Фан Клуб: Италија

S

Samurai_Sk

Гостин
да бележи нашата репрезентација успеси и да игра солидно, ќе има народ, албанија игра цврсто, има солиден тим и нормално дека ќе има публика.. така е кога имаш солидна екипа, нормално дека ќе нема човек што нема да сака да иде да ја гледа репрезентацијата или тимот за кој навиваш сеедно..
Кажи ми кога имал нашата репрезентација 20 илјади публика (подршка) кога играле во гостински терен? во времето на Катанец бевме јака репрезентација дури тогаш Градски никогаш не бил исполнет до последно место(само утакмицата со Англија беше исклучок)
 
Последно уредено од модератор:

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Кажи ми кога имал нашата репрезентација 20 илјади публика (подршка) кога играле во гостински терен? во времето на Катанец бевме јака репрезентација дури тогаш Градски никогаш не бил исполнет до последно место(само утакмицата со Англија беше исклучок)
Ние и светски шампиони да сме нема да имаме 20к публика на гостински терен бидејќи Македонската дијаспора не е дотолку бројна како Албанската во Европа и сигурно нема од овде да се загреваат да одат на натпревар во друга држава...
 

SinisteR.

Is this your homework Larry?
Член од
10 јуни 2011
Мислења
2.823
Поени од реакции
7.032
Ние и светски шампиони да сме нема да имаме 20к публика на гостински терен бидејќи Македонската дијаспора не е дотолку бројна како Албанската во Европа и сигурно нема од овде да се загреваат да одат на натпревар во друга држава...
Јас освен сега за Албанија до сега не сум слушнал на некоја утакмица да има толкав број гостински навивачи. Можеби имало на утакмици од светското ама па тогаш двете репрезентации се гостински и е нормално (макар и за тогаш 20.000 ми е нереална бројка)
Освен тоа, има правило од уефа/фифа колку можат да патуваат на гостински терен и колку добиваат влезници, не ме држи за збор ама зависи од големината на стадионот па процент некој, така да ова шо се деси не е никакво мерило па да се препукуваат луѓе оти ние не сме оделе во толкав број на гостувања.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.095
Поени од реакции
16.291
Конте барал повеќе тренинзи на играчите со репрезентацијата...... клубовите били криви не го ваделе максимумот од играчите
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.586
Поени од реакции
81.172
Конте барал повеќе тренинзи на играчите со репрезентацијата...... клубовите били криви не го ваделе максимумот од играчите
Конте го фати инатот, и ќе ја тера сега 3-5-2 до смрт. Место да земе да смени формација, тимот му игра катастрофално одкако дојде на клупа, тој клубовите ќе ги обвинува :facepalm:. Одкако дојде на столчето на Италија, сите натпревари му се добиени со минимален резултат, а за играта не сакам ни да зборам.
Што очекува човекот јас незнам, кога тренинзите за репрезентативните обврски не траат ниту една недела.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.095
Поени од реакции
16.291
Конте го фати инатот, и ќе ја тера сега 3-5-2 до смрт. Место да земе да смени формација, тимот му игра катастрофално одкако дојде на клупа, тој клубовите ќе ги обвинува :facepalm:. Одкако дојде на столчето на Италија, сите натпревари му се добиени со минимален резултат, а за играта не сакам ни да зборам.
Што очекува човекот јас незнам, кога тренинзите за репрезентативните обврски не траат ниту една недела.
“And with all of this, the team has five wins and a draw. Beat us, let’s see you beat us.”
Ќе биди наскоро и то.

Conte aimed another broadside at clubs, who he feels are not helping the Azzurri to have time together.

“This requires patience, as it is not a good moment for Italian football, but even then we won five and drew one.

“We will try to work, to have a few meetings to understand the situation in general. I need to work with these lads, as being without them for four months is a problem.
а на ова Ренцо Уливиери одговори
Renzo Ulivieri has sympathised with Antonio Conte’s Italy frustration, but reminded him that he is not a Coach of a club anymore.

Нешто шо ме нервирало кај Конте е кога ќе го фати инаетот не попушта и тактичката нефлексибилност.
 
Член од
17 ноември 2012
Мислења
4.547
Поени од реакции
5.305
Ја смени сега со Хрватска формацијата, скоро цела утакмица играше 4-4-2 или 4-3-3, ама не е во тоа проблемот.
Пишав и во темата за Еуро квалификации, едноставно тоа е истиот пристап на игра кој што го имаше и Јуве во ЛШ. Нема муда човекот да превземе ризик, да нападне, едноставно ако противникот е подобар или на слично ниво и ако не е решавачка утакмица, задоволен е и со реми. Премногу оди на сигурно...
 

Mr. Mojo Risin'

Porka de Majorka
Член од
14 септември 2008
Мислења
3.492
Поени од реакции
4.336
Ја смени сега со Хрватска формацијата, скоро цела утакмица играше 4-4-2 или 4-3-3, ама не е во тоа проблемот.
Пишав и во темата за Еуро квалификации, едноставно тоа е истиот пристап на игра кој што го имаше и Јуве во ЛШ. Нема муда човекот да превземе ризик, да нападне, едноставно ако противникот е подобар или на слично ниво и ако не е решавачка утакмица, задоволен е и со реми. Премногу оди на сигурно...
Со фудбалот што го практикува Конте и со тој пристап ќе доживее дебакл на Еп или на СП... Таму не се игра на реми туку треба да се напаѓа и да се рискира, знаејки го Конте досега од прикажанато мислам дека ќе заебе работа само ради пристапот.
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.053
Поени од реакции
17.739
Аман бе, како да не го научивте Конте.

Човекот е класичен провокатор и скоро секогаш успева да излезе во право и да најде некоја кривица некаде. Тоа баш мислам дека му е најдобра карактеристика.

Инаку спротивно од тоа што го велите, јас мислам дека Конте нема шанса да доживее дебакл или посериозен неуспех. Мене ми се чини дека ќе ја управи репрезентацијата, барем колку-толку ќе го тргне се она негативно што им го остави Прандели.

А за тоа што вели дека клубовите треба повеќе физички да работат со играчите воопшто не ме чуди. Јувентус во Италија имаше убедливо најнапорни физички тренинзи и играчите честопати не знаеја кај им е главата после истите, особено во припремниот период. Тој е навикнат така да го води клубот, а сите знаеме дека останатите тимови во Италија не ги применуваа ни пола од физичките тренинзи што ги применуваше во Јуве. Затоа овде настанува проблем.
 
Член од
17 ноември 2012
Мислења
4.547
Поени од реакции
5.305
Аман бе, како да не го научивте Конте.

Човекот е класичен провокатор и скоро секогаш успева да излезе во право и да најде некоја кривица некаде. Тоа баш мислам дека му е најдобра карактеристика.

Инаку спротивно од тоа што го велите, јас мислам дека Конте нема шанса да доживее дебакл или посериозен неуспех. Мене ми се чини дека ќе ја управи репрезентацијата, барем колку-толку ќе го тргне се она негативно што им го остави Прандели.

А за тоа што вели дека клубовите треба повеќе физички да работат со играчите воопшто не ме чуди. Јувентус во Италија имаше убедливо најнапорни физички тренинзи и играчите честопати не знаеја кај им е главата после истите, особено во припремниот период. Тој е навикнат така да го води клубот, а сите знаеме дека останатите тимови во Италија не ги применуваа ни пола од физичките тренинзи што ги применуваше во Јуве. Затоа овде настанува проблем.
И јас сум убеден дека нема да доживее дебакл, ама ако вака продолжи ништо посебно нема да направи, иста просечна репрезентација ќе си остане Италија.
Едноставно мора да смени нешто, мора да превземе ризик во натпреварите, а не со пристапот ''ако биде нешто ок, ако не, добро е и нерешено''
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.053
Поени од реакции
17.739
И јас сум убеден дека нема да доживее дебакл, ама ако вака продолжи ништо посебно нема да направи, иста просечна репрезентација ќе си остане Италија.
Едноставно мора да смени нешто, мора да превземе ризик во натпреварите, а не со пристапот ''ако биде нешто ок, ако не, добро е и нерешено''
Па и составот на Италија е прилично просечен. Само подобар е од она што под Прандели (не)го покажаа на СП.
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.734
Поени од реакции
13.358
Право чудо е како Италија има 10 бода. Ова е циркус, квалификациите за ЕП под Прандели ги играа подобро, иако и во потешки услови ја превзеде репрезентацијата.

Пласманот во Франција не е никаков успех, тоа е нешто најнормално, пласман би обезбедиле и кога како тандем би биле селектори Де Лаурентис и Запмарини. Проблем е играта, концепцијата.

Има време да се исправи, далеку е ЕП. За да биде успешен како Прандели, треба првин да ја поправи играта на репрезентацијата и да стигне до финале. :D
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.053
Поени од реакции
17.739
Право чудо е како Италија има 10 бода. Ова е циркус, квалификациите за ЕП под Прандели ги играа подобро, иако и во потешки услови ја превзеде репрезентацијата.

Пласманот во Франција не е никаков успех, тоа е нешто најнормално, пласман би обезбедиле и кога како тандем би биле селектори Де Лаурентис и Запмарини. Проблем е играта, концепцијата.

Има време да се исправи, далеку е ЕП. За да биде успешен како Прандели, треба првин да ја поправи играта на репрезентацијата и да стигне до финале. :D
Пу, пу скраја да е :D
 
Член од
22 јануари 2005
Мислења
1.644
Поени од реакции
1.677
Conte: 'Zeman's Cagliari impressive'




Italy Coach Antonio Conte was pleased with Zdenek Zeman’s “hard-working culture” after visiting Cagliari.

The tactician is continuing his tour of all the Serie A clubs to speak with staff, directors and players.

“I had a great impression of Cagliari, not just the team, but also their organisation and infrastructure. I’ve seen they work well and that is very important. Mind you, Zeman is a guarantee when it comes to ensuring a hard-working culture, as that is one of his greatest strengths. I like Zeman’s football, as he demands work from everyone to support the attack and favours constant pressing. We are tracking Luca Rossettini and Marco Sau, but also their four Under-21 internationals. We are trying to put together all the components of Italian football during this difficult moment. We are talking and exchanging ideas on issues that involve everyone.”

Conte visited Palermo yesterday and confessed he asked Paulo Dybala to forego Argentina to play for Italy.

“Unfortunately, I was unable to convince him.”
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.095
Поени од реакции
16.291
Report: Conte to quit Italy?

Цела кариера истото од Аталанта исто вака си замина, во Бари пепел се напрај, кај нас неверојатен беше и пак на крај си замина .....
цел живот лутко
 

Kajgana Shop

На врв Bottom