Фан Клуб: Италија

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.444
Поени од реакции
5.441
Пуштајте стримовите да видите како ја предводам Италија. :cool:
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Шо се случуваше со публиката?..колку Албанци имаше на трибините 20.000?...во натпреварот како Албанија да беше домаќин..цел стадион обвиен во црно-црвено
 

ADP

Член од
5 јули 2012
Мислења
3.495
Поени од реакции
2.304
Шо се случуваше со публиката?..колку Албанци имаше на трибините 20.000?...во натпреварот како Албанија да беше домаќин..цел стадион обвиен во црно-црвено
Imase 27.000 , od ovie 20.000 bea Albanci . Mnogu ocekuvano , bar spored mene :)

Reprezentacijata gi obedinuva site Albanci , ne e prv pat da bide bodrena na vakov nacin , ne znam ako se sekavas protiv Slovenija vo Ljubjana kako beshe isto taka i protiv Svajcarija vo Luzern , da ne zboruvam kako e na domasen teren.

Imame super ekipa sega predvodena od De Bjazi i sme mnogu kompetitivni ;)

Za utakmicata Italija B beshe vecerva , Cerci mnogu aktiven i treba da ima poveke minutaza , Albanija so Cikaleshi imase super precka , mecot ke zavrsese 0-0 no Salihi postigna avtogol :D

Se na se dobra atmosfera , a se igrashe vo Genova za da im se pomaga posle loshite vremenski uslovi koi unishtija delovi od gradot .
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Imase 27.000 , od ovie 20.000 bea Albanci . Mnogu ocekuvano , bar spored mene :)

Reprezentacijata gi obedinuva site Albanci , ne e prv pat da bide bodrena na vakov nacin , ne znam ako se sekavas protiv Slovenija vo Ljubjana kako beshe isto taka i protiv Svajcarija vo Luzern , da ne zboruvam kako e na domasen teren.

.
Нормално е да се бодри репрезентацијата за која било држава да се работи, ама ме зачуди бројката искрено..за Словенија и Швајцарија не ме чудеше бидејќи знам дека има многу Албански имигранти што живеат таму, ама не знаев дека ќе се соберат 20.000 во Џенова за фудбалски натпревар во Италија....бравос
 

interlove

Die with memories not dreams
Член од
14 ноември 2014
Мислења
2.425
Поени од реакции
3.679
Нормално е да се бодри репрезентацијата за која било држава да се работи, ама ме зачуди бројката искрено..за Словенија и Швајцарија не ме чудеше бидејќи знам дека има многу Албански имигранти што живеат таму, ама не знаев дека ќе се соберат 20.000 во Џенова за фудбалски натпревар во Италија....бравос
Зошто тоа не е нормално во нашата држава?
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Зошто тоа не е нормално во нашата држава?
Зависи од која перспектива гледаш,во Скопје таков е менталитетот на народот и плус скурчено му е на луѓето исто па исто..во Битола или Прилеп да има асолни стадиони и да игра репрезентацијата стадионот ќе крцка од публика
 

interlove

Die with memories not dreams
Член од
14 ноември 2014
Мислења
2.425
Поени од реакции
3.679
Зависи од која перспектива гледаш,во Скопје таков е менталитетот на народот и плус скурчено му е на луѓето исто па исто..во Битола или Прилеп да има асолни стадиони и да игра репрезентацијата стадионот ќе крцка од публика
Ти се заебаваш нели?

Од Битола и Прилеп до Скопје има 200км, тоа не е причина да не дојдат масовно публика од овие градови, па и другите градови сепак Македонија е мала земја да се разбереме знаеме сите. Јас мислам дека немањето национална свест е проблемот, или премногу сиромаштија друго не гледам како причина за тоа.

чао.
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.444
Поени од реакции
5.441
Ти се заебаваш нели?

Од Битола и Прилеп до Скопје има 200км, тоа не е причина да не дојдат масовно публика од овие градови, па и другите градови сепак Македонија е мала земја да се разбереме знаеме сите. Јас мислам дека немањето национална свест е проблемот, или премногу сиромаштија друго не гледам како причина за тоа.

чао.
И јас треба да се закренам од Битола по 2,5 сати во правец да патувам за да го гледам вечниот талент Ацо Стојков?
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.098
Поени од реакции
16.298
Ти се заебаваш нели?

Од Битола и Прилеп до Скопје има 200км, тоа не е причина да не дојдат масовно публика од овие градови, па и другите градови сепак Македонија е мала земја да се разбереме знаеме сите. Јас мислам дека немањето национална свест е проблемот, или премногу сиромаштија друго не гледам како причина за тоа.

чао.
Баш би сакал да изигра МКД на Битолскиот 'стадион' и да видам колку ќе има публика од СК, КУ :)
 

interlove

Die with memories not dreams
Член од
14 ноември 2014
Мислења
2.425
Поени од реакции
3.679
И јас треба да се закренам од Битола по 2,5 сати во правец да патувам за да го гледам вечниот талент Ацо Стојков?
Треба да додјеш да ја бодриш репрезентацијата, без разлика кој игра на теренот.

Баш би сакал да изигра МКД на Битолскиот 'стадион' и да видам колку ќе има публика од СК, КУ :)
Сигурно повеќе од тие што доаѓат во Скопје од Битола, барем според мое мислење.
 
S

Samurai_Sk

Гостин
Нормално е да се бодри репрезентацијата за која било држава да се работи, ама ме зачуди бројката искрено..за Словенија и Швајцарија не ме чудеше бидејќи знам дека има многу Албански имигранти што живеат таму, ама не знаев дека ќе се соберат 20.000 во Џенова за фудбалски натпревар во Италија....бравос
Албанци има скоро секаде низ европските земји било каде да одиш, ти се чудиш па знаеш дека во Италија има највеќе од сите други земји, после следува Германија, Швајцарија и Австрија, па скандинавските земји, Франција и Англија и други, само во Пиринескиот полуостров има во помал број.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Зошто тоа не е нормално во нашата држава?
да бележи нашата репрезентација успеси и да игра солидно, ќе има народ, албанија игра цврсто, има солиден тим и нормално дека ќе има публика.. така е кога имаш солидна екипа, нормално дека ќе нема човек што нема да сака да иде да ја гледа репрезентацијата или тимот за кој навиваш сеедно..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom