Фан Клуб: Интер

Сезона 2023/2024


  • Вкупно гласачи
    58
  • Гласањето е завршено на .

interlove

Die with memories not dreams
Член од
14 ноември 2014
Мислења
2.419
Поени од реакции
3.642
Излегоа сега шпекулации дека Интер постигна договор со ЈоЈо, сега останува уште со арапите да се договори Аусулио...
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.216
Поени од реакции
41.336
Ја не верувавм дека Шек од Минхен и Милано ќе отиде у волкинг дед место ко Стоук ( мада искрено со фацата идеален е само за таму па ако видиш ), енормен чекор назад ќе е тоа во кариерата и само ако се залакоми за пари би идел у тој беден град, така да ја оставам големи шанси да ги одбие, ако стварно дале овие 17м евра а Интер прифатиле.
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
ne e bas thumbs up zasto i klupata e mnogu bitna a vaka na klupa ke se ostane samo so Palasio za napadot, podobro e shakiri da ostane a da dojde jovetic plus Salah koj bi go preferiral pred kvardado mada i ovoj vtoriov nema da e losa opcija ali on e poveke krilo a klasicni krila vo Inter znaeme kolku uspevaat.

Ne se znae ni Mancini sto formacija ke forsira, dali 4312, ili nekoja druga, a vo momentov ima kadar idealen za taa, duri i vo istata mozat da se vmetnat i shakiri i salah, kvardado ne, osven ko ofanziven desen bek ko sto igrase na vremeto u lecce i edno vreme u fiorentina.
И ја не го сакам Куадрадо, многу ми е едносмерна улица, исто ко Шакири, лесно предвидливи играчи.
Од друга страна Салах и Јојо се поуниверзални од нив, можат и на крило и на 10ка и у шпиц во формација со 2 напаѓачи.
Баш таков тип на напаѓач му треба и на Манчини пошто најверојатно ќе се игра 4312 формација или 433/4231 со 3 напаѓачи а не крила како Куадрадо.
Ама па и овој шушумигава на моменти и кај Монтела играше у напад со Гомез у 352. :toe:
 

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.093
Поени од реакции
9.009
Било кој да дојде од тројцата ќе не засили.
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Ја не верувавм дека Шек од Минхен и Милано ќе отиде у волкинг дед место ко Стоук ( мада искрено со фацата идеален е само за таму па ако видиш ), енормен чекор назад ќе е тоа во кариерата и само ако се залакоми за пари би идел у тој беден град, така да ја оставам големи шанси да ги одбие, ако стварно дале овие 17м евра а Интер прифатиле.
Јас прочитав дека Интер прифатиле,ама Шаќири не прифатил да оди во Стоук или не е баш наклонет кон тоа...

Рака на срце имаше прилики но мислам дека му недостасува константноста за да биде играч на највисоко ниво.Можеби и притисокот од играње во големи клубови си го направи своето,можеби подобро би се снашол во средина без тој притисок.

Има потенцијал несомнено ама му недостасува константност и треба уште да напредува.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.216
Поени од реакции
41.336
Шаќири е борец, таков тип на фудбалер кој под дифолт секогаш се остава на терен и затоа и сакам да остане иако не покјажа којзнае што до сега, ама па дојде во раштиман оркестар кој едвај чекаше сезоната да заврши ...

Поседува голем квалитет, физички одлично котира, со добро менторство од тренерот може премногу да понуди, не е суперстар тоа секако ама може и те како да биде корисен било каде, нешто налик на Ди Марија во Реал пред 2 години, играч од сенка, а таквите во многу наврати на крајот се испоставуваат ко круцијални и у секој тим злато вредат.
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Шачко експресно го одбил Стоук,сакал да остане во Интер.

За некој саат состано на релација Квадрадо-Интер.Јас би поише за Салах,страва играч е веќе тој,а има и огромен простор за напредок,има да гази во иднина
 

pacienat

Лабав надуен
Член од
7 септември 2010
Мислења
524
Поени од реакции
718
Било кој да дојде од тројцата ќе не засили.
И јас одам цело време со таа теза, БИЛО КОЈ, пошто реално не сме навикнати да не поврзуваат наеднаш со толку звучни имиња, не памтам кога Интер вака агресивно се понашал на било кое меркато, а богами последните 2 недели не отепаја, да ти е ќеф да читаш.. :)
 

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.093
Поени од реакции
9.009
И јас одам цело време со таа теза, БИЛО КОЈ, пошто реално не сме навикнати да не поврзуваат наеднаш со толку звучни имиња, не памтам кога Интер вака агресивно се понашал на било кое меркато, а богами последните 2 недели не отепаја, да ти е ќеф да читаш.. :)
Па сфатија дека за да направат пари треба да фрлат пари. Кој ќе купи дрес од Кузманович? Или кој ќе иде на стадион да го гледа Оби како се дрибла сам?

Треба да се земе ѕвезда, па колку и да е неразумна цената добро е за маркетинг и бренд билдинг. Види само колку копиљаци сега што почнуваат да гледаат фудбал навиваат за Барса ради Меси (не дека Барса не си газат, ама друга ми е поентата).
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.052
Поени од реакции
12.510
Па сфатија дека за да направат пари треба да фрлат пари. Кој ќе купи дрес од Кузманович? Или кој ќе иде на стадион да го гледа Оби како се дрибла сам?

Треба да се земе ѕвезда, па колку и да е неразумна цената добро е за маркетинг и бренд билдинг. Види само колку копиљаци сега што почнуваат да гледаат фудбал навиваат за Барса ради Меси (не дека Барса не си газат, ама друга ми е поентата).
Jas ova od pred 2 godini go zboram,ama glup me praea nekoi likovi tuka.Mislea so zdravko,mvila i jonatan deka moze ekipa da napravis!Moze ama za 10 mesto i razocarani fanovi...
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Оби во Торино за 2.5 милиони.
Браво,за ѓубрето добиваме и по некоја пара,не е без ништо.

Алварез е откупен од Сандерленд за 10.5 милиони,свиткале опаш препотентните енглези.

Јојо и Салах уште и на коњ сме за новата сезона,сериозен тим на кој ако му се склопат коцките и повредите ги одминат играчите,ако Јојо се повампири и одигра како во Виола,ако Икарди се распука пак и ако одбраната биде стабилизирана,јас очекувам и борба за скудетото,зошто да не.

А и да,Манчини да има огромни муда и да не биде пиче со составот и формацијата,да не чува резултат и да игра мушки.
 

interlove

Die with memories not dreams
Член од
14 ноември 2014
Мислења
2.419
Поени од реакции
3.642
Алварез е откупен од Сандерленд за 10.5 милиони,свиткале опаш препотентните енглези.
Алварез не е откупен од Сандерленд, освен тоа денеска е избришан од листата на играчи на официјалната веб страница, само што видов и проверив... Англискиот клуб сеуште нема исплатено ниту 1 евро на Интер, а и нема намера како што изгледа.
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Комедијанти се Сандерленд, мислам дека џабе трошкови за суд ќе плаќаат +, али не се знае кој каде има подмачкано :) иначе смешно е ова.


Него дајте ЈОЈО да го зееме да не го убијам Џонтра!
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Алварез не е откупен од Сандерленд, освен тоа денеска е избришан од листата на играчи на официјалната веб страница, само што видов и проверив... Англискиот клуб сеуште нема исплатено ниту 1 евро на Интер, а и нема намера како што изгледа.
не знам каде прочитав дека Сандерленд ги исплатиле парите,можеби во брзање сум прочитал погрешно.Мање битно тоа,Интер за на суд им несоборлив доказ,а тоа е договорот кој го обврзува Сандерленд да ги исплати парите ако Рики одигра мислам дека беа 11 утакмици и Сандерленд избори опстанок,така нешто беше
 

Kajgana Shop

На врв Bottom