знам какви амбиции има, ама играат добро со оглед на тоа што беа испаднатаи од лига и на два дена пред почетокот на сезонава ги вратија во Би бидејќи Сиена ја казнија со префрлање во Ди.
Zosto Siena e kazneta vo D ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom