Фан Клуб : Гостивар

B

Beck's

Гостин
Глеам никој не напишал, сте се засилиле со 4 фудбалери а во исчекување се на уште две нови засилувања (едниот играч од средниот ред и еден напаѓач)

Билал Велија (поранешен играч на Шкендија а последно играше за Ренова) - десен бек
Иликнур Џафери (доаѓа од редовите на Дрита) - централен бек
Седат Шахини (доаѓа од редовите на еден турски второлигаш) - средина
Маид Џеладини (последно играл во третата германска лига- Елтерсдорф) - централен напаѓач

Овие 4 играчи од вчера се нови фудбалери на Гостивар
 
G

Geezer

Гостин
Како да ме читале, засилиле одбрана и зеле напаѓач, паметно.
 

Alen_001

Недозволен тајтл, внимавај.
Член од
25 февруари 2009
Мислења
1.565
Поени од реакции
1.078
Gostivar 2-0 Rabotnicki :love: Evrogolovi na Hodzic

Darko Ignjatovski i Driton Zeadini vo Drita Bogovinje!
 
B

Beck's

Гостин
Ви фали шпиц, иначе одбраната и средниот ред не ви се лоши. И стадионот нека превземат нешто да го средат малце, на ништо не личи
--- надополнето: 26 август 2013 во 14:01 ---
11 исто ви беше звер.

Инаку глеам Ален без репортажа за вчерашната утакмица, не беше па и толку лоша :)
 

Alen_001

Недозволен тајтл, внимавај.
Член од
25 февруари 2009
Мислења
1.565
Поени од реакции
1.078
Ви фали шпиц, иначе одбраната и средниот ред не ви се лоши. И стадионот нека превземат нешто да го средат малце, на ништо не личи
--- надополнето: 26 август 2013 во 14:01 ---
11 исто ви беше звер.

Инаку глеам Ален без репортажа за вчерашната утакмица, не беше па и толку лоша :)
Knap sum epten so vreme mesecov radi toa :/ ova beshe prvata utakmica sto uspeav da ja izgleam
Inace zadovolen sum od toa sto go vidov na teren,vo najmala raka bevme ramnopraven protivnik,redovite bea dobro povrzani,odbranata odlicno sihronizirana...toa sto vikate deka bile promaseni ziceri poveke bea dobri refleksi na Luli Dzaferi koga na dva pati od zad grb mu ja izbi topkata na Maznov cinam...a nikoj ne go spomna zicerot na Gostivar vo 89' min koga Cvetanovski od 2 metri ne uspea da go sovlada Jovanoski!

Falat Aksentiev i Paunov vo ovoj sostav!
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Damir Marijan(23) od Slovenija i Lindon Dedvukaj (20) od Babelsberg,Germanija se novi igraci.
 

Alen_001

Недозволен тајтл, внимавај.
Член од
25 февруари 2009
Мислења
1.565
Поени од реакции
1.078
Damir Marijan(23) od Slovenija i Lindon Dedvukaj (20) od Babelsberg,Germanija se novi igraci.
Kasnat mnoguu kasnat so zasiluvanjava!
Ne mi se sviga kako trgna sezonava nastrana rezultatite! Ako vece imale pari da nosat vakvi igraci koii sigurno cicaat ogromni plati + smestaj i takvi raboti neznam kako mozea da si dozvolat da ja izgubat glavnata alka vo timot Aksentiev covekot cela sezona ne nosese na svoj grb,pokraj nego ni Dehari ne izglease tolku ocajno vo napadot kako sega! druga rabota Paunov sigurno imase pogolem potencijal od Florent Osmani!
Poveketo zasiluvanja koi gi donesoa se so poteklo od Gostivar,pogubna transfer politika ako veke se trosat pari za donesuvanja na igraci od stranski klubovi odlukite treba da mu se prepustat na Alagic!
Kondicioni podgotovki skoro i da nemavme,ottamu porazite vo prvite 2 kola!
So Skendija vidov dobra disciplina,ali odma me demantiraa so nov crven karton...igracite nemaat profesionalni naviki go zalam Alagic izglea sega covekot pocnuva da stanuva svesen vo koja vukojebina dojde...Pod vukojebina ne mislam na gradot bidejki atmosferata i podrskata na stadion e na visoko nivo mislam na profesionalizmost na igracite!
 
Член од
25 ноември 2009
Мислења
1.281
Поени од реакции
273
Alen_001 тоа бе брат неможе некој што со години бил докторче-потрчко на тато сеа да се прави шеф.Бил во управа човекот(јаките м**a) и сеа они све знаат.Или соодветни стручни лица кој си ја знаат работа или поарно ич нека не го водат клубов.

П.с кој е спонзор?Али тоа во ПП
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Eden od Vrapchiste i eden igrac od Mali donesoa izgleda.

 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Беше во Шкендија овој, ама не успеа да игра на официјална утакмица, го продадоа пред да почне сезоната.
 

Alen_001

Недозволен тајтл, внимавај.
Член од
25 февруари 2009
Мислења
1.565
Поени од реакции
1.078
Eden od Vrapchiste i eden igrac od Mali donesoa izgleda.

Od kaj tie infovo za ovoj od Mali?
Se vraca Jusuf Sulejmani koj pred 2 sezoni ne beshe dovolno dobar za nas vo vtora liga pa go izbrkaa kako free agent vo Vrapciste a sega go zemaat kako pojacuvanje vo prva liga :tapp: bitno e od Gostivar sto go potvrduva mojot post pogore
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.823
Поени од реакции
7.118
Бараж вие ќе играте?
Можи детали кој вие се најдобри играчи слаби точки спонзор тренер итн....
 
Член од
4 декември 2014
Мислења
313
Поени од реакции
259
Бараж вие ќе играте?
Можи детали кој вие се најдобри играчи слаби точки спонзор тренер итн....
Добри се не се лоши играат топло ладно имаат силен спонзор Општина Гостивар и туристичката агенција Дурмо Турс,тренер им е помошникот тренер на Бошко Ѓуроски во репрезентацијата,Арџен Беќири,имаат добри играчи Блажески,Таири,Талески,Ристевски итн. Горе доле солидна екипа се на домашен терен играат супер,али губат бодови на гости.Мене да ме прашаш мислам дека заслужуваат да играат барем бараж солидна екипа се.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom