Фан Клуб: Италија

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.588
Поени од реакции
81.177
ОФИЦИЈАЛНО:Конте нов селектор на Италија(y)
Не е уште ОФИЦИЈАЛНО!!! :unsure:[DOUBLEPOST=1408041470][/DOUBLEPOST]Еве сега е!!!

Nazionale Italiana di Calcio
пред 3 минути
#Azzurri: è ufficiale Antonio #Conte è il nuovo Ct della #Nazionale Italiana di#Calcio!

#VivoAzzurro #FIGC #Italia



Со среќа нека му е на Перикле новата тренерска работа :vozbud::vozbud::vozbud:
 
Последно уредено:

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.095
Поени од реакции
16.291
Али моите очи гледаат добро :D ? Фанови на Милан се среќни дека Конте е селектор :)
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.053
Поени од реакции
17.739
Одлична одлука од федерацијата да го назначи Конте за селектор после лошото влијание на лузерот Прандели. Потребно им е на овие деца некој кој ќе им држи лекции за победа, победа и само победа. Моралот на репрезентацијата е на ниско ниво после очајното пичкарско издание на светското каде против факинг Костарика и Уругвај излегоа да се бранат. Конте ќе ги доведе во ред и ќе ги пердаши еден по еден доколку не го даваат максимумот за националниот дрес.

Очекувам да игра со 3-5-2 или 3-4-2-1 формација која многу и одговара на репрезентацијата, нешто што се виде и под водство на Прандели, само што немаше муда да продолжи да ја користи.

Да се надеваме дека Конте ќе ја уходи репрезентацијата и во 2016 ќе освојат злато во Франција.
 

_predator_

Студент\Џаболебар
Член од
17 декември 2012
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.461
За првиот наптревар на Конте на клупата на италијанската репрезентација повикани се следните играчи :

Portieri: Buffon, Padelli, Perin e Sirigu.
Difensori: Astori, Bonucci, Chiellini, De Sciglio, Paletta e Ranocchia
Centrocampisti: Candreva, Darmian, De Rossi, Florenzi, Giaccherini, Maggio, Marchisio, Parolo, Pasqual, Poli, Verratti.
Attaccanti: Destro, El Shaarawy, Giovinco, Immobile, Osvaldo e Zaza
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Овој Конте ненормален да не е бе кој кур го викнал оној полументалниот Падели од Торино. :D

Па моментално има едно 40 боље италијански голмани од падавичаров.
 

JUVE_Ultras

Ragazzo della piazza
Член од
22 септември 2010
Мислења
2.451
Поени од реакции
3.968
Џакерини му е гарант некој вонбрачен син на Конте,можам да се кладам дека и на Европско ќе го земе :D
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Џакерини му е гарант некој вонбрачен син на Конте,можам да се кладам дека и на Европско ќе го земе :D
Мислам дека ја откривме причината зошто си замина од Јуве. Ептен се наљути за трансферот на Џаки.

+Раночија - е овај му е вонбрачен син изгледа
+Заза
+Џовинко
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Ранокија-Бонучи-Келини ќе му играат позади речиси сигурно.

Остајте тие муабети вонбрачни синови глупости.
Џаканакот гине за репрезентација, каде каде боље варијанта од Маџо рецимо или Абате.

упс го нема избеглицата со број 7. :pos:
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Ранокија-Бонучи-Келини ќе му играат позади речиси сигурно.

Остајте тие муабети вонбрачни синови глупости.
Џаканакот гине за репрезентација, каде каде боље варијанта од Маџо рецимо или Абате.

упс го нема избеглицата со број 7. :pos:
Раночија беше добар под водство на Конте во Бари. Се останато од него е патетика. Затоа и покрај лошата игра Конте го бараше во Јуве.
Баш ме интересира дали ќе се попрај во репрезентацијата.

Џаки е еден од најпотсенетите играчи во моментот си знај Конте зошто го зема. :)

Заза ме изненади пријатно и Џовинко кој доолго го немаше во репрезентацијата.
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Раночија беше добар под водство на Конте во Бари. Се останато од него е патетика. Затоа и покрај лошата игра Конте го бараше во Јуве.
Баш ме интересира дали ќе се попрај во репрезентацијата.

Џаки е еден од најпотсенетите играчи во моментот си знај Конте зошто го зема. :)

Заза ме изненади пријатно и Џовинко кој доолго го немаше во репрезентацијата.
Не дека Бонучи после Бари игра кујзне колку сјајно, само има среќа што до него има играчишта као Киелини и Барѕаљи па не му се приметуваат многу глупостите што ги праи. :)
 
C

Castiel

Гостин
Не дека Бонучи после Бари игра кујзне колку сјајно, само има среќа што до него има играчишта као Киелини и Барѕаљи па не му се приметуваат многу глупостите што ги праи. :)
Бонучи е доста голем киксер...како што викаш сва среќа што киелини и барѕаљи се покрај него и Џиџи на гол па не се приметува толку...ќе се примети тоа кога Барѕзаљи ќе се пензионира ...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom