Фан Клуб: Интер

Сезона 2023/2024


  • Вкупно гласачи
    58
  • Гласањето е завршено на .
Член од
29 март 2013
Мислења
4.508
Поени од реакции
4.331
Имаа еден таков ``тежок фрик од тренер`` што му прдна на курот и го избрка Роналдињо. :icon_lol:
Му ја ебаваше ќерката, затоа. :D

Али во право си, можи Јове му ги клецна на овај сите четири (или три колку беа) :LOL:
 

Макед0нер

Red Devil
Член од
7 март 2012
Мислења
746
Поени од реакции
639
Му ја ебаваше ќерката, затоа. :D

Али во право си, можи Јове му ги клецна на овај сите четири (или три колку беа) :LOL:
WTF Роналдињо ја ебаваше ќерката на Рајкард :shook:?

Има ли очи таа бре :pos:
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.234
Поени од реакции
41.545
gabigol doaga, almost official, se ocekuva da pristigne vo milano slednive denovi.
 

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.094
Поени од реакции
9.015
gabigol doaga, almost official, se ocekuva da pristigne vo milano slednive denovi.
И Жоао Марио доаѓа ако може да и се верува на таа секретарката на Тохир.

Лапај си скудето и пехар ЛЕ. :D
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.234
Поени од реакции
41.545
da, posle gabriel barbosa, mario, ili musa sisoko.
zatoa i jovetic izgleda si odi, eder, ikardi, perisic, kandreva, gabigol, joao mario, poveke od dovolno koga e vo prasanje napadot pa i sredinata.
posle ova ocekuvam stoper da zemat i eventualno krishito da go vratat nazad, nisto cudno ova da se desi so ogled deka se manjak italijani.
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.055
Поени од реакции
12.533
Интересен е моментов коа се слагате да се дал јоветич и на негово место габивол да дошол.
Како да не се сеќавате како поминуваа бразилциските таленти у интер?
Плус не ми е ама ич јасно како управата ги почитувала желбите на тренеров,а ниедно име по негов терк не донесоа.Габивол и жоао марио се таргети уште од јули месец

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
 

Чекич

Мајкл Оливер судиски боготац
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.991
Поени од реакции
6.240
Интересен е моментов коа се слагате да се дал јоветич и на негово место габивол да дошол.
Како да не се сеќавате како поминуваа бразилциските таленти у интер?
Плус не ми е ама ич јасно како управата ги почитувала желбите на тренеров,а ниедно име по негов терк не донесоа.Габивол и жоао марио се таргети уште од јули месец

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
Kaко поминуваат ?
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.234
Поени од реакции
41.545
samo sto gabriel barbosa ne igra na istata pozicija na jovetic, na pozicijata na jovetic igra ikardi, a se znae koj ke dobiva sansa u prv tim, a tuka e i eder, momentlano jovetic u nisto ne e bolji od eder, ovoj vtoriov fizicki e kade kade posremen od nego, ne e sklon na povredi, i pokriva bolje i bocno plus, taka da inter nema mnogu da zagubi so zaminuvanjeto na jovetic, t.e. nisto ne gubat so ogled deka i krilno ke bidat pokrieni so kvalitetni igraci, i vo napadot.

Lani jovetic ne se nametna u timot najmnogu radi faktot sto ne mozese da izdrzi na teren 90 minuti, inter ako gubi nesto, gubi igrac za rotacija, ama i dobiva igraci za rotacija so ogled deka sigurno starteri nema da se site, eder, perisic, kandreva, gabriel barbosa, sve toa ke se rotira, plus ako dojde i joao mario. Apsolutno u vakva situacija NISTO ne gubat so zaminuvanjeto na jovetic, naprotiv, dobivaat, i na kvalitet, i na univerzalnost sto e Klucno za sistemot na De Bur, a i dobivaat igraci kadarni da izdrzat 90 min na teren. Jovetic bese umren u sezona bez Evropa, a ne pa u sezona kade igraat i vo LE.

Turi mu kurot sea na jojo, krivo mi e sto nisto ne ispadna so nego ali jebiga, takov e fudbalot, inaku Inter navodno napnale za Bernadeski od Fiorentina koristejki go sea ova so Jovetic, tesko za veruvanje e ova deka ke uspee.
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Woow од Керлон се очекувало да биде бог и батина,кур мој.

Си еба мајката со колената уште на млади години и тоа беше тоа,тоа што медиумите го правеа новиот Пеле е сасвим друга работа и што Интер имаше и сеуште има глуп скаутинг систем.

Ај за Коутињо до некаде е ОК,ама за овој нема шанса.

И Бразилците пак најмногу успевале во Интер што играле до сега,не знам од кај ви се фактите и податоците дека биле флопови.[DOUBLEPOST=1472200259][/DOUBLEPOST]
samo sto gabriel barbosa ne igra na istata pozicija na jovetic, na pozicijata na jovetic igra ikardi, a se znae koj ke dobiva sansa u prv tim, a tuka e i eder, momentlano jovetic u nisto ne e bolji od eder, ovoj vtoriov fizicki e kade kade posremen od nego, ne e sklon na povredi, i pokriva bolje i bocno plus, taka da inter nema mnogu da zagubi so zaminuvanjeto na jovetic, t.e. nisto ne gubat so ogled deka i krilno ke bidat pokrieni so kvalitetni igraci, i vo napadot.

Lani jovetic ne se nametna u timot najmnogu radi faktot sto ne mozese da izdrzi na teren 90 minuti, inter ako gubi nesto, gubi igrac za rotacija, ama i dobiva igraci za rotacija so ogled deka sigurno starteri nema da se site, eder, perisic, kandreva, gabriel barbosa, sve toa ke se rotira, plus ako dojde i joao mario. Apsolutno u vakva situacija NISTO ne gubat so zaminuvanjeto na jovetic, naprotiv, dobivaat, i na kvalitet, i na univerzalnost sto e Klucno za sistemot na De Bur, a i dobivaat igraci kadarni da izdrzat 90 min na teren. Jovetic bese umren u sezona bez Evropa, a ne pa u sezona kade igraat i vo LE.

Turi mu kurot sea na jojo, krivo mi e sto nisto ne ispadna so nego ali jebiga, takov e fudbalot, inaku Inter navodno napnale za Bernadeski od Fiorentina koristejki go sea ova so Jovetic, tesko za veruvanje e ova deka ke uspee.

Дај од тие инсајдерските информации пренеси некоја,една вика дека Барбоса денеска или викендов доаѓал во Милано за да потпише договор.Е сега Сантос го сакале до зима да остане кај нив,а Интер сакале одма да почне да игра.


И не знам што кур замараат и се лигават со тој Марио,уште не ми е јасен овој трансфер
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.234
Поени од реакции
41.545
Abe koutinjo bese nikoj i nisto u brazil, za ic pari go zemaa, ne deka nesto se forsiralo deka e nekakov golem talent i slicno, inaku inter malce ima pazareno talentirani igraci od brazil, na vremeto bas leonardo koga dojde site ocekuvaa deka konecno ke teraat ko so milan sto pravese on ...
Sea od inat se zbori, profil na igrac ko gabriel barbosa i te kako e potreben vo ekipava, inaku za nego i Juventus bea zainteresirani i ispratile oficijalna ponuda, a imalo uste 2 ponudi plus bar spored gazdata na Santos, se povrzuvase i so Barselona letovo, ne e deka ziame sea bilo kogo ko Koutinjo sto go zemaa, nikoj ne znaese nit koj e nit sto e.
Barbosa e eden od najforsiranite talenti momentalno od Brazil, ko na vremeto sto bea i Pato, Kaka i red drugi, top transfer e ova pogotovo zasto ne doaga za golema suma, 25m evra, radi klauzulata koja ja potpisal u dogovorot, inaku u denesni uslovi nad 30 ko od shala mozat da mu izvadat, cisto za sporedba, lucar moura psg go platija 45m evra.
 
Член од
9 август 2011
Мислења
423
Поени од реакции
1.138
Муабетов дека Кутињо не бил никој ништо у Бразил...
Он и Нејмар беа најголеми таленти од таа генерација, само што ние го земавме на 15-16 години, и го оставивме на позајмица таму додека не наполни 18, иначе дефинитивно ќе му бараа триесетина милиони, уште тогаш се вртеше муабетов, како криво им било што го продале на млади години и не ќариле ништо циганиве.
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Никад немам ништо против трансфери на потенцијални идни звезди во тимот за разумна цена,кои ќе експлодираат во појака лига и поголем клуб отколку панични трансфери на пропаднати играчи кои после тоа ќе не можеш да ги избркаш од клубот.

Барбоса е ок играч,на исто рамниште со Нејмар,само што не е толку хајпуван како вториов.
Гол играч кој знае да покрие повеќе позиции во нападот,како и секој бразилец го сака топката и му се лепи за нозе.
Ќе видиме кога ќе дојде,дефинитивно ги има сите предиспозиции да биде голем играч во топ клуб и да пишува историја.

Само некако на Паласио и на останатите да им дадат шут карта и да ја појачаат одбраната со централен дефанзивец и барем еден јак бек кој ќе игра прва постава и ќе ровари по неговата страна.


Со Броз до каде е работата,ќе успее да се продаде до крајот на трансфер периодов ?
Мислам дека мора да се продаде,инаку Кандрева не ќе можел да се регистрира за во ЛЕ.

И за Ранокија биле заинтересирани Сасуоло,ајде зимајте одма има половна роба,гратис со него оди и Дамброзио,а Нагасан во Јапан нека се врати нека собира ориз
 

Чекич

Мајкл Оливер судиски боготац
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.991
Поени од реакции
6.240
Адријано .... хехехехехех, Фреди Гуарин експертиза на дело, сме земале тројца таленти од кои едниот искина, Кутињо преку куроффф јакиот играч 2 утакмици кине, 7 го нема нигде после ке дае некој гол и ајдееее цмиздрење. Нејсе можеше да остане месо убер талентираниот Спиди Алварез. И третиот Керлон кој го земавме без колена откако сите се откажаа од него, ваљда на Раиола да му удоволиме. Во секој случај одличен репрезентативен примерок врз кој може да се заклучи дека статистички и процентуално, де факто и де јуре таленти од Бразил не успеваат во Интер.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom