Фан Клуб: Интер

Сезона 2023/2024


  • Вкупно гласачи
    58
  • Гласањето е завршено на .

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
А Сантон не заслужи да биде во составот? MAN OF THE MATCH беше со оцена над 8... :LOL: Има разлика сеа нема потреба од двајца бекој во Јануари, само еден нека носат.
Сите наши бекој се за греота реално,нема тука дискусија ако еден натпревар изиграат добар било кој од нив кога следните 3 натпревари катастрофа ќе бидат..Кандрева и Перишич немаат никаква подршка по страните и тука мора да реагира управата и да доведат двајца квалитетни ама навистина квалитетни бекој што можат да играат и во напад и да бидат корисни.
 
Член од
6 април 2014
Мислења
4.943
Поени од реакции
6.117
nekoj da mi objasni milan ima pinca od igraci deca se pomocuvat a tie deca napravija 3-4 pobedi vo niza i nemat nikakvi karanici raspravi za razlika od nasiot inter koj ima ekstra igraci nemoze da svrze dve pobedi i se flupirat so nekakvi knigi. Montela izleze pogolem trener od nasiov koj saka da pravi od inter tika taka a go dupat taka tika sekok natprevar. objasnete mi sto ne stima vo inter samo ne kazuvajte bekovi bla bla poso ni milan gi nema pa igrat dobro?

eve deneska igrame so atalanta i 60% se sansite dani ja dupnat glavata .
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.216
Поени од реакции
41.344
mnogu e interesno kako posle 9 kola se vlecat nekoi zaklucoci :), lani prviot del od sezonata kako go zavrsivme, a kako 38moto kolo ...
dosta pouki mozat da se izvlecat od togas.

sto se odnesuva do inter, glavniot problem kaj de bur lezi vo defanzivata i nacinot kako gi ima skockano rabotite tamu, dobro e sto posocuva na greski, dobro e sto raboti da gi popravi ( so sautemton prv pat sezonava prepustivme kontrola na igra na protivnik ali pak imavme problemi nazad ), e sega dali sve toa ke donese dobar rezultat za nas ostanuva da vidime ... pocnuvajki od utre ( ili denes, seedno ).
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Денеска ако изгубиме све нека се носи у пичку матер. Не ме интересира ни игра ни посед ни пресинг ни сеоска тика така ни Јохан Кројф ни Барселона ни Ајакс, кур ме боли, мора да се победи денес! По можност без примен гол.

Џонтра Мондонико.
 

|И.И|

говно интерашко
Член од
24 јуни 2008
Мислења
5.560
Поени од реакции
6.673
А ке почне да го игра Азис или го земавме за у позајмица да го дадеме у Киево зимоска?
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.052
Поени од реакции
12.510
Кога бевме најаки со мурињо не шљакаше аталанта,не па сеа коа клубов личи на селска задруга.

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.498
Поени од реакции
4.325
nekoj da mi objasni milan ima pinca od igraci deca se pomocuvat a tie deca napravija 3-4 pobedi vo niza i nemat nikakvi karanici raspravi za razlika od nasiot inter koj ima ekstra igraci nemoze da svrze dve pobedi i se flupirat so nekakvi knigi. Montela izleze pogolem trener od nasiov koj saka da pravi od inter tika taka a go dupat taka tika sekok natprevar. objasnete mi sto ne stima vo inter samo ne kazuvajte bekovi bla bla poso ni milan gi nema pa igrat dobro?

eve deneska igrame so atalanta i 60% se sansite dani ja dupnat glavata .
Внимавај, мислам дека ова ти е вторпат.

Екстра играчи имаат Барса и Реал а не ние. Екстра играчите партал праат секоја утакмица.
Ние само имаме солидни играчи и тоа на одредени позиции дец ит позз.
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Кога бевме најаки со мурињо не шљакаше аталанта,не па сеа коа клубов личи на селска задруга.

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
Ќе ги победиме,сигурен сум..одете изиграјте си ја т2 2+ за секој случај да не примиме 2 гола..Де Бур ќе излези со комплетен состав што значи Жоа Марио + Банега во средина и ќе фрчат пасој за крилата
 
D

Darko_ufo

Гостин
INTER: 1 Handanovic; 55 Nagatomo, 25 Miranda, 24 Murillo, 21 Santon; 6 Joao Mario, 17 Medel, 77 Brozovic; 44 Perisic, 9 Icardi, 23 Eder. Klovnot Bozo prva postava, znaci ne mu smetal tolku na De Boer. :ROFLMAO:
 

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.093
Поени од реакции
9.009
Кога бевме најаки со мурињо не шљакаше аталанта,не па сеа коа клубов личи на селска задруга.

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
Го немаат Денис сега, not concerned tbh.

Двојка како солза![DOUBLEPOST=1477228379][/DOUBLEPOST]Загреота сме :D
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom