Фан Клуб: Италија

_predator_

Студент\Џаболебар
Член од
17 декември 2012
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.461
Прандели тукушто поденесе оставка , и претседателот Абете истотака поднесол неодповиклива оставка.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.024
Поени од реакции
36.785
Prandelli has just announced that he is resigning with immediate effect.

Abete has also just announced that he is resigning as the president of the Italian FA (FIGC).
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.444
Поени од реакции
5.441
Со оставката на Абете можи ќе тргни на подобро фудбалот, почнувајќи од воведување на втори екипи.
 
Член од
12 март 2013
Мислења
757
Поени од реакции
1.196
ах бе Прандели,неможам да го сватам,да се немало муда бре,иде на Светско со мото што биде нека биде,наместо да покаже заби он се сере со ебана Коста Рика
па ги зема Аквилани,Черчи,Инсиње,Имобиле,Палета...уште недоквакани и сите се испосраа,едино Дармиан и Де Шиљо си што изиграа на ниво од новајлииве
да,треба да стекнат искуство,ама не на СП него на пријателски,евентуално квалификации
имаа добра сезона сите овие (освен Инсиње,бар така ја мислам) али имаше и Тони добра сезона па што кур не го зеде него на пример,Кришито и Сантон не ги зеде у предвид уопште иако Кришито задњиве утакмици у Зенит супер ги изигра,Ел Шарави исто,него ни спомна,за Роси незнаеше како да се оправда,денеска едно изјавува утре друго,али битно миленикот негов може да се пофали дека играл на СП :pipi:
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Сеа Манчини коа ќе го стаат селектор или Мацари. :pos::facepalm:
 

_predator_

Студент\Џаболебар
Член од
17 декември 2012
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.461
Ранко е фаворит за иден селектор на јужниот сосед.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.891
Поени од реакции
84.230
А каде се сега тие моралистите лани кои ми зборуваа дека без врска зборувам против селекторот и дека тој знае што прави и дека јас немам три чисти?

А сега едно искрено прашање онака што и мене ми е мистерија. Зошто доаѓаш на СП, натпреварување кое се очекува уште кога беше доделено во Бразил значи пред 8 години за да играш вака пичкарски, незаинтересирано и без желба за надигрување? Фудбалот е спорт за натпревар не за мерење на кој му е подолг. Не го сфаќам никако пристапот на селекторот кон играта, најсериозно не го сфаќам.

Се надевам дека го подготвува текстот за оставката уште сега.
Бидејќи таков му е стилот на играта, не може да научиш старо куче нови трикови.[DOUBLEPOST=1403644419][/DOUBLEPOST]
А каде се сега тие моралистите лани кои ми зборуваа дека без врска зборувам против селекторот и дека тој знае што прави и дека јас немам три чисти?

А сега едно искрено прашање онака што и мене ми е мистерија. Зошто доаѓаш на СП, натпреварување кое се очекува уште кога беше доделено во Бразил значи пред 8 години за да играш вака пичкарски, незаинтересирано и без желба за надигрување? Фудбалот е спорт за натпревар не за мерење на кој му е подолг. Не го сфаќам никако пристапот на селекторот кон играта, најсериозно не го сфаќам.

Се надевам дека го подготвува текстот за оставката уште сега.
Бидејќи таков му е стилот на играта, не може да научиш старо куче нови трикови.
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.728
Поени од реакции
13.343
Изгледа и еден од овие двајца ќе биде новиот селектор. Веројатно Манчини е во предност.
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.042
Поени од реакции
6.651
реално - оваа Италија нема капацитет за ништо,пласманот на СП е максималниот дострел на овој некомплетен тим
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.635
Поени од реакции
5.316
Тоти фалеше на теренот :LOL:
Тоти и со една нога да играше, реално, далеку повеќе ќе покажеше од големиот „талент“ кој го пропуштил Јуве, Т-Мобиле.

Тоти колку и да има незгоден карактер е мисловна именка, поим и фантазија за сите напаѓачи на Италија ЗАЕДНО да се споредат со него во моментов. Убеден сум, дека ќе беше Италија 3 класи подобра да ги земеше Прандели, Дел Пиеро, Тоти и Лука Тони во репрезентација на светсково, него ли овие „напаѓачи“.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom