Фан Клуб: Интер

Сезона 2023/2024


  • Вкупно гласачи
    58
  • Гласањето е завршено на .

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Со Наполи уште одсега 1 и т1 ќе ја изиграм..ако излези идиотот со Кампањаро тогаш 3-4 парчиња не ни бегаат
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.497
Поени од реакции
4.324
Од голман за голман ли? ма даај...
Disagree!
 
Член од
4 мај 2009
Мислења
2.173
Поени од реакции
1.372
Голман е најмал проблем во овој тим, слободно нека го продадат, стварно брани ептен добро и многу пати не има извадено, ама некогаш прави почетнички грешки што не е дозволено за класа голман.
Има полно голмани, ќе се најде достојна замена.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.094
Поени од реакции
16.291
Јакото е што Италијанците иако го гледаат како многу надежен и го сметаат за моментално најдобра голманска надеж освен Леали викаат дека не се уверени дека ќе го стигни нивото на Буфон, Зоф итн итн. И то ова ми го кажуваше другарче интериста од Италија :)
 

interlove

Die with memories not dreams
Член од
14 ноември 2014
Мислења
2.419
Поени од реакции
3.642
Ханда >>>>> Перин

За мене Ханда е еден од најдобри 5 голмани на светот, незнам што ви е на вас.
Со фиорентина виновникот треба да го лоцираме на друго место, а не само кај Ханда(иако и он беше малку крив за голот), на крај на краиштата дај кажете ми еден голман кој не прави киксови од време на време.

пс. Ако би се прашувал јас во Интер, овие би биле недопирливи играчи за тимот: Ханда, Ковачиќ, Икарди, Шаќири, Хесус.
 

Vandal

CURVA NORD
Член од
12 август 2012
Мислења
1.046
Поени од реакции
1.095
Јакото е што Италијанците иако го гледаат како многу надежен и го сметаат за моментално најдобра голманска надеж освен Леали викаат дека не се уверени дека ќе го стигни нивото на Буфон, Зоф итн итн. И то ова ми го кажуваше другарче интериста од Италија :)
Кога више влагаш у туѓа куќа мора да почитуваш интерпукциски знаци а посебно за ваков Свет збор :icon_lol::icon_lol:
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.094
Поени од реакции
16.291
Кога више влагаш у туѓа куќа мора да почитуваш интерпукциски знаци а посебно за ваков Свет збор :icon_lol::icon_lol:
О ти славен голем Италијански гиганту кои ги наполни срцата на навивачите од Италија во 2010, ти кои го просветли патот на Италијанскиот фудбал, ти кој години претставуваше светло кое неуморно зрачи над овај полуостров, ти кој си FC Honor and Grace, ти клубу кој не знаеш за местени натпревари и прљави игри ( за разлика од Јувентус) се извинувам што го изоставив големото буквиче на почетокот на именката на твоите свети навивачи, прости ми за сите мои гревови и годините во кои живеев во заблуда како навивач на Јувентус. Подари ми мир и спокој. Амин

:D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom