Фан Клуб: Италија

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.612
Поени од реакции
81.305
Јас уште му се чудам зошто Едер, едер бе...
Прашај некој интераш, зошто баш Едер :D

И што се потресувате толку? Знаеме дека на пријателскиве натпревари се викаат претежно некои си дебили што ни нивните дома незнаат дека играат фудбал
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
У добра форма игра Едер, башка и добар играч е генерално.
Да не испадне Амаури 2. Т.е нема, овој не ни заигра за Италија а 2 години пасош чекаше :pos:
 

Harry Potter

Imperius
Член од
14 септември 2005
Мислења
2.533
Поени од реакции
1.515
Едер не е само гол играч, туку и креира шанси. знае Конте зошто го вика
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.096
Поени од реакции
16.291
Conte reconsiders Italy job?


Antonio Conte is reportedly reconsidering his Italy status after a furious row with Juventus over Claudio Marchisio.

The Coach was already rumoured to be having second thoughts about his job with the Azzurri two months ago when his request for a team get-together was rejected by Juventus and Roma.

On Friday controversy erupted when Marchisio sustained what at first seemed to be a very serious knee ligament injury in training with the Azzurri.

They take on Bulgaria tonight in a crunch Euro 2016 qualifier.

Juventus patron John Elkann complained Conte worked the players too hard and then doubled down on the insults.

“Conte used to be a Coach in Turin, but in the national team he's just a cherry-picker. Those are two different jobs. Perhaps he'd like to be remembered as the cherry-picker with the highest number of injuries.”

Conte was furious and in a Press conference said he was “bothered by those who try to use my past against me.

“I wonder why Elkann didn’t ask me that when I was at Juventus? We don’t work ‘hard,’ we work well.”

Now it’s reported that Conte walked out of a contracted interview with Rai Sport after he was asked whether the Marchisio injury was worse for Juve or Italy.

This controversy has naturally raised doubts as to whether Conte will continue on the Italy bench.

Lazio President – and FIGC counsellor – Claudio Lotito flew in to Sofia this morning to join Federation President Carlo Tavecchio in crisis talks with the Coach.
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.056
Поени од реакции
17.743
Како прво Конте не може да има и нема никаква вина за повредата на Маркизио, ниту пак може да има вина за повредата на некој друг играч. Посебно таква повреда како онаа на Маркизио кој буквално се повредил трчајќи уште пред тренингот да почне.

Од друга страна го имам кажано ова и пак ќе кажам. Конте се кае што ја презеде репрезентацијата бидејќи тоа е работа која не носи многу адреналин и е за поконзервативни луѓе кои може да издржат доста време без акција. Конте не е таков, тој кога беше казнет во таа кабината горе изгледаше како некој ѕвер затворен во кафез и не знам како издржа таму четири месеци. Тврдоглав е многу и не верувам да го признае тоа, но ако не си оди сега од репрезентацијата максимум до европското ќе издржи. Кога веќе тоа се знае да сум на местото на Милан или Интер ќе се тепам да го донесам во клубот, бидејќи не верувам оти би имало подобар достапен тренер за да ги крене од мртвите. И баш би било интересно да оди тренер на Интер на пример, скоро секоја недела ќе имаме материјал за смеење и коментирање бидејќи може да замислите колку само гомна ќе јаде и колку ќе се нервира на нивната клупа, посебно со тековните играчи :D
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.096
Поени од реакции
16.291
Како прво Конте не може да има и нема никаква вина за повредата на Маркизио, ниту пак може да има вина за повредата на некој друг играч. Посебно таква повреда како онаа на Маркизио кој буквално се повредил трчајќи уште пред тренингот да почне.

Од друга страна го имам кажано ова и пак ќе кажам. Конте се кае што ја презеде репрезентацијата бидејќи тоа е работа која не носи многу адреналин и е за поконзервативни луѓе кои може да издржат доста време без акција. Конте не е таков, тој кога беше казнет во таа кабината горе изгледаше како некој ѕвер затворен во кафез и не знам како издржа таму четири месеци. Тврдоглав е многу и не верувам да го признае тоа, но ако не си оди сега од репрезентацијата максимум до европското ќе издржи. Кога веќе тоа се знае да сум на местото на Милан или Интер ќе се тепам да го донесам во клубот, бидејќи не верувам оти би имало подобар достапен тренер за да ги крене од мртвите. И баш би било интересно да оди тренер на Интер на пример, скоро секоја недела ќе имаме материјал за смеење и коментирање бидејќи може да замислите колку само гомна ќе јаде и колку ќе се нервира на нивната клупа, посебно со тековните играчи :D
Фала богу дека не е крив, ама и сам требаше да биди свесен на што се нафаќа кога ја предзете репрезентацијата, ваќа испаѓа како cry baby. Јас мислам дека можеби има договор со друг клуб за од на лето, и би сакал да го видам во друг гигант. Тактичката не-флексибилнсот мислам дека ќе му се акни од гла и онај пичкарскиот менталитет али мора во др клуб да го видам па да судам тотално :)
 

_predator_

Студент\Џаболебар
Член од
17 декември 2012
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.461
Неверувам дека ќе се повлече пред Европското.Потоа најверојатно,ама сега на пола пат ако се обрука никад више нема да му се пружи шанса у репрезентацијата.
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Како прво Конте не може да има и нема никаква вина за повредата на Маркизио, ниту пак може да има вина за повредата на некој друг играч. Посебно таква повреда како онаа на Маркизио кој буквално се повредил трчајќи уште пред тренингот да почне.

Од друга страна го имам кажано ова и пак ќе кажам. Конте се кае што ја презеде репрезентацијата бидејќи тоа е работа која не носи многу адреналин и е за поконзервативни луѓе кои може да издржат доста време без акција. Конте не е таков, тој кога беше казнет во таа кабината горе изгледаше како некој ѕвер затворен во кафез и не знам како издржа таму четири месеци. Тврдоглав е многу и не верувам да го признае тоа, но ако не си оди сега од репрезентацијата максимум до европското ќе издржи. Кога веќе тоа се знае да сум на местото на Милан или Интер ќе се тепам да го донесам во клубот, бидејќи не верувам оти би имало подобар достапен тренер за да ги крене од мртвите. И баш би било интересно да оди тренер на Интер на пример, скоро секоја недела ќе имаме материјал за смеење и коментирање бидејќи може да замислите колку само гомна ќе јаде и колку ќе се нервира на нивната клупа, посебно со тековните играчи :D
Божем па вие имавте кујзне какви играчишта кога почна да ве води.

Иначе професионалец е Конте, има изјавено дека нема да му претставува проГлем да биде тренер на Интер, работа е тоа сепак.

(y)
 

Маршалот

Bianconeri
Член од
29 декември 2009
Мислења
2.090
Поени од реакции
2.393
Најверојатно Сиригу ќе биде стартер бидејќи Капитенот имал симптоми на грип.
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Конте нека не ми глуми некој стратег со Тијаго Мота, Мондолино, Ачербот и Џака нака. Поима немаат, ако мисли и на ЕП да изводи со мртви играчи нек си ебе матер.
Без Верати и Маркизио не можат еден асален напад да креираат. Заза мисли ова Сасуоловци се, Бернардески под импресии а Дармијан со тоа бекембардите од 74та ако мисли вака да се губи уште одма нека си се врати у Англија.
И Бонинаторот го гуска у магла позади.

Што ги чека Италијаниве коа ќе се повлечат Киелини и Барзаљи аууу.
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.206
Поени од реакции
7.992
Oдбранава на Италија=швајцарско сирење. Жмигавецот Геце им даде гол со глава бе:facepalm::facepalm::facepalm:
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.612
Поени од реакции
81.305
Ги нема Пирло, Маркизио, Верати, Келини и Барsаљи и толку... џабе е со оние играчи, може која сака формација да извади, пак нема ништо да направи
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.206
Поени од реакции
7.992
Ги нема Пирло, Маркизио, Верати, Келини и Барsаљи и толку... џабе е со оние играчи, може која сака формација да извади, пак нема ништо да направи
Брат не ме заебавај, го немало Пирло. И во Германија го нема Матеус:pos:
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Џакерини сеоски Каморанези ли ќе ми изиграва му ебам тоа слепиот миш да му ебам. Исфрли ми се.

Не е проблем Пирло, тука се Маркизио и Верати. Проблем е нападот, нема шпиц играч ко Лука Тони и фантазер ко Тоти и Дел Пиеро. :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom