Фан Клуб: Интер

Сезона 2023/2024


  • Вкупно гласачи
    58
  • Гласањето е завршено на .
Член од
29 март 2013
Мислења
4.492
Поени од реакции
4.322
Абе како баратате со формацииве, алал да ви е! :icon_mrgr:
На сите им ги најдовте позициите.

Во случај клубов да распиши сам каинд оф конкурс за тренер, битката гарант ќе се води тука на форумов! :ojeaa:
 

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.092
Поени од реакции
9.008
Мислам дека Кандрева највеќе го бркаат ради она правило да се има 4 италијански играчи во тимот. Ако игра како десен крилен напаѓач со Перишич по лева страна и Икарди како шпиц ќе биде опасно. Со Банега, Кондогбија и Брозович во средина веќе може да се каже дека заличуваме на конкурентен тим. Само мора да се притиска за уште засилувања пошто сезоната е долга па повреди и замор може да не закопа, мора да се има квалитетна клупа поготово што ќе играме и во ЛЕ.

Моја желба е да се донесе уште еден квалитетен напаѓач за да не се крстиме во Икарди цела сезона. Исто да се се земе и некој десенo крило/крилен бек, да ги смениме Дамбросио и Сантон.
 
Член од
6 април 2014
Мислења
4.940
Поени од реакции
6.115
Кога потпишавме со Техеира, гледам сите го ставате во формација а никаде не прочитав дека потпишал за Интер ?
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Кога потпишавме со Техеира, гледам сите го ставате во формација а никаде не прочитав дека потпишал за Интер ?
Па не сме потпишале официјално ама сите се надеваме на него пошто може да дојде за 0 денари, на позајмица од Сунинг и они да му ја плаќаат платата така што 0 денари ќе го оптеретат буџетот на Интер.
Не знам кој им е филмот жими мајка.

Иначе што кур е ова Тевез, Ван Перси бе. :pos:
 

interlove

Die with memories not dreams
Член од
14 ноември 2014
Мислења
2.419
Поени од реакции
3.642
Па не сме потпишале официјално ама сите се надеваме на него пошто може да дојде за 0 денари, на позајмица од Сунинг и они да му ја плаќаат платата така што 0 денари ќе го оптеретат буџетот на Интер.
Не знам кој им е филмот жими мајка.

Иначе што кур е ова Тевез, Ван Перси бе. :pos:
Колку што знам во Кина е завршен веќе трансфер периодот, отпадна и позајмицата за Тешеира?!
Инаку со двете раце би потпишал за Тевез на 2год, но ова шпекулација излезе од Тутоспорт, тури му пепел нема ништо од ова. Они неможат да погодат шпекулација за Јуве, а камоли за Интер.
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.049
Поени од реакции
12.499
Па не сме потпишале официјално ама сите се надеваме на него пошто може да дојде за 0 денари, на позајмица од Сунинг и они да му ја плаќаат платата така што 0 денари ќе го оптеретат буџетот на Интер.
Не знам кој им е филмот жими мајка.

Иначе што кур е ова Тевез, Ван Перси бе. :pos:
А Лукас Леива и Ласана диара???
Абе за жалење сме,ми се плаче у пм!

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Колку што знам во Кина е завршен веќе трансфер периодот, отпадна и позајмицата за Тешеира?!
Инаку со двете раце би потпишал за Тевез на 2год, но ова шпекулација излезе од Тутоспорт, тури му пепел нема ништо од ова. Они неможат да погодат шпекулација за Јуве, а камоли за Интер.
Завршен е за ИН трансфери, Теишеира е играч на Џиангсу Сунинг, Интер го бара на позајмица, договараат позајмица за 0 денари и платата да му ја плаќа неговиот клуб и чао пријатно. Кинезите немаат право да купуваат а да продаваат смеат.

А Лукас Леива и Ласана диара???
Абе за жалење сме,ми се плаче у пм!

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
Е не знам за овие, нови шпекулации се или од порано? :D

Мене ми дое смешно бе за Тевез и Ван Перси, демек сами се понудиле. :angel:
А се спомнува и Марио Гомез за на клупа.
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.049
Поени од реакции
12.499
Завршен е за ИН трансфери, Теишеира е играч на Џиангсу Сунинг, Интер го бара на позајмица, договараат позајмица за 0 денари и платата да му ја плаќа неговиот клуб и чао пријатно. Кинезите немаат право да купуваат а да продаваат смеат.


Е не знам за овие, нови шпекулации се или од порано? :D

Мене ми дое смешно бе за Тевез и Ван Перси, демек сами се понудиле. :angel:
А се спомнува и Марио Гомез за на клупа.
Свежи од денеска

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Во одбрана дека ги имаме Самуел и Лусио од најдобрите денови, не се ни чепка.

Sent from my HUAWEI GRA-L09 using Tapatalk
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
А Лукас Леива и Ласана диара???
Абе за жалење сме,ми се плаче у пм!

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
Јувентус ги купува Пјанич,Пјаца,Бенатиа,Алвеш и Игуаин..ние ги земаме Банега,Еркин,Ансалди,Кандрева и веројатно некој куроглав од Пескара...NМА РАЗЛИКА
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Полека за Кандрева, сеуште се распрваат со Лотито за три лири разлика во цената. А јувенташите го пазарија Игуаин за три дена.

Sent from my HUAWEI GRA-L09 using Tapatalk
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.049
Поени од реакции
12.499
Ми искача на фб денешен тренинг на Интер.Ја отварам галеријата и :
Прва слика - Мело
Втора - Нагатомо
Трета - Сантон
Четврта - Анонимус
Петта - Паласио
КРАЈ!!!
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.092
Поени од реакции
16.290
Колку што знам во Кина е завршен веќе трансфер периодот, отпадна и позајмицата за Тешеира?!
Инаку со двете раце би потпишал за Тевез на 2год, но ова шпекулација излезе од Тутоспорт, тури му пепел нема ништо од ова. Они неможат да погодат шпекулација за Јуве, а камоли за Интер.
Искрено Тутоспорт 2 години ги годи скоро сите трансфери на Јуве и сите со кои не поврзале имало преговори барем некакви, сменато им е раковсдството, оваа година први не повразја со Пјанич, Бенатиа и Пјаца а и Игуаин.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom