Фан Клуб: Италија

Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Го критикуваат Балотели а да не беше тој ќе немаа победа. :D
 
C

Castiel

Гостин
Играчот што најмногу ме разочара првенствово и што требаше да биде столб на одбраната е Киелини...незнам зашто толку лошо играше... ај со англија лев бек играше....ама со костарика и уругвај беше прилично лош...не дека другите нешто подобри беа...средината освен Пирло никој ништо не изигра и немаше никаква поврзаност со нападот...тоа е она што им фалеше некој да поврзе средина и напад... неможе со Пароло и Касано да очекува нешто повеќе... шала на страна ама тоти ако го земеа стварно подруго ќе беше..
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.496
Поени од реакции
80.563
Еве сега прочитав, ако новиот селектор на Италија го повика Пирло во националниот дрес, овој одма ќе прифател, не планира уште да се пензионира :вонзем:
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.242
Поени од реакции
8.312
So pravo govkritikuvaat site Baloteli. Od kaj k.. pravo on da izigrava superstar i da izigrava dzambaz? Nepocituvanje do maksimum ma koj saka neka e, ma da pogotovo on nema pravo da se buni za Prandeli. Pa zakovan bese na klupa vo City a ovoj go igrase za Italija, ne e biten feedback-ot so go davase nego bitno e deka sam si go sozdava pritisokot za da go kritikuvaat. Nemoze samo koga ke mu se igra da igra, konstantnost mu treba.
 

_predator_

Студент\Џаболебар
Член од
17 декември 2012
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.461
Балотели колку и да не е идивидуално крив, нема теорија личности ко Буфон, ДДР и Прандели од чиста мира да го критикуваат.

Барза е 33 години, и во последно време има проблем со повредите, најверојатно ќе мора сега и на некаква операција.Ако биде физички здрав , негладеам зошто не би истуркал барем уште еден цуклус кфалификации за Еуро 2016.
Пирло рече дека се повлекува, ама стои на располагање на новиот селектор доколку овој реши да го повика.Ферски кажано,ако ептен загусти, би улетал одма да помогне.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.076
Поени од реакции
16.248
Играчот што најмногу ме разочара првенствово и што требаше да биде столб на одбраната е Киелини...незнам зашто толку лошо играше... ај со англија лев бек играше....ама со костарика и уругвај беше прилично лош...не дека другите нешто подобри беа...средината освен Пирло никој ништо не изигра и немаше никаква поврзаност со нападот...тоа е она што им фалеше некој да поврзе средина и напад... неможе со Пароло и Касано да очекува нешто повеќе... шала на страна ама тоти ако го земеа стварно подруго ќе беше..
Маркизио? па душата ја остај ако ме прашаш мене играч на првенството за Италија беше, секој потег кој го напрај беше на место сите удари, шанси створени што не.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.496
Поени од реакции
80.563
Буфон и Касано се срчкале во соблекувална. Вториов му рекол на Џиџи, дека Италија победува само кога тој не игра. Единствениот натпревар кој го добиле бил кога помеѓу стативите бил Сиригу :facepalm: Нашол кој да збори:facepalm::facepalm::facepalm::facepalm:

 

_predator_

Студент\Џаболебар
Член од
17 декември 2012
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.461
Касано кај недеопринесе уопште , па и нашол да се буни и да критикува ... :tapp:
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
9.998
Поени од реакции
6.023
Ама и Касано кога не игра, Италија тепа..... Со Англија не играше, и си тепаа Таљаниве.
Со Коста Рика и Уругвај влезе и го лапнаа.

Никогаш не сум го сакал, а ако тоа го изјавил, и би го „замразил“ дури. Ебате клошарот. :tapp:
Требаше да го остаат кај што му се слоши пред година-две, па нека .......... ај да не продолжуем.

Него, да беше Балотели малце поприсебен, може и вчера ќе ја гледавме Италија. Лобот кој го промаши, можеше многу да значи. Доста работи би биле различни. Но, ако беше вака, ќе беше така. Јбг
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.658
Поени од реакции
13.156
Него, да беше Балотели малце поприсебен, може и вчера ќе ја гледавме Италија. Лобот кој го промаши, можеше многу да значи. Доста работи би биле различни. Но, ако беше вака, ќе беше така. Јбг
Не ми е да го бранам Балотели, но да се плукнам на италијанска репрезентација, ако создала само една шанса против Коста Рика, и од тоа и зависел понатамошниот пласман. :)
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
9.998
Поени од реакции
6.023
Не ми е да го бранам Балотели, но да се плукнам на италијанска репрезентација, ако создала само една шанса против Коста Рика, и од тоа и зависел понатамошниот пласман. :)
Е да, но секогаш сите ја спомнуваат онаа која е најзрела, најдобра или што ти ја знам.
Италија против Костарика треба минимум со 2 разлика да тепа, не да се срами и да губи.
 
Член од
12 март 2013
Мислења
757
Поени од реакции
1.196
Прандели официјално нов тренер на Галатасарај o_O
со среќа нека му е
 
Член од
22 јануари 2005
Мислења
1.644
Поени од реакции
1.677
'Wild' Cassano was 'out of his mind' in Brazil, claims resort manager

Nino Guaragna of the Portobello Safari Resort says the Parma ace behaved erratically during his stay in in Mangaratiba and also claimed Mario Balotelli was an "isolated" figure


Antonio Cassano was "wild" and "out of his mind" in Brazl, according to the manager of Italy's World Cup 2014 base just outside Rio de Janeiro.

The 31-year-old had a reputation for ill-discipline off the field during his younger days but was widely lauded for exhibiting a more mature attitude last season, which played a part in Cesare Prandelli recalling the forward to the Azzurri squad for this summer's trip to Brazil after two years in the international wilderness.

However, Nino Guaragna says Cassano proved a difficult customer to handle during Italy's stay at the Portobello Safari Resort.

"Cassano is one who is out of his mind," he told Sport Mediaset. "One day he fought with the woman that was cleaning his room. He raised his voice. He shouted in her face. He's wild!"

Guaragna also claimed that Cassano and fellow forward Mario Balotelli were isolated from the rest of the Italy squad.

"I saw Balotelli detached from the team, and also Cassano," the hotel manager explained.

"The rest were very nice with us, especially Buffon. He was very calm, the most concentrated. It's a shame because they had all the tranquillity in the world here, but to win one needs a united group. Italy were a divided squad. Everyone's feeling is that they lacked the spirit that must accompany preparations for a World Cup."

Italy were eliminated at the group stage, after following up 2-1 win over England with successive 1-0 losses to Costa Rica and Uruguay.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom