Фан Клуб: Интер

Сезона 2023/2024


  • Вкупно гласачи
    58
  • Гласањето е завршено на .
Џ

Џонтра Волта

Гостин
За Икарди да се шитне и на негово место да игра Габијадини бевте ОК.
За Јоветиќ за кого нема место у прва постава и треба да се плаќаат 15 милиони за да седи на клупа се потресовте.

Што е крива управата што тренерот нема да смета на него, не му одговара на фудбалот што ќе го игра и тоа е тоа.
И ја нејќев да го дадат, добар играч е да го имаш у состав ама моментално уште не сме способни да плаќаме 15 милиони за резерва.

Боље што се откажаа од Јоветиќ отколку од Икарди и Перишиќ. Иако ја бев за Хандановиќ и Брозовиќ да летаат први.
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.052
Поени од реакции
12.510
За Икарди да се шитне и на негово место да игра Габијадини бевте ОК.
За Јоветиќ за кого нема место у прва постава и треба да се плаќаат 15 милиони за да седи на клупа се потресовте.

Што е крива управата што тренерот нема да смета на него, не му одговара на фудбалот што ќе го игра и тоа е тоа.
И ја нејќев да го дадат, добар играч е да го имаш у состав ама моментално уште не сме способни да плаќаме 15 милиони за резерва.

Боље што се откажаа од Јоветиќ отколку од Икарди и Перишиќ. Иако ја бев за Хандановиќ и Брозовиќ да летаат први.
Ти брат при очи слеп ли се праиш бе?
Нели глеаш дека незнаат кај тераат цела управа?Лани ви го продадоа ковачич, го донесоа кондогбија мувлата.
На 2 недели пред почеток на сезона мењаат тренер а цело лето се натегаа да го донесат кандрева кој беше лична желба на манчини.
Ти ги носат еркин и ансалди кои у чипс се паѓаат од што се безвредни!Сеа па најново се чешаат на кого да му го утрапат турчинот на кој и нон еу место поебаа за џабе.
Цело ебано лето се замараат со курдамијаде жоао марио,мислиш марко ројс го договараат!
Новиов тренер играл офанзивно а плејмекер нема за лек!
Жезус кој е бог за ранокиа го дадоа за 100 грама леблебија а го остаиа проклетиот деген да скрши нога да бог да!
Замена штопер неаме!
Бек ни лев ни десен
Креативец исто
Дај извади ги розевите наочари побогу!
Едина позитивна работа е што дарко уфо ќе исчезне од форумов ако си стои на збор и не напраи нов акаунт

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Ти брат при очи слеп ли се праиш бе?
Нели глеаш дека незнаат кај тераат цела управа?Лани ви го продадоа ковачич, го донесоа кондогбија мувлата.
На 2 недели пред почеток на сезона мењаат тренер а цело лето се натегаа да го донесат кандрева кој беше лична желба на манчини.
Ти ги носат еркин и ансалди кои у чипс се паѓаат од што се безвредни!Сеа па најново се чешаат на кого да му го утрапат турчинот на кој и нон еу место поебаа за џабе.
Цело ебано лето се замараат со курдамијаде жоао марио,мислиш марко ројс го договараат!
Новиов тренер играл офанзивно а плејмекер нема за лек!
Жезус кој е бог за ранокиа го дадоа за 100 грама леблебија а го остаиа проклетиот деген да скрши нога да бог да!
Замена штопер неаме!
Бек ни лев ни десен
Креативец исто
Дај извади ги розевите наочари побогу!
Едина позитивна работа е што дарко уфо ќе исчезне од форумов ако си стои на збор и не напраи нов акаунт

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
И што ми откри бе, топла вода. Божем ја не сум свесен дека неаме грам одбрана.
Турчинот ќе си иде и ќе се ослободи тоа нон-еу место.
Тренерот не одлучија они да го сменат, туку Манчини се излигави и мораа да бараат решение.

Ја сум носел розеви наочари а истиве муабети што си ги напишал погоре ги пишував и ја страници наназад.

Види што сум пишал а види ти што си ми реплицирал.
Стај си обични наочари. :гик::D
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.052
Поени од реакции
12.510
Ја ти пишав што е крива управата општо за целава ситуација.Јовче е само капка која ја прели чашата.
Тоа со манчини е само една теорија твоја.
Друга може да е дека си видел колку е саат манчо со оризарите и си се спакувал

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Значи твоите се факти а моите теории. Ок.

Управата да сакаше да мења тренер ќе го сменеа уште у Мај. Милион пати повторија дека Манчини ќе остане и следната сезона, почна да се лигави овој и мораа да се договорат за раскин на договорот, додуша и му понудиле нов договор ама овој одбил. Што е крива тука управата што Манчини на некој начин си поднесе оставка.

Еркин беше најверојатно желба на Манчини, му понудиле место у прва постава и потпиша. Дојде Де Бур и му ставил до знаење дека ќе седи на клупа и нема да смета на него и овој сака да си иде што е нормално, бујрум, широко ти поље.

Пак ќе прашам што е крива управата што им ги исполнува желбите на трениерите, што е јасно, ако сакаат да функционира екипата мора да се слуша тренерот.

Јоветиќ бил капката што ја прелила чашата, е каааааааааааааако па да не бе. Ти би платил 15 милиони евра за играч кој не се уклопува у тактиката на тренерот и кој ќе дреме на клупа?
Ај да беше првотимец и главен играч ко Перишиќ и Икарди и да се продадеше за да се купи Габијадини или Мертенс, ок, сите ќе се буневме и ќе теравме у курац.
Тука тренерот одлучува, не му одговара играчот и логично е да не се плаќаат 15 милиони евра.
 
D

Darko_ufo

Гостин
Ти брат при очи слеп ли се праиш бе?
Нели глеаш дека незнаат кај тераат цела управа?Лани ви го продадоа ковачич, го донесоа кондогбија мувлата.
На 2 недели пред почеток на сезона мењаат тренер а цело лето се натегаа да го донесат кандрева кој беше лична желба на манчини.
Ти ги носат еркин и ансалди кои у чипс се паѓаат од што се безвредни!Сеа па најново се чешаат на кого да му го утрапат турчинот на кој и нон еу место поебаа за џабе.
Цело ебано лето се замараат со курдамијаде жоао марио,мислиш марко ројс го договараат!
Новиов тренер играл офанзивно а плејмекер нема за лек!
Жезус кој е бог за ранокиа го дадоа за 100 грама леблебија а го остаиа проклетиот деген да скрши нога да бог да!
Замена штопер неаме!
Бек ни лев ни десен
Креативец исто
Дај извади ги розевите наочари побогу!
Едина позитивна работа е што дарко уфо ќе исчезне од форумов ако си стои на збор и не напраи нов акаунт

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
Уживај јас си стојам на зборот, него ми мириса дека ти на крај на сеозна ќе се пичкаш...
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.216
Поени од реакции
41.343
lele juan jesus ej, toa ti e prosek momentalno od defanzivec malce podobar od ranokija, bas deka go ispazarija roma primija 4 gola od porto, mizerno izigra u dvata meca, toa sto ima potencijal da napreduva ne znaci deka momentalno e idealen za inter, zasto voopsto Ne e, neznam kako ne ste uocile deka juan e mizerija od defanzivec, so nikakov oset za pozicioniranje nit pak ekspert za igra 1 na 1 ...

Ranokija e dobar ... za vtora zamena od klupa za stoper, ne za prvotimec sekako, isto i juan, so zaminuvanjeto na juan bukvalno nisto ne izgubi inter, a i pretpostavuvam ke se ispazari uste eden stoper do kraj na leto, podobar edno skalilo minimum i od dvajcata pa ke bide glavna konkurencija na onie od prv tim, murilo i miranda.

Za Jovetic, ne bi sakal da se prodade zasto e idealen rotacionen igrac, ali od druga strana 15m evra nema nikad da dadat ako trenerot uocil deka ne e adekvaten za inter, na inter momentalno mu se potrebni investicii za igraci koi se idealni za noviot sistem na igra, i koi ke bidat jaka konkurencija za prv tim, ili pa od start bi bile prvotimci.
Ako jovetic ne odgovara na zamislite na trenerot, ili istiot ne e zadovolen od negovata kondiciona spremnost ( jojo u posledni godina i nesto e pandev tip na igrac, za saat vreme upotreba ), ondak ne negiram deka ne postoi osnova da ne dadat 15ce kesh za nego.
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
И ете откако Јоветич ќе замини кој ќе го заменува Икарди? Паласио и онај Ѓуптинот од Бразил? Море како не умрат сите од управата, морони.. Го земаат Еркин во јуни каде што трошат ЕУ место за во истиот преоден рок да го продадат :facepalm: Какви дебили мајко мила
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.216
Поени од реакции
41.343
И ете откако Јоветич ќе замини кој ќе го заменува Икарди? Паласио и онај Ѓуптинот од Бразил? Море како не умрат сите од управата, морони.. Го земаат Еркин во јуни каде што трошат ЕУ место за во истиот преоден рок да го продадат :facepalm: Какви дебили мајко мила
eder :)

na eder prirodna pozicija mu e taa, tamu najdobro igra, ko napagac, ama da vaka se otvara pak prostor za skapanicata palasio, nego ni minut vreme ne bi sakal da go vidam na teren.
 
D

Darko_ufo

Гостин
Do Januari ke so izdrzi so Perisic, Kandreva, Eder, Ikardi i Bijabijani a od Januari size ROGER MARTINEZ plus i Gabi Gol ako dojde ke se zaboravi Buco odma a Papa ke go prakjaat u Indipendiente...
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.137
Поени од реакции
107.443
Овој Урко како би го претепал Цццццццццццц, елелелел мори мајко. Секој играч што го дава Интер не чинел, а додека се кај нас дрка на нив. Да не зборам сеа како дркаше на Јоветиќ, на Ковачиќ и компанија, за кога ќе си отидат да збориш дека не се ништо посебно. Пу све ти ебам превртливо.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.216
Поени од реакции
41.343
Овој Урко како би го претепал Цццццццццццц, елелелел мори мајко. Секој играч што го дава Интер не чинел, а додека се кај нас дрка на нив. Да не зборам сеа како дркаше на Јоветиќ, на Ковачиќ и компанија, за кога ќе си отидат да збориш дека не се ништо посебно. Пу све ти ебам превртливо.
ja uste se lozham na jovetic, eden od omilenite igraci mi e od serija A sto se ubacile, ama zboram za hipoteticka situacija, ako na trenerot ne mu se sviga i ne mu se vklapa u zacrtana filozofija, zasto da iskeshiraat 15m evra ? Sklon e na povredi, kondiciono e mnogu slab toa uste lani se vide, zatoa i ne se nametna asalno vo timov a pocna super, ne e toa sto nekad bese i toa e fakt dzabe ke se lazeme i toa se vide lanskata sezona koga dobivase shansi, taka da ako si odi se nadevam na soodvetna zamena, prv tim na materijal igrac, ne nekoj ko za klupa.

Za Kovacic inace nikad ne sum rekol deka trebale da go prodavaat, ama i tamu faktor na odluka bese kopileto od trener, ne go sakase u tim, ne se vklopuvase u filozofijata koja ja nemase, jedina dobra rabota od davanjeto na kovacic bea parite sto gi izvlekoa od real, nisto drugo, i sea da moze da go vratat ja so rasireni race bi go precekal u timov.

I sto ke tepas ti be stek daj da ne se lazeme sea, ne sum ti ja toa zakoravenata nistozna nikakva brada na lice pa da se plasam od tebe i mashinkata od london.
 
Последно уредено:
Член од
29 март 2013
Мислења
4.498
Поени од реакции
4.325
Симпатичен ми стана овај Syn со закаснетава проценка за Хесус, али битно плус еден во освестените!

И околу оправдувањево на управава со изговор дека морале да ги почитуваат желбите од тренерот, па што ако во Барса дојде некој тежок фрик од тренер и му прдни на курот дека Меси не му треба, и овие треба да го поддржат и да го шитнат?

Не заебавај брат, уште непочнати тој заклучи дека Јоветич ќе игра слабо и нема да му треба.
А ограничени сме со таков тип на фудбалери ко Јојо, да не речам ги немаме. А и не е во тоа работата, парата им падна во очи и загризаа...
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Имаа еден таков ``тежок фрик од тренер`` што му прдна на курот и го избрка Роналдињо. :icon_lol:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom