Фан Клуб: Интер

Сезона 2023/2024


  • Вкупно гласачи
    58
  • Гласањето е завршено на .
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Најверојатно у Бари ќе иде. :facepalm:
А ние сеуште неаме шпиц а Касано е доктор за сите у екипава, мамицата да му ја ебам ја на зажаренкото Мацари и неговата желба Белфодил и Бранка копилето што ја напраи зделкава, Касано плус пари за Белфодил. :sick:
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.095
Поени од реакции
16.291
Добил понуда од Бари и од клубови од Блискиот Исток.
Да ама рече ќе одам во Арабија или МЛС ( место кое многу сакал да оди) само кога ќе сум 40. И изјави дека сака да се врати во Сампдориа ама Михајлович го неќи ништо живо.... Марота го сака многу и Касано многу го поштова го гледал како татко ама се надевам дека нема да заврши кај нас иако ни фали играч како него зад напаѓачите.
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.010
Поени од реакции
1.122
Ако игра Манчини со ваква формација мора да купи уште 2 крила! Само со Шакири ништо не правиме. Подолски не е крило а Паласио е потрошен материјал.


Диара најверојатно доаѓа и некој Родолфо одбрабмен играч од Гремио.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.095
Поени од реакции
16.291
Ако игра Манчини со ваква формација мора да купи уште 2 крила! Само со Шакири ништо не правиме. Подолски не е крило а Паласио е потрошен материјал.


Диара најверојатно доаѓа и некој Родолфо одбрабмен играч од Гремио.
Едно време најголемата надеж на Бразилскиот фудбал, го викаја новиот Лусио беше во напредни преговори со нас и со Рома едно време.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.095
Поени од реакции
16.291
Momci, mislenja za nasevo novo logo



sekoja kritika e dobredojdena :)
t.e. ova e samo predlog, uste nisto ne e usvoeno
Не сум Интераш извини вака што се мешам ама намалија нијансата на плаво кај МКД знаменцето не дека вака не е одлично ама веќе кога означува фаној од МКДбар на PS можиш лесно да го смениш
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.216
Поени од реакции
41.344
Не сум Интераш извини вака што се мешам ама намалија нијансата на плаво кај МКД знаменцето не дека вака не е одлично ама веќе кога означува фаној од МКДбар на PS можиш лесно да го смениш
drug go pravi ja samo go postaviv tuka.
crveno vo nikoj slucaj ne doaga za znameto zasto ednostavno ne odi i deluva loso, a i ne sme jedini u svetov sto plavoto go tavaat kaj znameto vo slucaj da ima moznost za takva improvizacija ...

nego ti si fan na juve, koj te ebe. :tvg:
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.095
Поени од реакции
16.291
drug go pravi ja samo go postaviv tuka.
crveno vo nikoj slucaj ne doaga za znameto zasto ednostavno ne odi i deluva loso, a i ne sme jedini u svetov sto plavoto go tavaat kaj znameto vo slucaj da ima moznost za takva improvizacija ...

nego ti si fan na juve, koj te ebe. :tvg:
Женска ми ^_^

Не мислев црвено туку да се намали малце нијансата на плаво на PS тој што го прави ќе разбери :)
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.216
Поени од реакции
41.344
аждајата бе од 2010, тоа гуштерот на дрес што беше

 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
И какво значење има аждајата у историјата на Интер?
Озбилно прашувам пошто знам дека Кобра е наш симбол.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.216
Поени од реакции
41.344
И какво значење има аждајата у историјата на Интер?
Озбилно прашувам пошто знам дека Кобра е наш симбол.
znaci papak, zmijata, ili toa il biscione ko sto go vikaat talijanive ti e simbol na Milano, a izgleda vaka



I uste edna fotka od CN

 
Член од
4 мај 2009
Мислења
2.173
Поени од реакции
1.372






:pos::pos:

Inter's 7-0 win in the reverse fixture is the biggest home win of this campaign.

Sassuolo have conceded 15 goals in three previous meetings against Inter in Serie A, more than against any other opponent.

Inter are the only side against which Sassuolo is yet to score in Serie A.

Sassuolo have both scored and conceded goals in each of their last eight league games.

Sassuolo are unbeaten in their last six home games (W2, D4).

Inter on the other hand have won only one of their last six games on the road (D3, L2).

Inter have collected only 1.1 point per game under RM, while they had taken 1.5 per game under WM this campaign.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom