Фан Клуб: Италија

Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.024
Поени од реакции
36.785
Знам дека е рано, но според мене, ако нема некакви повреди или одкажувања на играчите, Прандели би требало да ги земе овие играчи

Голмани: Буфон, Маркети, Сиригу
Одбрана: Келини, Бонучи, Барѕаљи, Огбона, Абате, Балзарети, Маџо, Ранокија
Средина: Пирло, Маркисио, Де Роси, Кандрева, Монтоливо, Џакерини, Дијаманти, Мота
Напад: Балотели, Роси, Инсиње, Освалдо

Сигурно во потесниот круг ќе се најдат и: Тоти (ова се зависи од него), Перин, Џовинко, Поли, Астори, Кришито, Флоренци, Касано, Шарави, Џилардињо :icon_mrgr:
Мислам дека на СП треба да појдат Шарави,Тоти и го имаш заборавено Де Шиљо.
 

Mr. Mojo Risin'

Porka de Majorka
Член од
14 септември 2008
Мислења
3.492
Поени од реакции
4.336
^ Кандрева два пати ти е напишан!

Иначе мора да бидат повикани Верати и Инсиње. Очекувам оваа Италија да гризе идната година во Бразил и да направи одличен резултат.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.576
Поени од реакции
81.129
Добро де ќе ми извините ако некој сум заборавил
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.444
Поени од реакции
5.441
4-3-3
Буфон
Маџо-Барзаљи-Киелини-Шиљо
Маркизио-Пирло-Де Роси
Инсиње-Балотели-Роси

Солиден состав за полуфинале најмалку, единствено Маџо е слабата алка. Од клупа Бонучи,Монтоливо,Кандрева,Шарави и Черчи се добри. Очекувам еден од Инсиње,Роси и Черчи да се распука на светсково.
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.053
Поени од реакции
17.737
4-3-3
Буфон
Маџо-Барзаљи-Киелини-Шиљо
Маркизио-Пирло-Де Роси
Инсиње-Балотели-Роси

Солиден состав за полуфинале најмалку, единствено Маџо е слабата алка. Од клупа Бонучи,Монтоливо,Кандрева,Шарави и Черчи се добри. Очекувам еден од Инсиње,Роси и Черчи да се распука на светсково.
Инсиње не може да игра десно, Роси не може да игра на крилна позиција. Маџа шкарт како десен бек, Де Шиљо не го бива доволно на лев бек и плус тоа премногу е млад што важи и за Инсиње.
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.444
Поени од реакции
5.441
Инсиње не може да игра десно, Роси не може да игра на крилна позиција. Маџа шкарт како десен бек, Де Шиљо не го бива доволно на лев бек и плус тоа премногу е млад што важи и за Инсиње.

Инсиње лево, Бало десно и Роси средина или 4-3-1-2 еден да се врати поназад или пирамада, како сакаш врти ги тие се најдобрите. Де Шиљо може да понуди многу повеќе од просеци на таа позиција како Балзарети и Кришито или Киелини и Огбона принудно да играат лев бек.
 
C

Castiel

Гостин
Буфон
Де шиљо----Барзаљи------------Киелини-----Барзарети

Де Роси--------------- Пирло---------Кандрева

Шарави-----------Балотели---------Тоти(Инсиње)


се разбира со надеж дека ќе се обидат да го убедат Тоти да игра на светското...
--- надополнето: 6 декември 2013 во 19:41 ---
Инсиње лево, Бало десно и Роси средина или 4-3-1-2 еден да се врати поназад или пирамада, како сакаш врти ги тие се најдобрите. Де Шиљо може да понуди многу повеќе од просеци на таа позиција како Балзарети и Кришито или Киелини и Огбона принудно да играат лев бек.
Бало само ќе биде ограничен ако игра Крилно...само средишно...тука може максимум да даде....како крило ќе се мачи повеќе.... Десно Може да игра Шарави со надеж дека ќе се опраи после повредите.....А и Де Шиљо максимумот може да го даде како десен бек...знае да игра лево ама во напад има проблеми дур смени нога за да нафрли убаво...и често многу време му треба за тоа ...се разбира сеа доколку до светското се навикне убаво да ја користи левата нога ондак може
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.053
Поени од реакции
17.737
Знам дека не е можно заради Прандели ама ајде да си напишам, чисто да ми излезе...

Формација 3-4-2-1
Буфон

Барзаљи-Бонучи-Киелини

Маџо-Де Роси-Пирло-Џакерини

Кандрева-Инсиње

Балотели

Со сличен состав игравме одлично против Шпанија на купот на конфедерациите.

Може дури Де Роси да игра како централен бек на местото на Бонучи, а Маркизио да го заземе неговото место на средината. Исто така ако Џакерини ептен ја загуби својата форма да се најде друго решение наместо него. Сепак во глобала вака според мене овој состав на Италија може да понуди најмногу.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Џабе си кажувате формации, Прандели нема да одстапи од 3-5-2 или евентуално елката ..
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.053
Поени од реакции
17.737
Џабе си кажувате формации, Прандели нема да одстапи од 3-5-2 или евентуално елката ..
?

Арно ќе беше да не отстапуваше од 3-5-2, ама за жал не е така грешка ти е есапот некаде. Тој не си отстапува од неговата глупава, заостаната и крајно неадекватна за моменталниот состав на Италија 4-3-1-2..
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Џабе го вадите Џакерини од прв тим, кога во Бразил тој ќе им биде главната ѕвезда :LOL:
Џакерини е пратен андеркавер сега во Англија, после летово со рапорт ќе се врати за секој играч од Англија, ништо не е случајно ;)
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.728
Поени од реакции
13.343
Овие па од фан клубот на Јувентус ваму бараат Прандели да игра со троица во одбрана, а кај нив кукаа(т) дека во ЛШ, посебно против големи клубови таква формација не била добра. Па се радуваа кога против Реал, Конте играше со четворица во одбрана. :)
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.053
Поени од реакции
17.737
Овие па од фан клубот на Јувентус ваму бараат Прандели да игра со троица во одбрана, а кај нив кукаа(т) дека во ЛШ, посебно против големи клубови таква формација не била добра. Па се радуваа кога против Реал, Конте играше со четворица во одбрана. :)
Никогаш не сум се радувал кога Конте играл со 4ка одбрана. Секогаш сум на страна на 3ката во одбрана и не го менувам тој став. Со оглед на тоа дека само јас од фан клуб Јуве напишав овде за 3ка одбрана, верувам дека за мене се однесуваше.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom