Фан Клуб: Интер

Сезона 2023/2024


  • Вкупно гласачи
    58
  • Гласањето е завршено на .
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Овој Пјаца крило игра или у средина? Никад не сум го глеал.
Денеска прочитав дека e fatta, мада после демантирал, не дека многу многу ќе се прашува он ако Мамиќ одлучи да го шитне, само чудно ми е малце одеднаш договорен за 15 милиони.
Толку ли е добар? Кој друг освен Стекот се разбира, го гледал да каже збор два?
@TheTrooper ти беше за нив мислам. Певај. :D
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.095
Поени од реакции
16.291
Овој Пјаца крило игра или у средина? Никад не сум го глеал.
Денеска прочитав дека e fatta, мада после демантирал, не дека многу многу ќе се прашува он ако Мамиќ одлучи да го шитне, само чудно ми е малце одеднаш договорен за 15 милиони.
Толку ли е добар? Кој друг освен Стекот се разбира, го гледал да каже збор два?
@TheTrooper ти беше за нив мислам. Певај. :D
Одличен сега за сега фудбалер со одличен потенцијал, можи да игра на двете крилни позиции плус треквартиста и втор напаѓач :)
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.508
Поени од реакции
4.331
Првпат да се сложиме за нешто брад
Околу согласувањево.. во случајов јас размислувам ко тебе или ти ко мене?
Choose wisely![DOUBLEPOST=1467404254][/DOUBLEPOST]
Не сум знаел дека Џонтра размислува :cenzura:
Затоа и прв го нагласив, за да разбериш! :P:D
 
Последно уредено:

interlove

Die with memories not dreams
Член од
14 ноември 2014
Мислења
2.423
Поени од реакции
3.672
https://www.facebook.com/markopjacaofficial/posts/1049626968452129

Од 1200 коментари, 1000 се од Миланези кои буквално го молат да им се приклучи, добро бе мајката до толку ли се паднати ...

пс. Инаку Медел што кур ви е крив бе, еден од подобрите играчи ни беше лани, што очекувате вие од него, да изиграва Меси на теренот?
 
Член од
6 април 2014
Мислења
4.947
Поени од реакции
6.144
Икарди во Тотенхем за 45 милиони евра?

Што ќе им е Икарди кога го имат Кејн.
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Кур тражи Икарди у Тотенхем. :pos:
Пред некој ден наводно одбиле 50 од Атлетико, сеа прифатиле 45 од мртвиот Тотенхем, апсолутно.
Не мрда Икарди у никој случај.
 

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.094
Поени од реакции
9.015
Кур тражи Икарди у Тотенхем. :pos:
Пред некој ден наводно одбиле 50 од Атлетико, сеа прифатиле 45 од мртвиот Тотенхем, апсолутно.
Не мрда Икарди у никој случај.
Недопирлив е како Ковачиќ. :D
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.054
Поени од реакции
12.517
Добро бе имаат ли грам мозок со сила Муриљо да го тераат на сибир да игра?
Бре кретенски клуб у пм...

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Изгледа ништо од тоа, а реално и немаше логика да се трампа Муриљо за Гарај.
Нејќе овој да иде у Русија што е и логично, им рекол на нашиве дека трансфер доаѓа у обзир само ако стигне понуда од Премиер лига. Е сеа ако стигне јака понуда може и да се шитне па со дел од тие пари да се земе Гарај. Читав за овој околу 10 милиони евра би биле доволно, ја не би го шиткал Муриљо ама ако стигне понуда од 20 милиони нашиве сигурно ќе ја прифатат.

Тотенхем и Атлетико форсираат за Икарди, Тотенхем не постојат, Симеоне ти ако сакаш да го тренираш Икарди дојди у Интер и не кур замарај. :D
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Тотенхем моментално е каде каде подобар клуб и има поквалитетен тим од нашиот со повеќе амбиции..зошто не би отишол таму?..имаат пари,имаат млад тим кој е жеден за успех,Покетино му е тренер плус таму е Ламела ,Премиер лигата е подобра и поатрактивна лига од Сериа А,но некако не ми е логично баш таму да оди поради тоа што на неговата позиција веќе имаат докажан голгетер на иста возраст...изгледа медиумите си играат ашици.

Во Атлетико не верувам дека ќе оди покрај Гризман,Кореа,Вието и Торес....

Нека оди во Севиља,односно да се направи трампа со Гамеиро :D
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Тотенхем моментално е каде каде подобар клуб и има поквалитетен тим од нашиот со повеќе амбиции..зошто не би отишол таму?..имаат пари,имаат млад тим кој е жеден за успех,Покетино му е тренер плус таму е Ламела ,Премиер лигата е подобра и поатрактивна лига од Сериа А,но некако не ми е логично баш таму да оди поради тоа што на неговата позиција веќе имаат докажан голгетер на иста возраст...изгледа медиумите си играат ашици.

Во Атлетико не верувам дека ќе оди покрај Гризман,Кореа,Вието и Торес....

Нека оди во Севиља,односно да се направи трампа со Гамеиро :D
Со кој повеќе амбиции, пак имаат едно 4-5 екипи што се боље од нив, Тотенхем е чист просек од екипа и никако не може да се смета за напредок во кариера ако од Интер преминеш во Тотенхем. Икарди е капитен тука, тимот има нови ултра богати сопственици, што кур бара у Тотенхем, преку тасе ако се Покетино и Ламела таму, јаките ликови :D На страна тоа што си имаат шпиц играч они а и после фијаското што му се деси на ЕП не ми се верува дека многу екипи ќе се тепаат да го купат.

А во Атлетико можно е зашто да не, Симеоне неколку пати има изјавено дека потребен му е зицер напаѓач напред што ќе знае да искористи тоа што ќе му се понуди, во моментов секако дека е поквалитетен и покорисен од Вието и Торес. Ама нека си го купат они Игуаин и нека не кур замараат. :icon_mrgr:

Ако им се верува на весниците, лани наводно Икарди одбил преселба во Реал а летово веќе е одбиена една понуда од 50 мил од Атлетико а и таа на Тотенхем од 45 сигурно ќе биде одбиена, не е на продажба Икарди едино ако не истреска некој 70 милиони па да му ебам све. :D
Нека не кур си играат со Икарди, никад нема да најдат боље шпиц од него, нека ги шитнат Ханда и Брозгара и мрш.
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
@Џонтра Волта

Не ја претерувај сега за Тотенхем..не се баш просек екипа,Тотенхем е млад и полетен тим со добра основа и секако се учесници во ЛШ наредната сезона за разлика од нас...Плус топој пари се бидејќи се тим од Премиер лигата што се влеваат тешки приходи од Тв правата,спонзорите и секако фактот што имаат сопствен стадион..Тотенхем финансиски е пред Интер во секое поле и додајго фактот дека играат ЛШ можат комотно да го лапнат Икарди ако запнат..а јас и ти можиме до утре тука муабет да си правиме.

Иначе дека Икарди одбил преселба во Реал Мадрид нема грешка..Реал Мадрид ако запни можи да го доведи секој играч кој ќе посака(освен од Барселона) ама медиумите мора да тресат глупости за некој да ги прочита бидејќи нема да бидат интересни и ќе треба новинарите да останат без работа.
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
@Џонтра Волта

Не ја претерувај сега за Тотенхем..не се баш просек екипа,Тотенхем е млад и полетен тим со добра основа и секако се учесници во ЛШ наредната сезона за разлика од нас...Плус топој пари се бидејќи се тим од Премиер лигата што се влеваат тешки приходи од Тв правата,спонзорите и секако фактот што имаат сопствен стадион..Тотенхем финансиски е пред Интер во секое поле и додајго фактот дека играат ЛШ можат комотно да го лапнат Икарди ако запнат..а јас и ти можиме до утре тука муабет да си правиме.

Иначе дека Икарди одбил преселба во Реал Мадрид нема грешка..Реал Мадрид ако запни можи да го доведи секој играч кој ќе посака(освен од Барселона) ама медиумите мора да тресат глупости за некој да ги прочита бидејќи нема да бидат интересни и ќе треба новинарите да останат без работа.
Брат ок е све тоа што го збориш ама сепак е Тотенхем, сезонава се бореа за титула на 3 кола пред крај и пак завршија 3то место. Што ако играат ЛШ коа ќе испаднат у групи и следната сезоан пак нема да се пласираат. Тоа им е тоа, 2-3 пати у 10 години ќе успеат некако да се пласираат во ЛШ и толку. Никад не биле фактор и никад нема ни да бидат.
Не ми се верува ни Икарди да прифати трансфер таму поготово кога во Интер е капитен и главен играч. Ај да беше пред 2-3 сезони кога тимот немаше идеја што и како прави да, ама сега кога има нови богати сопственици не ми се верува на ваков трансфер.

Иначе имаше шпекулации за Икарди во Реал, или он или Ковачиќ, и не е ништо чудно ако го одбиеш Реал, секој втор малце попаметен играч со потенцијал би го одбил Реал моментално, зашто да дреме на клупа и после една сезона да биде откачен ако не продаде доволно дресови. :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom