Фан Клуб: Италија

Член од
5 април 2011
Мислења
1.915
Поени од реакции
924
Кажи ми кога имал нашата репрезентација 20 илјади публика (подршка) кога играле во гостински терен? во времето на Катанец бевме јака репрезентација дури тогаш Градски никогаш не бил исполнет до последно место(само утакмицата со Англија беше исклучок)
оооооо маслац
фљорим, фазљим, дритон и ислам ги има 8+ милиони низ цела европа и знаеш дека се палат како млади мајмуни.... што очекуваше да не биди наполнет стадионот од нив? па ако треба че го пукат со каљаш андреа или антонио али нема да му дадат да купи карта
нели гледаш пола исис се албанци.... па да не го наполнеле стадионот во џенова хе хе
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.094
Поени од реакции
16.291
There is also another problem, as Conte requested the 2015-16 Serie A season conclude by May 16 to allow more preparation time for the European Championship.

Му летна чафката на овај бе
 

Mr. Mojo Risin'

Porka de Majorka
Член од
14 септември 2008
Мислења
3.492
Поени од реакции
4.336
Уште малце ќе почне Конте да им се заканува на ФИГЦ шо не му носат играчи од други држави :LOL:
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.094
Поени од реакции
16.291
FIGC President Carlo Tavecchio may look to schedule next year's Serie A for an early finish to give Antonio Conte more time ahead of the Euros.

The recent forced cancellation of the Italy training camps has prompted a return to speculation, with suggestions that the CT may be tempted to resign in the summer and a host of suitors ready.

The Gazzetta dello Sport suggest that Conte does not have the mindset to resign, but that in response to the climate, Italian Football Federation chief Tavecchio is expected to push through with a proposed rescheduling of Serie A's 2015-16 calendar.

Currently clubs are seen as leaning towards a May 22 end to next season, whereas Conte has previously requested a May 15 finale to give the Azzurri further preparation time ahead of Euro 2016.

According to the Gazzetta, Tavecchio will formally propose the season’s end as May 15 this Friday at a League Council summit, and also that the Coppa Italia Final that season is held before that mid-May date.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.094
Поени од реакции
16.291
According to the Italian papers Conte is considering leaving the NT due to disagreement about the date of the coppa Italia finale and because Juventus and Roma won't release their players in February for the 'get together'.

Овај скроз летна...
 

_predator_

Студент\Џаболебар
Член од
17 декември 2012
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.461
Шо се нафати уопште да биде селектор кога знаеше дека неѓа сите побарувања да му ги исполнат.А и доста чудни идеи има.
Со оставка сам ќе се закопа,тешко дека потоа пак ќе добие шанса на репрезентативната клупа
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.053
Поени од реакции
17.737
Конте според мене се кае што ја презеде репрезентацијата толку рано во кариерата. Нему му е потребен жар секоја недела и постојан тренинг со играчите, а на вака еднаш на четири месеци. Најпаметно сепак ќе му биде да истурка до европското догодина и после да си бара клуб.
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.444
Поени од реакции
5.441
Конте според мене се кае што ја презеде репрезентацијата толку рано во кариерата. Нему му е потребен жар секоја недела и постојан тренинг со играчите, а на вака еднаш на четири месеци. Најпаметно сепак ќе му биде да истурка до европското догодина и после да си бара клуб.
Или вака ќе лупа глупости и уште ова лето ќе замини во Милан.
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Едер, Васкез и Валдифиори најверојатно ќе бидат повикани.

Супер талентот Пеле не:icon_mrgr:
 
Член од
17 ноември 2012
Мислења
4.547
Поени од реакции
5.305


Најслабиот состав на Италија од кога памтам јас...
Незнам Конте што планира со овие играчи, Морети и Пасквал ли ќе го сочинуваат костурот на репрезентацијата после 5 години? Или место да им земаат на помладите?

Па и овие новиве што ги викнал Едер медер, Валдифиори, дај бе не ме заебавај, по 30 години начукале ќе дебитираат сега за репрезентација :tapp:

Подобро нека земе некои млади деца, макар и на клупа седеле, макар и деца од Серија Б да се, неможам да ги глеам овие.
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.053
Поени од реакции
17.737
Пријателски натпревари ќе се играат само сега и плус нема летото ништо битно. Васкез и Габиадини се добри додатоци за репрезентацијата, а Едер стварно нема што да бара овде. Истото важи и за Морети на чие место подобро Ругани да биде.
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Не гледате дека се заебава Конте.
Едер е таму за да го чкртни од потенцијални играчи за Бразил и исто како и останатите
за да ја пополнат доооолгата листа на репрезентативци.
Не е период во кој се уигрува репрезентацијата, едноставни сака да си ги провери сите овие шо се во некаква форма шо можат да покажат.
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Помртов напад и не можел да одбере.
Пеле и Заза се тиња последниов период, Валдифиори поима неам кој е. Черчи е мртовец. Имобиле исто. Што е со Берарди?
Најбољи италијански шпиц моментално е Лука Тони јеботе.
Кај пошол со умрениот Емилијано Морети, боље тој Ругани од Емполи што вика Мондонико или Бокети кој кур. Ромањоли е топ у Сампдорија исто, Астори.
Па и Пасквал го земал, не знам зашто Сантон не е земен на негово место, супер игра од кога дојде у Интер.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom