Фан Клуб : Гостивар

Член од
28 ноември 2010
Мислења
55
Поени од реакции
5


По 13 години отсуство од Македонската фудбалска сцена, конечно Гостивар доби екипа која достојно го преставува градот и се стреми кон пласман во Елитата...

Ринија Гостивар моментално се натпреварува во 2 Македонска фудбалска лига и по 13 кола е на делба на 7 место со скор од 4 победи,5 нерешени и 4 порази или вкупно 17 бода...
Со доаѓањето на Арбен Нухиу (екс играч на Слога,Елбасан,Вардар ) клубот потврди дека има амбиции за влез во 1 МФЛ...

Се шпекулира дека општина Гостивар има вмешано прсти во спонзорирањето на клубот... Доволен показател е логото на Ринија кое е скоро идентично (без фудбал) со грбот на општина Гостивар, и тоа што градоначалникот Руфи Османи е редовен на натпреварите на домашен терен..

Иако се работи за 2 лига, посетеноста на наптреварите коа играме на домашен терен е доста голема во просек по 1500-2000 гледачи...





Истотака тука се и Кастриотите кои во секој натпревар максимално го подржуваат клубот и ја загреваат атмосферата...


 
Член од
13 декември 2007
Мислења
2.409
Поени од реакции
428
А што симболика има во црвените балони со двоглав дивеч на нив и некои други знамиња на оградата, кога гледам преовладува синото во амблемот на тимот, и грбот на општината?

Башка и тоа "КФ" на амблемот? Клуб Фудбалски, или што е? Колку што знам македонски е ФК (Фудбалски Клуб). Да не е печатна грешка?
 
Член од
28 ноември 2010
Мислења
55
Поени од реакции
5
Се молат провокаторите и сите со слична намера да ја избегнат темава:salut:
 
Член од
13 декември 2007
Мислења
2.409
Поени од реакции
428
Логично е да се свати како провокација те разбирам, ама ете искрено си прашувам.
 
B

Beck's

Гостин
Ajde cestito tema,i vi posakuvam uspeh,i da ve gleam i vo 1 Liga.
A ti Havocreaver toa prasanjeto treba da ni postavuvas i nam,i na Svercerite i na site drugi albanski navijacki grupi.Ne se makedonski klubovi,tie se albanski koi se natprevaruvaat vo ova makedonsa liga.A ako sakas da gleas baloni so sonce,ne cekaj posto ke se razocaras cekajki.I ne se prai glup so sila,ne e prv pat da gleas niz nasite stadioni Orel
 
Член од
2 август 2009
Мислења
1.739
Поени од реакции
136
Хах, сигурен ?

Само како инфо... Во последниве 6 кола имаме 4 победи, 1 нерешен и 1 пораз :vozbud:
Абе тоа ништо не значи овде, кој има пари ќе игра 1 лига, кој не ќе остане таму каде што е :toe::poz:

Бтв честито тема, многу постови околу клубот итн.
 
M

Mario Gómez

Гостин
А што симболика има во црвените балони со двоглав дивеч на нив и некои други знамиња на оградата, кога гледам преовладува синото во амблемот на тимот, и грбот на општината?

Башка и тоа "КФ" на амблемот? Клуб Фудбалски, или што е? Колку што знам македонски е ФК (Фудбалски Клуб). Да не е печатна грешка?
На албански е така, кљуби фудбољ...

А ти очекуеш некој да вее сини знамиња кога мора планинциве да ја искористат секоја прилика да го промовираат нивното "убаво" знаменце...
 
Член од
13 декември 2007
Мислења
2.409
Поени од реакции
428
Ете, не беше тешко да се одговори.

Значи албански тим што се натпреварува во МФЛ? Спонзориран и лоциран од и во македонски град? Воопшто не се правам глуп, нит прв пат да гледам двоглав дивеч, туку едноставно исмејувам вакви акции и случувања. После некој ќе каже јас сум провоцирал. Ако ве боли, тоа значи дека сум во право. Се одјавувам од темава, со здравје фудбалскиот клуб.
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Боби[Мкд];3920964 напиша:
На албански е така, кљуби фудбољ...

А ти очекуеш некој да вее сини знамиња кога мора планинциве да ја искористат секоја прилика да го промовираат нивното "убаво" знаменце...
Ти ако не јадеш *** не ти се фаќа а!!
 
Член од
28 ноември 2010
Мислења
55
Поени од реакции
5
Некому изглеа му е криво што вакви “мали тимови“ без историја, се подобро финансирани и имаат поголем буџет него тимови како Вардар и Пелистер..:toe:
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Ајде Риниа очекувам да бидете стабилен второлигаш...па в година зошто да не...да се борите за влез во 1 лига :)

Кастриотите...браво како за почеток добро е.
 
В

Вори

Гостин
Не дај Боже да појдеш на стадион,може без глава да останеш.
Не сум бил на утакмица,ама здравје ако влезат прва лига ќе ги глеам редовно..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom