Фан Клуб: Интер

Сезона 2023/2024


  • Вкупно гласачи
    58
  • Гласањето е завршено на .
Член од
25 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
6.358
АС пишува дека Серхи Дардер во Интер е речиси договорено (11М)
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
АС пишува дека Серхи Дардер во Интер е речиси договорено (11М)
Шо играч е овај од прилика?..кој се неговите предности и недостатоци?..ме мрзи да отворам википедија и да гледам јутуб клипчиња
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
АС пишува дека Серхи Дардер во Интер е речиси договорено (11М)
Да да, и италијанските весници истото го пренесоа.
Излезе и шпекулација дека Валенсија е повторно заинтересирана за Гуарин.
Ај носете го побрзо, боље он него Ковачиќ да ни летне. :D
 

|И.И|

говно интерашко
Член од
24 јуни 2008
Мислења
5.560
Поени од реакции
6.673
Језда сезонава е отидена како невиност на екскурзија ама вечер меракот ке ми го напраат ако ги поразиме јувенташиве. После добрите резултати сигурен сум дека моралот им е хај и очекувам Шакири конечно да стартуе утакмица, исто е добра шанса да докаже дека заслужуе повеке минутажа.

Икарди им е новиот Круз и ги пуни на редовна база така да од него очекуем да се запише у листа на стрелци единствено нешто што треба да се пазиме од нашава одбрана и дека Ранокија нема да прави егзибиции како што очекуем.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Да да, и италијанските весници истото го пренесоа.
Излезе и шпекулација дека Валенсија е повторно заинтересирана за Гуарин.
Ај носете го побрзо, боље он него Ковачиќ да ни летне. :D
Да не бидат и двајцата... :D
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.010
Поени од реакции
1.122
Можен состав за вечер според sky:

-----------Ханданович--------------
Дамбросио-Видич-Ранокиа-ЈЈ
Ковачич-----Медел---Брозович
----------Шакири
---Паласио---Икарди


Ке бидеме без Ернанес и Гуарин, можеби најважните играчи сезонава. Брозович и Шакири треба да ги заменат, па еве шанса да се докажат, посебно ова важи за Шакири...
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Да не бидат и двајцата... :D
Нема Ковачиќ да си иде, изјави Манчини дека најдобрите нема да ги продаваме. Е сеа ако излаже и ако го шитне има да му ебам тоа пајажината на глава што ја носи.
 
Член од
10 август 2011
Мислења
1.930
Поени од реакции
7.811
Добар фудбал играме за сега. Штета што не ги искористија зицерите, а ги имаше неколку.
Пресингот после губење на топка е одличен, изнесувањето на топка под притисок исто. Прв пат од кога го гледам Интер со Манчини можам да го кажам тоа. Нормално тука веројатно има удел и фактот што Јуве не игра со прв тим и што пола тим изглеа како порадо би биле на кафе во моментов, али без разлика, фудбалот што го играме е добар.

Пенал мислам дека немаше, ама Јувентус е во прашање, така да очекувавме таква одлука во некој период од натпреварот. Затоа, требаше да се искористи некоја од шансите во прво.
Сепак, топката на Медел беше многу глупа, иако најтажното во целата ситуација е што видовме Матри да претрчува дефанзивец.
Тоа, Јуве педери!!!
 
Член од
25 ноември 2007
Мислења
277
Поени од реакции
193
кој сељак од тренер е Манчини алал нека му е.... играчите дупка, до кога ке игра Паласио? па клајго таму Пушкаш нека гини на терен...јувентус дојдени за курташак формално колку да се одржи утакмицата, Интер незаинтересирани 0 се скапаја вртење околу голот...Ковачич се жалеше дека Мацари барал да игра од него дефанзивно ете му шанса да игра како офанзивен играч кај Манчини ја скапа назад врајќање во дуел не знај да влези, Брозович јес да е тркач али само тркач ништо друго...се испотепаја кој да го чува Погба и нормално нагатомо и хуан не знат да избијат една топка...ептен фуш гол примат дури и се чудеше дека влезе мората...па ич нека не влегват во европа со години дур не го средат тимот дупли нервози само...еден напајгачки тандем не знат да напрат со Икарди, и ако се вади мачини дека шакири не е физички подготвен нека си оди уште сега и онака реал е заинтересиран, поарно некој лаик тренер (јас увек ке бидам за Леонардо барем играчите го сакаја) да земат барем ке го учат ке му кажват на грешките отколку некој его без веза тренер ко мацари и манчини
 

DonRistovski

Peace Disturber
Член од
1 септември 2009
Мислења
3.432
Поени од реакции
4.025
Да ве ебам у тоа кучињата умрети. Се пушта ли Нагатомо во игра да му а ебам таа ж'тата фаца помочана додека се мочал на ветерот.
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Све ова треба на клоци да се издига.
Абе Хандановиќ мамичето да ти го наебам намќорско ја на тебе бе ретардиран еден копиле глупаво падавичарсо малоумничко словенечко.
Иди еби си мајката у пичка таму бе стоко една покварена бе животот ми го скрати за 50 години од нервоза глава ме боли бе.
Да ви ебам мајката у пичка на сите до еден таму у клуб што сте.
 
Член од
10 август 2011
Мислења
1.930
Поени од реакции
7.811
Кој беше планот со Нагатомо - Шаќири измената? :pos:
Мислам сериозно, типов е непоправлив. Како да има потреба да направи глупост во секоја утакмица.
Како и да е, подобри бевме натпрваров и го изгубивме на многу глуп начин. Јуве беа срање, ни изгледаа како нешто посебно мотивирани, ама тоа не не спречи скоро сами да си бутнеме два гола.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.234
Поени од реакции
41.545
И добро што не победија, иако може и беа оштетени со голот на Броз, не е битно, вака бар сеуште верувам дека ќе постојат изгледни шанси Манчини да си оди, со играње во ЛЕ сигурно останува, вака не е сигурно ...

Налед и тоа играње во ЛЕ кога Манчини е тотален fail во такви натпреварувања, поготово во нокаут фазите.
 
Член од
10 август 2011
Мислења
1.930
Поени од реакции
7.811
Све ова треба на клоци да се издига.
Абе Хандановиќ мамичето да ти го наебам намќорско ја на тебе бе ретардиран еден копиле глупаво падавичарсо малоумничко словенечко.
Иди еби си мајката у пичка таму бе стоко една покварена бе животот ми го скрати за 50 години од нервоза глава ме боли бе.
Да ви ебам мајката у пичка на сите до еден таму у клуб што сте.
Pure art
 

Kajgana Shop

На врв Bottom