Фан Клуб: Интер

Сезона 2023/2024


  • Вкупно гласачи
    58
  • Гласањето е завршено на .

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.055
Поени од реакции
12.530
Има шпекулации за Негредо. :гик:

Џони, донасај го Гамеиро све ти је опроштено. :D
На чие место ќе игра?Ако е место Икарди-категорично не!Средината е вечната болка,глеам пак ќе се бориме со медели и меловци...

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.537
Поени од реакции
14.670
се надевам дека 4-2-3-1 нема да ја игра повеќе манчини. сите голови ги примавме поради што беа експонирани штоперите и медел/мело/брозо/кондогбија беа излетани од игра
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
На чие место ќе игра?Ако е место Икарди-категорично не!Средината е вечната болка,глеам пак ќе се бориме со медели и меловци...

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
Ако збориш за Негредо тогаш уопште не ми се праи муабет кај ќе игра..... може само у Леванте да игра. :D
Ако збориш за Гамеиро ондак може да игра кога Икарди нема да може да игра или у пар со него.

Се заебавам ја со Џони за Гамеиро сеа, кога искачаат шпекулации за Негредовци и Солдадовци. :D
 
Член од
6 април 2014
Мислења
4.947
Поени од реакции
6.144
Еве Симеоне најавува заминување од Атлетико се надевам дека нашиве тиквари ќе се свестат ќе му удрат клоците на Манчини и ќе прегговарат со Симеоне.
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.010
Поени од реакции
1.122
Ако се исполнат најавите за новите засилувања мислам дека наредната сезона ке имаме многу посилен Интер, но и многу поконкурентна лига.

Очекувам значително а се засили Милан, пред се со Ибрахимович и Ковачич, Наполи и РОма да останат барем на ова ниво а можеби и Лацио да добие неколку квалитетни засилувања летово.

Банега, Кандрева, Туре, Еркин и ако заминат Муриљо и Ханданович да се доведат достојни замени. Тоа се од прилика засилувањата.

Аут: Сантон, Телеш, Жесус, Брозович, Љаич, Јоветич, Мело или Медел

Ранокиа и Додо јас би ги вратил од Самдорија, добри се за на клупа (знам дека повеќето нема да се сложите за Ранокиа но јас сеуште имам позитивно мислење за него).
 

interlove

Die with memories not dreams
Член од
14 ноември 2014
Мислења
2.424
Поени од реакции
3.678
@meazza добро е што не се прашуваш ти, бидејќи со вакво размислување ќе се бориме за опстанок ти гарантирам.

Ханда сезонава најмалце 10 бода ни спаси.
Мурило заедно со Миранда беа супер тандем, подобар заборај дека ќе најдеме овој период, јас во одбрана не би чепкал.

Еркин во ништо не е подобар од Телеш бидејќи сум прател Турска лига, и знам дека не го бива ни за кур. Кандрева е топ, но тешко дека ќе го земеме.

Банега има проблем со мозокот, но може да го биде.
Туре е веќе во подминати години, да беше 2-3 год помлад ќе беше супер засилување, но што се однесува до мене подобро он нека дојде него некој анонимус од бразил, или од Џенова.

Ранокија и Додо никако, поготово овој првиот, овој другиот е добар момак, но повеќе е повреден него спреман за игра.

Да се прашувам јас:
Aut: Нагатомо, Дамброзио, Сантон, Мело, Брозо, Паласио, Лјаиќ(бидејќи веќе е заврешена работа, не дека сакам да си оди).

Ин: Банега, Туре, Берарди(интерашот), Van der Wiel, Vrsaljko.
 
Последно уредено:
Член од
6 април 2014
Мислења
4.947
Поени од реакции
6.144
Koга тохир би ве прашал сите вас од фан клуб на интер (вклучувајќи ме и мене) сите знаеме што ќе му кажеме: Братче донеси ги најјаките играчи па да фураме без нервози. Ама пошто тој си има луге кои треба да мислат за таа работа а сите знаеме кој ги дава парите и Интер во колкав минус е тогаш признавам дека на човекот не му е ич лесно да ги задоволи сите наши очекувања воедно и Интер да не отиде во БАНКРОТ. Така да со продажба на 1-2 добри играчи никому ништо не е на штета.


Според тоа што го прочитав најпрво од тимот би заминал Брозович за кој Атлетико М. и Арсенал нудат по 25 -30 мил а Интер бара за него 35 ама мислам дека би го продале и за 30. А втор играч кој би заминал за добра сума останува да видиме во текот на летото.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.232
Поени од реакции
41.538
prvo mancini neka leta, posle ke praime muabet koj ke doe koj ne, zasto koj i da dojde, duri i da napravat tim po nas vkus, so mancini pak na Nisto ke ostanat na krajot, sezonava bea prvi do dekemvri, na kraj 4ti zavrsi bez sansa za LS, poveke od zasluzen otkaz treba da jade, nekadaren e i toa e toa.

Pred nekoj den ne bese viknat na timski sostanok, sea izjavava na Simeone, postoi prostor prijatno da bideme iznenadeni, ke vidime.
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.010
Поени од реакции
1.122
@meazza добро е што не се прашуваш ти, бидејќи со вакво размислување ќе се бориме за опстанок ти гарантирам.

.
Не се разбираме...

Не е ова мое мислење, само сумирам од тоа што е најавено преку медиумите, шпекулации и интервјуа на раководството на клубот.


Сепак би имале значителен напредок во однос на минатата сезона и со тие засилувања.

Реалноста е таква, мора да се почитува ФФП, а сепак да се најде начин да се засили клубот.

Голем дел од вас не го свакаат тој проблем, па накратко ке појаснам:
Со непочитување на финансискиот фер плеј значи дека ке следат санкции за клубот (финансиски казни и исфрлање од евро куповите).


Значи, ке се бараат слободни играчи, играчи на кој за кратко им истекува договорот, односно играчи кои не вредат многу на пазарот.

За да се вложи повеќе, ке мора да се продава, тоа е реалноста.


Кога сме кај таквите играчи, се прашувам зошто не тргнат по Џовинко. Во животна форма е, а не верувам дека би имал којзнае колку висока цена. Со заминување на Љаич и Јоветич би бил добра замена...

 

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.094
Поени од реакции
9.015
Само овие играчи би ги задржал Љајиќ, Јоветич, Икарди, Кондогбија, Ханданович, Миранда, Муриљо, Брозович и Медел за ротација. Бековите комплетно ремонт.

Уште не ми се верува со каква екипа прокоцка шанса за ЛШ Манчини. Не сме имале појак состав во задни 5 години tbfh.
 
D

Darko_ufo

Гостин
Што е работава овие ќе купувале 60% од Интер? Не сум читал многу многу, ајде некој поупатен нека објасни...


Сме го одбиле Grenier, офанзивец од Лион да дојде за без пари, не викам дека е некоја трагедија го одбиле и Арсенал и Тотнехем па најверојатно ќе оди во Миделсборо... Знаејќи какви малери сме ако дојдеше ќе излезеше Скелото а сега најверојатно ќе излезе новиот Марез. :D
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.055
Поени од реакции
12.530
Што е работава овие ќе купувале 60% од Интер? Не сум читал многу многу, ајде некој поупатен нека објасни...


Сме го одбиле Grenier, офанзивец од Лион да дојде за без пари, не викам дека е некоја трагедија го одбиле и Арсенал и Тотнехем па најверојатно ќе оди во Миделсборо... Знаејќи какви малери сме ако дојдеше ќе излезеше Скелото а сега најверојатно ќе излезе новиот Марез. :D
Најверојатно се потврдија моите сомнежи дека Тохир не е ни финансиски кадарен,ниту па голем љубител на фудбалот.Ако има бог да е вистина ова со кинезиве имаме изгледни шанси да го видиме стариот Интер кој сите го сакавме.Интер у кој на Бијабијани,Сакатомо,мело,медел и другарчињата најголем успех би им било да бидат водари или собирачи на топки на тренинзите

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom