Фан Клуб: Интер

Сезона 2023/2024


  • Вкупно гласачи
    58
  • Гласањето е завршено на .
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Ovie tepaat, mislish LSH se igra.:eek:
Ароганти копилиња. Ај сакај ги после..
Го гледавте прво полувреме или не? Вашиве играа ко да е ЛШ, со што само им створија нервоза на играчиве на Реал. Прво полувреме нозе кршеа, второ полувреме Додо плаче што го удре Карвахал. Не дека го оправдуем Дани, ама дај не филозофирајте дека играчиве од Реал ја направија целава тензија.
 

Massimo Moratti

engin90
Член од
4 мај 2008
Мислења
1.341
Поени од реакции
156
Мора да се пофали Мацари за психичката и поготово за физичката спремност на играчите . Светлите точки на утакмицава се Видич и Додо и секако откритието на векот Џони ( Иниеста) :pos:
 

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.094
Поени од реакции
9.015
И Крин беше супер!
 
Член од
25 ноември 2007
Мислења
277
Поени од реакции
193
Карицо!!
ПОБЕДА ! хах
 
Последно уредено:
R

Rigel Kent

Гостин
Карицо голманиште :D

Жесус КАПИТЕН (y)

Морам да го пофалам и Д' Амброзио одигра добар натпревар , а кога во тимот ќе бидат Ковачиќ и Гуарин подруг тим ќе биде тоа. Напаѓач очајно фали .
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.010
Поени од реакции
1.122
Одбраната на ниво, Додо и Џонатан па и Дамбросио одлични, Кузманович дупка, Оби веќе не е ни за во Ливорно, Икарди и Бота солидни, кога би имало кој да им дава топки ке покажеа мн повеќе.

М Вила требаше да игра од старт но и за 30 мин покажа дека има квалитет.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.157
Поени од реакции
107.586
Има некого што не го фати серка од утакмицава? Поглупа утакмица немам гледано у животот, како прво на нива се играше, а како второ катастрофален фудбал играа и двете екипи. Тука не треба да се бира кој беше подобар него кој беше полош и поужасен.

Додо е интересно типче, ќе биде добар трансфер. Ми се свиѓа одбранбената тројка, моќно делуваат, останатото сем Икарди и Додо би ги пратил да копаат бунари со тетините им!
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.157
Поени од реакции
107.586
абе како ви изигра Видиќ звани "исто рамниште со Бонера" ?
Топ, проаѓање покрај него амин. :D
Над него беше направен и пеналот, а после тоа имаше одлична шанса и за 2-1, али му ја фати тоа голманчето на Реал.

Страшна одбрана има Интер, али се е џабе кога Мацари игра со 8 дефанзивци, 1 офанзивен играч и 1 напаѓач.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.234
Поени од реакции
41.543
najloso mozno scenario za inter, macko gi pobedi real na prijatelska.
mislam deka uste slavi so toa kurodrvicata mu ebam luzerot, a gledam se kritikuva Ikardi po netov hahaha, abe sto rekov, prasanje e dali povele od 2 pati ke ja dopre topkata vo vakov uber defanziven Inter.

Inace Dodo e grabez letoska, deckovo za 2-3 godini ke dostigne cena od 25milki ko od shala.

Da dodadam samo za sitemov so trojca, Van Gal isto go koristi ( mislam deka destruktivno ke e za United ova vo PL ako prodolzi ) ali on desno go igrase Kajt, koj e napagac, moze da igra i bocno, pa taka vo napadot se dobiva opcija plus iako vo sistemot negov se vodi ko desen bek. Macko igra so igraci tamu koi ne pridonesuvaat mnogu vo napadot ( Dodo doprva treba da vidime kako ke se snajde ), Konte primer na toj del od terenot imase dosta opasni igraci vo Lihstajner i Asamoa koi konstantno bushea napred i pretstavuvaa zakana za protivnikot, mislam deka Macari zatoa i insistira na Biabiany, da go igra ko ofanziven desen bek ali begaj be, ne treba atleticarot tuka.
Realno, toa e idealno vo vakov sistem, levo podefanziven igrac, desno apla napagacki nastoren bek, ili obratno, pa eden od trojcava nazad ke pokriva levo ili desno, vo zavisno od toa koj igrac e poofanziven. Taka i Murinjo ako pamtite pravese so Maikon, pa Zaneti pokrivase desno, a levo Kivu pred Se vo odbrana se koristese i mnogu retko vo napad.
I Pep istoto go forsirase so Dani Alves vo Barsa.[DOUBLEPOST=1406435938][/DOUBLEPOST]
абе како ви изигра Видиќ звани "исто рамниште со Бонера" ?
Nema koj ne go pofalil po netov, komentari od tipot General, vidic-pola ekipa, i slicno. Ne ja gledav, ali ne sumjam u negovite kvaliteti, Ranokija od nego ke uci naredni 2 sezoni, konecno mislam deka pokraj nego ke pocne da go koristi svojot maksimalen potencijal. Ja poveke radi ova se raduvav na doaganjeto na Vidic otkolku sto ke igra za Inter samo, ke doktoriraat po defanziva Juan i Rano pokraj prof.dr. Vidic.
 
Последно уредено:

Sky*

Не биди коцкест.
Член од
12 август 2011
Мислења
5.599
Поени од реакции
7.194
Видиќ, алфа и омега беше типот.
Јуан исто така одличен, тој треба да биде капитен, не Жабана.
Оби, детево заборавило да игра фудбал.
Додо беше солиден, не ми остави некој вау впечаток. Инаку моментот кога на Карвахал го направи мајмун.:pos:

Карвахал, сега ми е јасно зошто Рибери му залепи шамар, копач глуп бе. Не дека и ние бевме цвеќиња за мирисање.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.334
Поени од реакции
57.900
@Syn, не го викај Мацко бе, имав маче што го викав Мацко и многу си го сакав.

P.S.
Која одбрана на Карицо :cuc:
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.157
Поени од реакции
107.586
Абе ама најозбилно, како планира Мацари да игра кога ќе му бидат достапни сите играчи? Тројкава е стандардна позади, нема мрдање, напад Икарди и Паласио ќе се ваљда, голман секако Ханда, е сеа петката у среден ред која би била? Се надевам лево Додо, а не Нагасаки, десно Кристијано Џонатан, и другите да бидат Ковачич, Гуаро и Мвила. Пуста желба е ова, а 100% ќе си игра со Кузмановиќ, познавајќи го Џигерот.
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.807
Поени од реакции
15.899
Случајно или намерно, да не ќе оди некој во Солун, да ја гледа ПАОК - Интер?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom