Фан Клуб: Интер

Сезона 2023/2024


  • Вкупно гласачи
    58
  • Гласањето е завршено на .

Ibrakadabra88

Дипломиран инжинер по информатички технологии
Член од
2 декември 2007
Мислења
62
Поени од реакции
50
Следната играме со Наполи и куварот на домашен терен каде немаме победа не памтам од кога

доџите сад :cautious:
Три натпревари сме без триумф на Џузепе Меаца. Токму толку последователни победи немаме врзано ниеднаш годинава. Еве шанса за Мацари по не знам кој пат сезонава да ја скрши клетвата. А нема подобар противник за тоа од Наполи.
 
Член од
24 февруари 2014
Мислења
734
Поени од реакции
1.170
Паласио единствен играч во Серија А кој настапил во сите 34 одиграни кола до сега. Почит! (y)
 

Sky*

Не биди коцкест.
Член од
12 август 2011
Мислења
5.597
Поени од реакции
7.177
Да не има некој линк каде што ќе можам да ја гледам утакмицата?
 
Член од
4 мај 2009
Мислења
2.173
Поени од реакции
1.372
Член од
25 ноември 2007
Мислења
277
Поени од реакции
193
на 10ти мај..против лацио, Ил Капитано се простува од фудбалот...можеби очекувано...но толку незамисливо е се после ова :/
 
Последно уредено:

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.049
Поени од реакции
12.499
на 10ти мај..против лацио, Ил Капитано се простува од фудбалот...можеби очекувано...но толку незамисливо е се после ова :/
Не старее легендава.:)Ако стварно сега се пенионира, тешко ке биде да се додржат солзите.Потајно се надевав дека од почит ке биде повикан за Гаучосите (се разбира само за на клупа).Ако некој од играчиве кои моментално се активни низ светов заслужува да освои светско првенство,тоа е он - големиот Хавиер Занети!!!Ке биде голема,огромна загуба за светскиот фудбал!
Уште сега тапа ми стана,при самата помисла на тој ден
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
denot koga ke se penzionira,negoviot lik ke go istetoviram.

a i priznavam,ke ima placenje,no toa e fudbalot,doagaat nekoi novi klinci,legendite gi stavaat kopackite na klin.Se se menuva.

No sepak ke go gledame i ponatamu cesto Il Capitano,navodno ke dobiel pretsedatelsko mesto vo Inter :love:
 

Massimo Moratti

engin90
Член од
4 мај 2008
Мислења
1.341
Поени од реакции
156
OFFICIAL INTER (3-5-2): Handanovic; Campagnaro, Ranocchia, Andreolli; D'Ambrosio, Hernanes, Cambiasso, Kovacic, Nagatomo; Palacio, Icardi.
 

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.092
Поени од реакции
9.008
Еј најјаки кореографии имаме. Немам појма што пишуваше но изгледаше моќно.

Не играме воопшто лошо, ајде уште малку фокус во додавања и подобра завршница на нападите и ќе падне гол.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom