Фан Клуб: Интер

Сезона 2023/2024


  • Вкупно гласачи
    58
  • Гласањето е завршено на .

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.098
Поени од реакции
16.298
Имаше најави за казни во Италија уште пред зимскиот трансфер период за Интер. После тоа излегоа гласини дека го враќаат Ослвадо поради истото демек не знам дали плата или имало некоја клауза за давање на некој милион. Како и да е дури и да ве казнат имате право на жалба и се додека жалбата е во тек во ЕУ судовите одат на оваа правна основа ' Невин сте се дури не се докажи спротивното/ пресуди спротивното' затоа Барса купуваше играчи ова лето дека им течеше жалбата а додека ова е веќе суспендирана.

За Рома не ме ни чди едно чудо пари потрошија, иначе и позајмиците со право на откуп ги сметаат како дел од трансфери иако не се откупени играчи зошто како не знам >..
 

interlove

Die with memories not dreams
Член од
14 ноември 2014
Мислења
2.425
Поени од реакции
3.679
Интер сигурно ќе биде казнет парично, но едно неможам да сватам од ФФП-то(УЕФА). Го казнуваш клубот бидејќи работи во загуба па уште и парично, значи ова ФФП е исмислено да ги закопат клубовите кои веќе работат со загуби. Пичка им материна, го донесоа ФФП-то за клубови како Сити, ПСЖ, Челзи, сеа Интер и Италијаските клубови ќе го јадат немиен, а оние милјардери пак ќе спасат гз, како и секогаш.


За Рома се зборува дека најверојатно нема да биде казнета.
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.055
Поени од реакции
12.533
Го прибираме ѓубрето (сем Шакири) од големите клубови и пак сме казнети ради смрденото ФФп :tapp:,а некој прави трансфери од 50 милиони еура па нагоре
Да не знае човек дали да плаче или да се смее...
 

Cuore |nter

inter4life
Член од
14 јануари 2010
Мислења
504
Поени од реакции
140
Нашите трансфери не се по 50мил ама и пријодите не се ни пола од 450те милиони на Реал, Барса и Јунајтед
 
Член од
9 август 2011
Мислења
423
Поени од реакции
1.138
А што е најтрагично Морати беше меѓу погласните поддржувачи да се воведе правилово.
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Јакото е што Италијанците иако го гледаат како многу надежен и го сметаат за моментално најдобра голманска надеж освен Леали викаат дека не се уверени дека ќе го стигни нивото на Буфон, Зоф итн итн. И то ова ми го кажуваше другарче интериста од Италија :)
Реално никој никад нема да може да го достигне нивото на Џиџи уште помалку па Леали.... не заебавај каков црн Леали, па Перин и Барди се светлосни години пред вашиов особено првиов.
И оној у Бреша што брани, позајмен од Наполи ми е малце потценет голман што се однесува на младите надежи.


Ханда одма би го шитнал ако дојде ред да се бира помеѓу него, Кова и Икарди.
Перин е многу јак голман остајте овие што се смешкаат, се смешкаат и за Медел ама . . .
Малце ми е криво за Барди, како да го одјебуваат со ваквите шпекулации за носење на голман на негова возраст ама реално Перин е многу пред него моментално.
Не знам зашто го седнаа на клупа у Киево, добро бранеше на почетокот а сега дреме на клупа на сметка на фосилот Бизари.
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.010
Поени од реакции
1.122
Ако мора некој да се жртвува не е лошо тоа да биде Ханданович. Рејна би бил добра замена, со Карицо и тој младиот голман што го имавме ен знам кај е на позајмица може да се истурка сезоната.

Икарди моментално е незаменлив, Ковачич е играч со најголем потенцијал во тимот а Гуарин полека но сигурно станува лиден на екипата...


Другите не вредат...


Ама реалноста е сосема поинаква, најверојатно Икарди ке биде продаден, а се споменува и сума од 40 милиони. Само да се надеваме дека ке бидат добро инвестирани.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.157
Поени од реакции
107.587
Не знам од кај ви се информацииве за Икарди, врска нема дека ќе си оди.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.098
Поени од реакции
16.298
Реално никој никад нема да може да го достигне нивото на Џиџи уште помалку па Леали.... не заебавај каков црн Леали, па Перин и Барди се светлосни години пред вашиов особено првиов.
И оној у Бреша што брани, позајмен од Наполи ми е малце потценет голман што се однесува на младите надежи.


Ханда одма би го шитнал ако дојде ред да се бира помеѓу него, Кова и Икарди.
Перин е многу јак голман остајте овие што се смешкаат, се смешкаат и за Медел ама . . .
Малце ми е криво за Барди, како да го одјебуваат со ваквите шпекулации за носење на голман на негова возраст ама реално Перин е многу пред него моментално.
Не знам зашто го седнаа на клупа у Киево, добро бранеше на почетокот а сега дреме на клупа на сметка на фосилот Бизари.
Фала богу и јас истото го мислам за Леали не леб не фурни цели држави треба да јади шо се вели за да го стигни.
Перин е моментално најдобар голман т.е. се смета а најдобар млад голман поради тоа што искрено нема конкуренција во Италија моментално. Мислам забележете од Толдо, Перуци, Буфон, Дида, Фреј,Паљука тоа беа голмани и конкуренција.

Според мене Ханда не е во иста класа со Цезар ( иако кинеше зелени некогаш сите знаеме дека беше одличен голман кога беше на врвот на кариерата), Паљука , Зенга туку нешто поблиску до Толдо.[DOUBLEPOST=1425502093][/DOUBLEPOST]btw штотуку Калчомеркато го споделија ова

 
Последно уредено:
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.290
Поени од реакции
15.508
Ако мора некој да се жртвува не е лошо тоа да биде Ханданович. Рејна би бил добра замена, со Карицо и тој младиот голман што го имавме ен знам кај е на позајмица може да се истурка сезоната.

Икарди моментално е незаменлив, Ковачич е играч со најголем потенцијал во тимот а Гуарин полека но сигурно станува лиден на екипата...


Другите не вредат...


Ама реалноста е сосема поинаква, најверојатно Икарди ке биде продаден, а се споменува и сума од 40 милиони. Само да се надеваме дека ке бидат добро инвестирани.
Реина? :boksix:

:)
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.010
Поени од реакции
1.122
Ако може да се семат 20 милиони за Ханданович а Реина како бесплатно решение и не е така лош избор :)

Денес има шпекулации и за размена Лавеци - Ернанес.


И еве го планот за спас :)


Make a great summer market despite the sword of Damocles of the financial fair play can you? According to the BBC, yes.
ASSIGNMENTS:


Handanovic 12 million

Icardi 40 million

Kuzmanovic 4 million

Nagatomo 4 million

Vidic 1 million

Hernanes 13 million

Palacio 6 million



PURCHASES

Babacar 13 million

Darmian 20 million

Toulalan 0 million

Gignac 0 million

Perin 16 million

Lavezzi 15 million

Toure 16 million
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.537
Поени од реакции
14.670
Зар има некој шо ќе плати 40 мил. За икарди?
 

|И.И|

говно интерашко
Член од
24 јуни 2008
Мислења
5.560
Поени од реакции
6.673
Зар има некој шо ќе плати 40 мил. За икарди?
Нека продужи да пуни ке видиш како има некој да плати, само да не напраи салто мортале и да отиде у англија. Ке биде Јоветич нумеро дуе, мада што се тиче мене ја не би Ханда и Икарди. Али ако е нож до коска со ферплејов ондак моли бога да најдат асални замени за нив.
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.055
Поени од реакции
12.533
So dve race bi potpisal kovacic da go prodademe mesto ikardi!Kolku i da e mentush,Ikardi na teren e vistinski pro i doprva ima da puni mrezi
 

Kajgana Shop

На врв Bottom