Фан Клуб: Интер

Сезона 2023/2024


  • Вкупно гласачи
    58
  • Гласањето е завршено на .
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.289
Поени од реакции
15.490
Играше Мертенс, али заедно со Каљехон некако како да не се снајдоа најдобро во Серија А од тоа што ги гледав...

Добар играч е Мертенс, али ситен е и нема многу сила во дуели, иако знае да нанижи 2-3ца некогаш... Сепак добро би било да го имаме....
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
После Имбула, ТЈаго Мота и Фелипе Мело сериозна шпекулација за Марио Суарез од Атлетико. 10че бара Атлети, ајде Дон Аусилио рокни една двогодишна позајмица за 1 милион и можност за откуп за 6.5
:cool:
 
Член од
9 август 2011
Мислења
422
Поени од реакции
1.138
Уште боља шпекулација е шо после Имбула се свртеле кон Алан пак :drk:
 

Schtrawzenigger

and the Baltic Fleet
Член од
9 јули 2013
Мислења
668
Поени од реакции
2.297
Каков Марио, каки пичке лепе материне, Алан бе алоооооооо Аланннннннн!
 

Schtrawzenigger

and the Baltic Fleet
Член од
9 јули 2013
Мислења
668
Поени од реакции
2.297
Каков Филип, све да му ебам!
Дечко, ја да продужев професионално да се занимавам со фудбал, сеа у Интер ќе играв, одма до Кова, немаше 3та лига север да ми биде врвот у кариерата!
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Најдобро по Алан овој пат решително да се тргне,ако го испуштиме пак,верувам дека нема да не смисли и да помисли да потпише.

Каков среден ред ќе биде тоа Кова,Кондобија и Алан,леле мајко
 

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.089
Поени од реакции
9.000
Јоветич се повредил при потпишување на договор со Интер.
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Шаќирот у Стоук? Ако успее Манчини да ги земе Мертенс и Јојо ќе биде закон! Уште измените данаучи да ги прави и тоа е тоа :D
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Па Јојо наводно се согласил да дојде прек неговиот агент,останува уште гнасните арапи да ги среди Аусилио.

а и Наполи прифатиле трампа и нешто кеш за Мертенс,ние им го даваме Исус...малку бед.
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.010
Поени од реакции
1.122
Не е лош Мертенс, ако се земе плус и Јоветич или Гвадрадо.

Не знам колку има вистина за Шакири во Стоук, ама ако тоа значи останување на Ковачич а од друга страна продолжат со ветените засилувања немам ништо против.

Јувентус, Милан па Интер... досега најмногу инвестирале на трансфер пазарот. И рома во скоро ке се приклучи

Засега ова е официјално кај нас:
Кондогбиа 30, Шакири 15, Мурило 8, Миранда 3, Монтоја 1 = 57

Продадени: Алварез 11, Бонацоли 7, Мбаје 3,5, Данкан 3, Кузнамович 2 = 26,5
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Па и нека си иде за 17 милиони што кур. Ќе си ги вратиме парите што ги дадовме за него. И така ништо не игра а сите овие напаѓачи со кои се поврзуваме се боље од него.
Не би ми сметало да остане и да покаже што знае али јебига, ако негово заминување значи носење на Јоветиќ и Квадрадо/Салах ондак тамбс ап.
 

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.146
Поени од реакции
40.867
ne e bas thumbs up zasto i klupata e mnogu bitna a vaka na klupa ke se ostane samo so Palasio za napadot, podobro e shakiri da ostane a da dojde jovetic plus Salah koj bi go preferiral pred kvardado mada i ovoj vtoriov nema da e losa opcija ali on e poveke krilo a klasicni krila vo Inter znaeme kolku uspevaat.

Ne se znae ni Mancini sto formacija ke forsira, dali 4312, ili nekoja druga, a vo momentov ima kadar idealen za taa, duri i vo istata mozat da se vmetnat i shakiri i salah, kvardado ne, osven ko ofanziven desen bek ko sto igrase na vremeto u lecce i edno vreme u fiorentina.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
гдс денес излегоа со наслов дека Манчини дал зелено светло за Јоветич и дека го преферира ко партнер за Икарди напред, а и замена, со оглед дека Јо-Јо две до три позиции може да покрие во нападот, денес неговиот агент е во Милано и фкинтерњуз од нивни извори излегоа со инфо дека го преферира Интер.
.
Лопови.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: Syn

Cuore |nter

inter4life
Член од
14 јануари 2010
Мислења
504
Поени од реакции
140
Mene mnogu poveke me zagrizuva da ne im stane navika slucajov so Sakiri 'lapaj na pozajmica i sitkaj posle koa ke treba da platis'

Ne ja esapi mnogu klupata godinava, pari od LS nema, samo Calcio igrame taka sto skockano prvo timce so par zameni ke brka rabota
 

Kajgana Shop

На врв Bottom