Фан Клуб: Интер

Сезона 2023/2024


  • Вкупно гласачи
    58
  • Гласањето е завршено на .
D

Darko_ufo

Гостин
Aј секој може да утне не викам не ама вакви утки како на Икарди, Кандрева и Перишиќ секоја утакмица да паѓаат е срамота и пак Барбоса и Јоветиќ да не добиваат никакви шанси е срамота. Тоа дебелите Кинези мора да се многу глупи со оваа управа... За Едер не ми се ни збори, јадниот ни во шанса не знае да влезе ај барем овие утињаат.[DOUBLEPOST=1480714942][/DOUBLEPOST]пс. Дај некој нека прати богот Икарди во колку голови сезонава има учествувано и како е најјак.
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
После поразот од Аталанта мислам дека отидена е јабана сезоната..три порази со ред беа премногу и сега штетата е прекасно да се санира бидејќи Интер како екипа нема ментален капацитет да зареди неколку бодови и плус нема ниту квалитет за такво нешто со оглед на лошата одбрана надополнета со катастрофалните бекој и недоволно квалитетниот напад да надохнади за одбраната...и плус ова со Паласио е веќе ретардирана работа,очигледно е дека тренерите немаат збор во клубот ....и дај боже Габигол да си замини од клубот и да се спаси најбрзо што можи од оваа гробница..не е можно ова што се случува во Интер.

И плус за мене лично ова е најболен пораз..од најомразените мои клубови Наполи и Рома го сркнавме до грклан за да ни покажат дека не им сме дораснати за да се бориме со нив...и еден Милан со деца ќе заврши пред нас во табелата..
 
D

Darko_ufo

Гостин
Aли Кутињо не беше добар за Интер, Паласио сеуште е. И уште некој се прашува зашто Интер е таму каде што е?
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: No9

DonRistovski

Peace Disturber
Член од
1 септември 2009
Мислења
3.422
Поени од реакции
3.989
Кутињо беше литоштија у Интер[DOUBLEPOST=1480717029][/DOUBLEPOST]не е Кутињо за у Серие А
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.216
Поени од реакции
41.340
nie najdbolji tim u istorija koa imavme gubevme od ovie so macario ko trener i reja, ne pa sea, ali ipak treba da se napomene deka prviot gol im bese od cist ofsajd, kao ne vide sudijata ne mi e jasno, mal nemal ofsajd bese ...
Ostalo klasika inter, najmrtva odbrana, pa uste i ne otvorija so neregularen gol, tuka ednostavno nemas nikakov prostor za bilo kakov pozitiven rezultat.

Definitivno posle ova denes kaj mene nikakov kredit nemaat nit handanovic nit ikardi, da e izvodlivo, cel tim bi go smenil bez oko da mi trepne osven joao mario i eventualno banega. Izlisno e da se fakam za individualci veke, ova ti se prepotentni bogati smrdezi koi kur gi boli za timov, za navivacite i sve ostalo, so mnogu mali isklucoci, mislam deka ne postoi igrac u momentov sto e privrzan za timov, spremen krv da propluka za istiot, i da go igra sekoj mec ko da mu zavisi zivotot negov i na familijata od negovoto izdanie vo istiot.

Ete de bur go nema, donesoa italijanec za da gi opravi u defanziva i ...
milan 2 gola dava
fiorentina 2 od, 1 so igrac pomalce
3 gola od prosecen evropski izraelski tim
3 od napoli
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.137
Поени од реакции
107.439
Послаба одбрана од Белимбегово имаме, срамота у 10 дена 100 гола примаме. Не ми се верува дека Манчини го избркаа за дегени како Пиоли и де Бур, 300000 пати послаби фудбалски имиња од него, за двајцата е Фергусон. Едина грешка е што можеби требаше на почеток на летото да се донесе Де Бур, ако веќе беа решени да го мењаат Манчини, а не беа... Класика од резилење на управата, уште една од низата грешки.

Друга работа, Габриел Барбоса. Уште една преаматерска работа на управата, го носат у август за 2343242 милиони за да одигра 15 минути се на се, упс и со Лугано пријателска играше hhh. Зошто? За да не доплателе плус некој милион на Сантос. Абе мамицата у пичка да ви ја ебам ретардирана ја ваша, да ти се насерам и у Тохир и у Кинези и у све.

Видете бе на што личиме, ШТО Е ОВА БЕ??? Ова ли е тимот што беше страв и трепет и во Италија и во Европа пред некоја година? Ова ли е еден од најтрофејните клубови во Италија и Европа? Кој си бе ти Интер? Моментално Џенова и Аталанта се Барса за нас, жими се најмило ви кажувам. Ова што го игра Интер е едно обично :гомце:, нула, ДНО.

Искачаат на дерби и во ВТОРА минута го губат истото, се откажаа од животот, готово, божем против мешавина од Барса и Реал играа, а не против ебениот Наполи со Кулибали у одбрана, да му ебам се и на него патем.[DOUBLEPOST=1480717994][/DOUBLEPOST]
nie najdbolji tim u istorija koa imavme gubevme od ovie so macario ko trener i reja, ne pa sea, ali ipak treba da se napomene deka prviot gol im bese od cist ofsajd, kao ne vide sudijata ne mi e jasno, mal nemal ofsajd bese ...
Ostalo klasika inter, najmrtva odbrana, pa uste i ne otvorija so neregularen gol, tuka ednostavno nemas nikakov prostor za bilo kakov pozitiven rezultat.

Definitivno posle ova denes kaj mene nikakov kredit nemaat nit handanovic nit ikardi, da e izvodlivo, cel tim bi go smenil bez oko da mi trepne osven joao mario i eventualno banega. Izlisno e da se fakam za individualci veke, ova ti se prepotentni bogati smrdezi koi kur gi boli za timov, za navivacite i sve ostalo, so mnogu mali isklucoci, mislam deka ne postoi igrac u momentov sto e privrzan za timov, spremen krv da propluka za istiot, i da go igra sekoj mec ko da mu zavisi zivotot negov i na familijata od negovoto izdanie vo istiot.

Ete de bur go nema, donesoa italijanec za da gi opravi u defanziva i ...
milan 2 gola dava
fiorentina 2 od, 1 so igrac pomalce
3 gola od prosecen evropski izraelski tim
3 od napoli
Кој кур е бе Наполи па и ти преку кур си ми веќе? Глеаш и нив им дува у одбрана од кај стигне, да не се резилеше Икарди можевме и 2 комада да им збутаме у прво уште. И они не се нешто најсјајни, да им ебам тоа селскиот тим што се дави у тоа смрдливите гомна у тој смрдливиот град Неапол. Коа бевме најјаки можда не добивале али тоа било со крајни сили, вадење 150% од своите можности, а не сеа играат како да играат против Комо, лаганица 2-0 у први 10 минути и чао.
 
Последно уредено:
W

wicked_1

Гостин
Бркањето на Манчини комплетно ја сруши таа мала хемија што ја имаше во Интер..

Претходно со крајни напори и ретардиран играчки кадар успеваа да затворат барем утамица кога треба, поорганизирано, постабилно на средина. Сеа ни тоа не можат иако имаат добри засилувања.

Едноставно се гледа дека немаат добра комуникација, и најверојантно инсајдерските информации низ колумни од пред некој месец се точни за тоа дека играчите се поделени на кланови.
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Секаде има кланови,не е тоа некаква новост па да се оправдува евентуалниот неуспех како тоа играчите слабо комуницирале ...тие таму земаат милиони за да играат како што треба а не постои ниту една причина или изговор за овие слаби резултати,нас не не интересира дали имало кланови или се ебавале надвор од теренот..нас не интересира внатре кога ќе играат да пристапат машки и да одат секогаш на победа бидејќи го носат дресот на Интер пичка му мајчина нивна..све да му ебам
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.137
Поени од реакции
107.439
Бркањето на Манчини комплетно ја сруши таа мала хемија што ја имаше во Интер..

Претходно со крајни напори и ретардиран играчки кадар успеваа да затворат барем утамица кога треба, поорганизирано, постабилно на средина. Сеа ни тоа не можат иако имаат добри засилувања.

Едноставно се гледа дека немаат добра комуникација, и најверојантно инсајдерските информации низ колумни од пред некој месец се точни за тоа дека играчите се поделени на кланови.
Знаеш што е најтрагично? Што гомна како Брозовиќ и Едер, непостоечки играчи замараат и кажуваат што и како треба да биде, е тоа боли. Да беа некои играчи ќе разберев, ама гниди мртви како овие, абе би ги претепал жими се. Да сум сопственик после утакмицава со 34324232 плати по ред ќе ги казнам, да им ебам тоа преценетите говеда, ќе ми изиграваат манекени тука, крвта да им ја ебам. Кондогбиа земал џогира, кој си бе ти копито едно недоквакано? Те платиле 40 милиона ВОВ, 40 мајки да ти ебам.
 
D

Darko_ufo

Гостин
Пак ќе кажам ако наредна стартуваат Кандрева, Икарди па и Перишиќ, некој друг го води Интер и никој не може да ги сфати тие намери... Којзнае може се добронамерни, може Паласио ги уценува, може има докази дека Интер го измислил Калчополи :pos:
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.216
Поени од реакции
41.340
Кој кур е бе Наполи па и ти преку кур си ми веќе? Глеаш и нив им дува у одбрана од кај стигне, да не се резилеше Икарди можевме и 2 комада да им збутаме у прво уште. И они не се нешто најсјајни, да им ебам тоа селскиот тим што се дави у тоа смрдливите гомна у тој смрдливиот град Неапол. Коа бевме најјаки можда не добивале али тоа било со крајни сили, вадење 150% од своите можности, а не сеа играат како да играат против Комо, лаганица 2-0 у први 10 минути и чао.
Stek, smiri zivec, cela koncepcija otide u nepovrat posle prviot gol, tolku im treba na napoli, da te otvorat i posle i da ti se ebe mater posle, a prviot gol realno gledano bese od cist ofsajd ...
8 igraci od inter uste ne ja doprea topkata, bukvalno, ne ja doprea, a Inter veke primija gol, a ubeden sum deka i posle vtoriot gol imase par igraci sto uste ne go osetia fudbalot a inter veke gubea so 2 gola razlika.
Napoli moze se slabi sezonava rezultatski, ama si ostanaa na filozofijata, pak igraat ubav fudbal, napagacki, napred im go nema samo iguain ali sredinata i napadot 95% im e ist, a Sari definitivno im nametna dobitna takticka kombinacija taka da znaat sto praat, imaat ideja, vcera sve po plan im idese, idealno za toj nivni sistem, rano vodstvo, skapana odbrana na protivnik u paket so losa realizacija ali turi mu kurot i ikardi i sve koga odbranata dozvolila 2 gola za 5 minuti.

I definitivno se soglasuvam deka treba da se smeni sistemot, vo 4312, perisic ke go jade realno, kandreva ne mora da znaci, zasto ima igrano vo takov sistem vo juve, ali so 433 formacijava preku kur veke, za kur ne ne biva, i kondogbija so dzogingot, na oficijalen fan pejdz eden im pisal da go proverat 50 godini da ne ima, taka samo mozel da svati zasto edvaj se dvizi na teren u 15ta minuta.
 
D

Darko_ufo

Гостин
Stek, smiri zivec, cela koncepcija otide u nepovrat posle prviot gol, tolku im treba na napoli, da te otvorat i posle i da ti se ebe mater posle, a prviot gol realno gledano bese od cist ofsajd ...
8 igraci od inter uste ne ja doprea topkata, bukvalno, ne ja doprea, a Inter veke primija gol, a ubeden sum deka i posle vtoriot gol imase par igraci sto uste ne go osetia fudbalot a inter veke gubea so 2 gola razlika.
Napoli moze se slabi sezonava rezultatski, ama si ostanaa na filozofijata, pak igraat ubav fudbal, napagacki, napred im go nema samo iguain ali sredinata i napadot 95% im e ist, a Sari definitivno im nametna dobitna takticka kombinacija taka da znaat sto praat, imaat ideja, vcera sve po plan im idese, idealno za toj nivni sistem, rano vodstvo, skapana odbrana na protivnik u paket so losa realizacija ali turi mu kurot i ikardi i sve koga odbranata dozvolila 2 gola za 5 minuti.

I definitivno se soglasuvam deka treba da se smeni sistemot, vo 4312, perisic ke go jade realno, kandreva ne mora da znaci, zasto ima igrano vo takov sistem vo juve, ali so 433 formacijava preku kur veke, za kur ne ne biva, i kondogbija so dzogingot, na oficijalen fan pejdz eden im pisal da go proverat 50 godini da ne ima, taka samo mozel da svati zasto edvaj se dvizi na teren u 15ta minuta.
Колку е крива одбраната за првите два гола толку и е крив нашиот капитен два зицера еј! И тоа не било какви првиот Илчо Наумовски со скршена нога да беше ќе дадеше гол, вториот ајде ја шутна килаво во Рејна ама еден барем да дадеше Интер ќе се вратеше резултатски во прво полувреме што ќе беше многу значајно, Кандрева човече каков лош шут имаше, исто 100 постотен гол, Перишиќ 2 зицери но најбитни беа тие на Икарди дека беа на почеток.

Денес цел тим, буквално цел тим потфрли ова не смее да се дозволи, еј ФАКИН Брозо да ти ја носи цела средина, Банега? Бледа копија ама на Банега уствари му е утната позицијата он во ни еден тим нема играно позади напаѓачи, Банега ти е тип на играч што диктира темпо и од време на време killer pass ама не е класичен плеј, Марио ако продолжат вака да го играат ќе се деси Муриљо, ќе ја изгуби цела самодоверба. Јас не знам кој и се како работи во овој клуб ама Кинезите мора да отворат очи не е само фукни пари на засилувања.
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Да не му ебам ја матер на тоа црно копиле. Заврши тој со мене уште пред некој месец коа му се курчел на Де Бур, ќе ти ебам сестрата у пичка, умрено копиле платено брдо пари па ќе кажува закони а ништо не изигра сезонава. Ај лани адаптација нова средина а у го бранев, верував дека сезонава ќе искине и ќе покаже зашто е платен толку али јеби га, курчење сеа другиот месец у Марсеј и мрш да не те глеам.
Брозовиќ ваков таков, умрен, шугав, не му се игра кур се тресе ама последниве неколку утакмици од кога почна да игра е најдобар поединец на терен.
Кандрева претерува, ок е све тоа, опасен е, брз, има центаршут, шут, конкретен е, ствара опасност ама не ти е ова Лацио па сам да играш.

Нема врска тоа 4-3-3, не е до формацијата колку што е до пристапот, не може да се игра со две класични крила, Перишиќ/Кандрева заедно со Барбоса позади Икарди е најдобро сценарио според мене. У средина Марио мора да игра, на Кондогбија очигледно не му се игра за Интер така да кој те ебе. Банега и Брозовиќ заедно со Марио и тоа е тоа, кур ме боли дали е многу отворена средината, и така за нигде е одбраната, барем да даваме повеќе голови него што примаме и чао.

Сите бекови треба отказ да добијат, не да чекаат да ги купи Болоња и Киево, туку отказ, исписница, нога. Ансалди со протекции игра пошто му е другар на Икарди, да не им ебам све по список и на двајцата, не знае кај тера овој помаранџестиов со тоа дебелите нозе како трупци.
Едер истотака треба да се избрка, ајде мрш од кај што си дошол, пола гол немаш дадено. За Паласио излишни се сите зборови, тоа е тоа, да ти ебам екипата смрдлива каде Паласио има над 100 настапи, нека не си играат курташак ќе бутне некој рекорд таму, ќе помине у настапи некој што крв плукал за дресов, ќе ти ебам тоа репот за риби пецање.

Убаво вика Урко, на крајот на летово понудиле 85 милиони за Џејмс, онака ради реда понуда си рекле ај можда и убодемо а позади останаа на Андреоли без нога, Ранокија со психичко растројство како единствени замени за Миранда и Муриљо што почнал екстази да лапа. Абе за вакво нешто треба тужба од УЕФА да се добие ради глупости праење. Што ти Интер си понудил 85 за Џејмс а Дамброзио ти е главен бек? Ајде 15 милиони казна крв ти ебам.

Мрш бе.
 
D

Darko_ufo

Гостин
Да не му ебам ја матер на тоа црно копиле. Заврши тој со мене У ОСНОВНО
Не знам зашто ама коа почнав да те читам вака ми дојде...

Проблемот е што не е до Кондогбија само, цел тим е за никаде и буквално сите играчи една утакмица знаат да бидат Ѕверотињи наредната тиња.
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Не знам зашто ама коа почнав да те читам вака ми дојде...

Проблемот е што не е до Кондогбија само, цел тим е за никаде и буквално сите играчи една утакмица знаат да бидат Ѕверотињи наредната тиња.
Абе како не е до Кондогбија не ме јеби. Како може Марио да ќути и да игра, како може Перишиќ да ќути и да игра, како може Банега да ќути и да игра.
Се глупира овој, мисли дека е голем играч ако е платен толку пари и може да се излежава на терен.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom