Фан Клуб: Динамо Загреб

Член од
24 декември 2007
Мислења
12.692
Поени од реакции
4.520
Иначе утре играме против можеби посериозниот конкурент за титулата покрај Хајдук.
Играме со Ријека од 19:00

TheTrooper пуштај линкови ако најдеш..
каков конкурент тимовиве како братски се тепа Динамо денеска :)
 

TheTrooper

Психијатриски случај
Член од
27 април 2009
Мислења
6.823
Поени од реакции
6.346
каков конкурент тимовиве како братски се тепа Динамо денеска :)
Нема италијанот да фрска 6 милиони евра само во првиве година и пол и уште толку за да ги врати долговите за да биде во сенка на Мамиќ.
Играат паметно,не се замеруваат со него,му бараат играчи - му даваат поддршка во собрание на ХНС.
:D
 

TheTrooper

Психијатриски случај
Член од
27 април 2009
Мислења
6.823
Поени од реакции
6.346
Маме му ебем на овој Варгиќ гоманот на Ријека....што све не одбрани мамичето негово.
Мамиќу што кур бара во Ријека....па гага можеше од Осијек да го земеш.....коњ мутав....носи ти треторазредни пољаци и аргентинци :mad:
 

jyvation

Пургер
Член од
4 ноември 2009
Мислења
2.152
Поени од реакции
2.754
Маме му ебем на овој Варгиќ гоманот на Ријека....што све не одбрани мамичето негово.
Мамиќу што кур бара во Ријека....па гага можеше од Осијек да го земеш.....коњ мутав....носи ти треторазредни пољаци и аргентинци :mad:

Ауууу каква утакмицааа..Е ова е дерби а не "нашево" прееска.Колку само шанси а голманов на Ријека е на некоја дрога 100%

Иначе еве 1:0 Soudani ајдееее лапајте го во 94-та
 

TheTrooper

Психијатриски случај
Член од
27 април 2009
Мислења
6.823
Поени од реакции
6.346
Ауууу каква утакмицааа..Е ова е дерби а не "нашево" прееска.Колку само шанси а голманов на Ријека е на некоја дрога 100%

Иначе еве 1:0 Soudani ајдееее лапајте го во 94
Да да....стварно добра утакмица.
Изгледа убав шамар им даде Лудогорец,па се разбудија.Ептен ми беше мило кога видов колку се трудеа денес и колку им значеше овој гол што го дадоа.
Во шише беа ставени овие од Ријека.
Мораше да пукне кога тогаш.....не можеш со 20 шута од кои 10 кон гол да заврши 0-0....стварно треба да си малер ниту една да не влезе.

Многу добар гол на Соудани....убав центаршут од Памиќ и како му ја закуца со глава на Варгиќ :drk:
Тоа е тоа....вака е најслатко.Знаев дека мора да биде гол ова.... :icon_mrgr:
 

TheTrooper

Психијатриски случај
Член од
27 април 2009
Мислења
6.823
Поени од реакции
6.346
Мамата у пичка да ви ја ебам,сега ви текна да играте,а ?
ПСВ треба да е среќен што освои бод во Загреб,ама топката никако да влезе.На оваа екипа да и се додаде Едуардо и растур може да прават (изводливо е неговото доаѓање,не доаѓа ради судскиот спор со Мамиќ).
Брза игра,дупли пасови, јаки дриблинзи, многу трчање и брза игра......па вака Динамо нема играно никогаш од кога јас памтам.Што кур не игравте вака и против Бугарите и Украинците мамичето ваше ????
Сега џабе е се кога веќе се 99% изгубени шансите за проаѓање понатаму.
 

jyvation

Пургер
Член од
4 ноември 2009
Мислења
2.152
Поени од реакции
2.754
Добра игра на Динамо фалеше малце среќа.Овој Soudani што све не утна човече :eek:
Наредна играме со нив пак ама таму.Ако изиграме како денес иаме шанси за бодови ако не отиде возот.
 

jyvation

Пургер
Член од
4 ноември 2009
Мислења
2.152
Поени од реакции
2.754
Копи пејст утакмицава од првата у Загреб :facepalm:
Толку можевме со овој комбиниран состав.Очигледно е дека се штедат силите за дербито во недела со Хајдук.

Игравме се до оној гол кој го постигнавме после пак по старо затвори се и чекај некоја контра.Само Halilovic ме воодушеви како изигра, што све им правеше малиот секоја чест.
Ахххх Фатосе што ако го даде голот бе другар се посра во 60-та минута кога излезе сам пред голманот.Оној Pamic исто слабо добро е што излезе.Место него влезе Brozovic и типов распали.Имаше 2-3 добри шанси ама штета не влегоа.
Секој момент очекував дека одбраната ќе киксне и тоа и се случи.Овој Antonov и првата ни го закопа со глава еве и сега даде исто со глава.
Одамна одбранава ни е раштиман оркестар ама кој да види.
И очајно ни фали добар голман неможеме да се потреме само на Zelenika.Млад е дечково, неискусен има уште многу да учи.Оној Пољакон нека го вратат од таму кај што дојде две чисти нема дечкото.

Дваесетина Бојси присутни на стадион.Се соблекоа голи лудиве а 0 степени во Одеса :pos:

Како и да е и да тепавме се знаеше дека имаме минимални, скоро никакви шанси за пролаз понатаму.
Веќе во недела да се сконцентираме иде дерби ќе биде сончево времево, осеќам ќе биде добра утакмица.
 

jyvation

Пургер
Член од
4 ноември 2009
Мислења
2.152
Поени од реакции
2.754
Динамо Загреб-Хајдук 2:2

Иако некој според резултатот ќе си помисли дека бил израмнет мечот,
сепак реално Динамо имаше сигурно преку 10 шутеви во рамки на голот.Хајдук освен тој црнецот Kouassi што создаде 2-3 шанси другиве ништо посебно не изиграа.
Како само бранеше Kalinic голманот на Хајдук секоја чест за детево.

Хајдук поведе по само 10 минути игра и потоа се затворија некако, цело време ние напаѓавме за во 27-та минута Soudani да израмни на 1:1
Во второ полувреме исто темпо со неколку конкретни шанси на Динамо.И при толку нереализирани шанси Duje Cop сепак постигна гол и поведовме со 2:1.
И по кој знае кој пат повторно примаме гол при крајот на натпреварот упм :mad:

За 3 дена повторно играме со Хајдук во 1/4 финале во купот на Максимир.

Од Исток ечеше:HNS pederi nogomet ste sjebali и mamicu cigane odlazi iz svetinje
 

TheTrooper

Психијатриски случај
Член од
27 април 2009
Мислења
6.823
Поени од реакции
6.346
Јака сцена беше на исток и Торцида и БББ заедно против Мамиќ и ХНС (y)

Да ти кажам искрено мерак ми беше што имаше добар фудбал....криво ми е за трите бода и за тоа што Хајдук не заслужи да земе бод,ама па нека е поинтересно вака до крај.

Екипата игра модерно и се гледа дека се има идеја во нападот,ама фали одбрана. Греота е што се примаат вакви голови утакмица по утакмица и тоа во последни минути.
 

jyvation

Пургер
Член од
4 ноември 2009
Мислења
2.152
Поени од реакции
2.754
Халилиловиќ во Барселона за 10 мил. + 5 бонус
Бечирај во Чангчун Јатај за 1 мил.
 

jyvation

Пургер
Член од
4 ноември 2009
Мислења
2.152
Поени од реакции
2.754
Во сабота дербито во Сплит од 3 саат

 

TheTrooper

Психијатриски случај
Член од
27 април 2009
Мислења
6.823
Поени од реакции
6.346
Kvalitetot e na nasa strana,mada tamu nikogas ne e lesno da e igra.Baska se napaluvaat na Dinamo ko mladi majmuni i igraat do daska.

Pasalic im e dobar i so Andrijasevic vo sredinata se najgolemi zakani.Mada i Dinamo e tuka dosta dobro pokrien so Brozovic,Clayton,Ademi ,Antolic....
Drugive bas i nesto ne mi fakaat oko. Crnceto im trca dosta okolu i brz e,ali nisto posebno.
Kalinic e dobar golman,no nema da brani mislam deka e povreden nesto. Maglica im e prv spic,a na nego mu treba 5 cisti sansi za 1 gol da dade.
Gruziecot lici na promasaj sega za sega i go nema nikade. Milic,Bencun, Basic, Susic, Andjelkovic, Jozinovic, Vrsajevic....itn. se e toa tezok prosek.Mada ima megu niv i nekolku dobri potencijali,ali sega za sega se samo toa. Se na se limitirana ekipa koja Tudor ja ima solidno postaveno i koja e dosta borbena i na toa se vadi vo mnogu situacii

Kaj nas Cop e vo golema serija....Ovaa sezona vo site natprevaruvanja ima 40 nastapi i 25 gola. Pozitivno iznenaduvanje ovaa sezona.Od nego ocekuvam edno golce,on sekogas im siba bar eden na svoite. Standard Soudani e druga najgolema zakana kon Hajduk,a prva spored objektivniot kvalitet. Iako mora da se kaze deka do sega ne se ima nesto mnogu iznaigrano protiv niv. Ako on i Fernandes resat da ne soliraat i igraat za ekiata i ako Ademi izleze na kraj so dvajcata nivni vo sredina nema problemi da imame.

Edinstveno sto me zagrizuva e odbranata.Dvajcata stoperi sto trebase da bidat prv par od slednata sezona (Taravel - golemi pari se poebani za nego i Addy) se povedija identicno.Dvajcata po 6 meseci out. Treba Simunic (veke dosta ostaren i usporen) i Simunovic (mlad i zelen i ne bas nekoj pregolem potencijal) treba da krpat bez zamena za niv. Na gol imame nov golman od Istra koj ne e nisto podobar od Zelenika.
Ima tuka potencijal za kiks i toa samo me zagrizuva.[DOUBLEPOST=1395314547][/DOUBLEPOST]Иначе до сега се најгласни гласините дека Мамиќ ќе си оди.
Самиот го најави тоа,мада на него не може баш многу да му се верува.
4 на бивши играчи се спомнуваат како ново можно водство,но чим во сите весници наеднаш излегуваат статии за тоа како било лоша идеја,дека на клубот му требало стабилност,луѓе што знаат како се води клуб (Мамиќевите кучки) бла бла бла....јасно е дека се спрема за напуштање.Само што не планира да го остави клубот туку така.[DOUBLEPOST=1395314622][/DOUBLEPOST]
 
Последно уредено:

jyvation

Пургер
Член од
4 ноември 2009
Мислења
2.152
Поени од реакции
2.754


:facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm:

@the Trooper пушти некој извештај не ја гледав упм имав некои обавези :mad:
(или ако ја најдеш некаде цела утакмица снимена)
 

TheTrooper

Психијатриски случај
Член од
27 април 2009
Мислења
6.823
Поени од реакции
6.346


:facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm:

@the Trooper пушти некој извештај не ја гледав упм имав некои обавези :mad:
(или ако ја најдеш некаде цела утакмица снимена)
Најди некако да си средиш хрватски ип преку прокси ваљда (поим неам како иде тоа) и иди на tportal.hr

Релативно досадна утакмица.....ништо не се деси во првото полувреме. Само пеналот за кој не може да се види добро дали е пенал или не.Судијата досуди играње со рака,а немаше нешто многу бунење.
Динамо држи поседе и врши висок притисок, Хајдук греши и тоа е тоа.Цело полувреме само пеналот беше момент.Чоп зема една топка од одбраната на Хајдук (не можеа сиротите да дишат од пресингот) и му даде на Фернандез (кој изигра срање,а сака да иде на СП.....мало морген со вакви игри) кој додаде до Судани и тој го удри Миловиќ во рака мислам.
Друго беше циганариваја сплитска што ко попалена скокаше на секој досуден аут контра нив.
Пеналот беше смешки.....полоша голманска рекација на пенал не сум видел.

Мамиќ во второ ја слупа....тоа не го видов добро се спремав за да излезам (второто пола го гледав пола не....се спремав за да излагам).И тоа полувреме не беше нешто кој знае колку интересно. Имаше по некој полушанса и тоа е тоа. Прекинав да ја гледам на 93 минута и 30 секунди и си викам ај ова е готово.
Сега видов 2-0 Халиловиќ гол дал. Излезен им бил голманот на Хајдук на последен корнер.Топката избиена Халиловиќ ја фаќа на центар и до крај си ја води и дава гол.

На трибини добро попокнето 25.000 луѓе,а можеби и нешто повеќе.
Торцида гласна и со кореографија која не им ја сфатив.
БББ прво беа едно 200 души влезени,но во второ ги исполнија пола кафез (кафезот собира до 1.600 луѓе).
Со оглед на ситуацијата во клубот и тоа е ок бројка.На никого не му е до навивање сите чекаат само да си отиде копилето.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom